antu.com da ki sıralamaya bakarsak ilk sırayı denizli maçı alıyor, sonra pendik, kupadaki bjk (bjknin bir süre kalecisiz oynadığı ve gol kurtardığı maç), kupadaki gs maçı (gs nin 10 kişi oynadığı), Az Alkmar maçı (2-0 den 2-2 olan) .

bir arkadaşın yorumu ise ,

--spoiler--
denizli maçı...
radyodan dinlemiştim o maçı. son saniyelerde appiah serbest vuruş kullanıyordu, dışardan ise sevinç çığlıkları geliyordu. sandım ki gol attık, evin içinde deli dana gibi koşuyordum, gol gol gol diye. oysaki gelen çığlıklar cinconluların sevinç nidalarıymış, günlerce kendime gelememiştim...
--spoiler--

peşin edit: ben bişi etmedim, elçiye zeval olmaz. yallah eksiler yallah, kış kış eksiler kış kış. *
büdüt: imlâ filan..

minik mavi balina* arkadaşımız bizi uyarıyor bjk maçı kupa maçı değilmiş lig maçıymış, sağolsun varolsun, aydınlandım valla. *
fenerbahçe taraftarlarının en üzüldüğü maçtır. bence rivaldo'nun bilmem kaç metreden rüştü'ye gol attığı barça maçıdır. ulan rüştü, boyun devrilsin.

tabi her takım taraftarının bu gibi üzüntüleri var. bjklisi liverpool'u; gs'lisi chelsea'yi, 6-0'ı, trabzonlusu 2-1'lik fb maçını unutmaz.
henüz oynanmamış olan maçtır. oynanacak olan için ise (bkz: 2008 2009 sezonu uefa kupasi finali).
fenerliler'in en çok üzüldüğü maçtır.sigma olomouc denilen adı sanı duyulmamış bir takımdan 7 tane gol yedikleri maç olmuştur bu da.

-kime yenildiniz?
-sigma olomouc
-ehauaheha!! o ne ki?
3-4 istanbul Hatırası...
galatasaray ın avrupada kazandığı her maç olabilir mesela.* * *
yalan yok 6-0 lık galatasaray maçıdır. hakem maçı biraz daha uzatsın diye dua etmişliğim vardır.

-ah ulan 10 a 4 kalmıştı.
FENERiN BÜTÜN DERBi MAÇLARIDIR. SONUÇTA GALATASARAY DA BEŞiKTAŞ TA HEMŞERiMiZDiR. SÜREKLi YENEREK EZMiŞ OLUOYORUZDUR. ÇOK ÜZÜLÜYORUZDUR. *
antu'da yapılan ankettir. yani fenerbehçe'nin taraftar forumunda yapılmaktadır, ultraslan'da geyik çevirmek amacıyla yapılmamıştır.

ama klasik fb taraftarı psikolojisi uyarınca pek yakında galatasaray'a sataşılmaya başlanacaktır, standart fenerli sözlükçü tayfası profiline bakıldığında bu açıkça görülmektedir.

hadi bakalım gelsin 6-0 lar gitsin trömsö'ler...
(bkz: 17 mayıs 2000 galatasaray arsenal maçı)**
(bkz: 25 agustos 2000 galatasaray real madrid maci)
sayfalarca listelenecek maçlar bütünüdür. kağıt israfıdır. zannımca fenerlilerin en çok sevindiği maçlar yazılırsa bu israf ortadan kalkacaktır. dur hemen yazayım;
1- 6-0'lık Galatasaray maçı
2- rapid wien maçı
3- sevilla maçı

not: işbu entry tema vakfı ile ortak yazılmıştır.
kimilerinin galatasaray'ın avrupa maçlarıyla ilişkilendirdiği konu. yalnız gsliler bir hata yapıp fenerlileri kendileriyle bir tutuyor. yavrucum biz siz miyiz elin takımını tutup kavrayalım, gidip havaalanında elin ingilizini karşılayalım.

edit: bu tür hadiselerin mtk budapeşte maçı öncesinde başladığını da hatırlatma ihtiyacı duydum. maçın tarihine baktıktan sonra tarihsel dizilimle kim hangi eylemi neden yapmış anlaşılır.
roma-galatasaray maçından sonra kendini bilmez bir kaç fenerbahçe taraftarının ''roma polisine uzanan eller kırılsın'' demesinden anlıyoruz ki roma maçında çok üzülmüşlerdir.

kendini bilmezler için konuşuyorum; canım elin takımını değil polisini tutuyorsun size ne denir daha?
volkan demirel, josico, maldonado ve guiza'nın sahada olduğu her maç üzüntü vericidir.
(bkz: 22 nisan 2006 fenerbahce galatasaray maçı)

ah ah o 3 top direkten dönmeyecekti ki..
2002 sezonunda şampiyonlar liginden 6 mulubiyet sıfır puanla dönüp türkiye de ligi de bir o kadar * geride tamamladıkları sezonun bütün maçları olabilir.* * *
aslında daha net olarak galatasaray ı yenebildikleri maçlar harici bütün maçlar onlar için üzücüdür zira dünyada tek bir takım vardır o da galatasaraydır yenilecekse o yenilecek geriye kalanları galatasaray nasıl olsa yenecektir.*
allah tan bir 6-0 bitmiş maç vardır avrupada veya türkiye de alınmış her kötü sonuç sonrası nasıl olsa galatasaray ı 6-0 yendik denilecek gönüller avutulacaktır * *
(bkz: fener i yenen karşısında bizi bulur)

edit:sözlükte ne kadar çok fenerli varmış lan.
uche'nin ayağının kırıldığı maç.
2006 denizlispor maci. Aklima geldikce yakiyorum bi sigara.
londra'daki chelsea maçı olmalıdır.
çünkü fb tarihinin zirve maçı. ilk maçı istanbul'da 2-1 kazanmışsın. cl'de yarı final oynama şansın var.
ben fener'li olsam bu maça üzülürdüm.
hayatınızda kaç kere şampiyonlar ligi yarı finalinin kapısından döndünüz mk.
Ben onlara hep üzülüyorum. Bu şaka değil. Benim de var fenerbahçeli sevdiklerim. Abi derbeder oluyorlar, stadyumda filan kameralar çekiyor, hüngür hüngür ağlayan var.

Yani benim kalbim çok yumuşaktır, işin şamatası filan kalmıyor bende. Ne var yani? Bir çocuğun gözyaşından önemli mi maçlar, şampiyonluklar?