30 ocak 2011 fenerbahçe trabzonspor maçının 61.dakikasında fenerbahçeli taraftarların trabzonspor'lu taraftarları susturmak için hep bir ağızdan bağırdığı doğrudur ancak 61.dakika gelince nasıl koydu aykut kocamaaaaaaaan kocamaaaan diye bağırdık.maça gitmesek adam sikicekler.
sabah trafik akıyor insanların yüzünde hafif bir tebbessüm ve pazartesi olmasına rağmen yine de mutluyuz.

çünkü onurluyuz takımımız çıkmış savaşmış ve kazanmış.

gereksiz konuşanlar susmuş eğmiş boynunu.

(dün bir tane trabzonsporlu bile çıkıpta fenerbahçeyi kutlarız demedi neden?)
yıllardır olduğu gibi bu sene de 34üncü haftaya kadar taraftarına eziyet çektirecek olan takımdır. büyük ihtimal 4 puan farkı eritip öne geçecek, 1 puan geri düşüp, 2 puan yukarı çıkacak, aynı puanı yakalayıp averajla sıralanıp 3 puan geri düşecek, 3 puan üste çıkacak diye devam edecek sezonların takımıdır. allah bize sabır versin.
30 ocak 2011 fenerbahçe trabzonspor maçı ile lige tekrar dönmüş ve özgüvenini tekrar kazanmış olan sevgilimizdir.
oyuncular bu maça çok iyi motive olmuşlar, hatta mamadou niang hakeme bile çalım attı. *
Çok enteresan taraftar profiline sahip spor kulübü.

şöyle ki, bu fenerbahçe takımı bildiğimiz gibi sezon başında sikimsonik avrupa takımlarına elenmiş, şu ana kadar oynadığı maçlarda hiç ışık verememiş, türkiye kupasında sıfır çekmekten son anda kurtulmuş, bundan gayrı antu denen internetin en büyük fb taraftar topluluğu direktörüne ve başkanına e-muhtıra vermiş kimisi haklı bulmuş kimisi karşı çıkmış yani trabzon maçına kadar takım kargaşadan çıkamamış, kargaşayı da geçtim sezon başından beri takım tek maçta övgüyü haketmemiş, ışık vermemiş. herkes pamuk ipliğine bağlı bi destek göstermekte fenerbahçeye. ortalık ha karıştı ha karışacak yani.

ve trabzon maçında fenerbahçe, baya iyi oynayarak ve bileğinin hakkıyla, güzel bi başarı almış yani sezonun ilk güzel oyununu, tebriği hak eden futbolunu oynamış ve haklı bir galibiyet almış. buraya kadar lafımız yok.
ancak bazı fenerbahçe taraftarı ki hatta çoğunluğu* sanki şu ana kadar en problemsiz takım fb imiş gibi sosyal paylaşım sitelerini ve sözlükleri siktik, soktuk, şampiyonuz, ortalığın amına koruz, fb cumhuriyeti vs. vs. tarzı söylemlerle ortalığı yıkıp
dağıtmaktalar.
tamam dün güzel oynadınız ama arkadaşlar henüz sezon başından beri ilk defa adam gibi, hak ederek, güzel oynayarak oyunu aldınız. bu kadar erken coşmayın. hele bi soluklan yiğenim derler adama.

Geçen hafta aynı şeyi trabzon taraftarı* yaptı bjk kupa maçında. yok efendim a2 kadrosuyla çıktık, 7 oyuncu eksikti, kafa kafaya oynadık vs.vs. tarzı liseli cümleleriyle kendilerini tatmin ettiler* peki noldu ? sonuçta fenerbahçe trabzonun eline verince dut yemiş bülbüle döndü trabzonlu ergenler.

burda fener taraftarına* demek istediğim; arkadaşalar Ligin en güzel futbolunu oynayan beşiktaşın taraftarı bile bu kadar sikip sokmamakta, oturup kaldırmamaktadır. önce 1-2 maç izleyin takımınızı sonra coşun. sonra trabzonun ergenleri gibi olmayın. ki bence fenerin trabzon karşısında oynadığı oyun tamamiyle son kozuydu fenerin. maçı alamasaydı fener fena karışırdı. yönetim, aykut hoca, takım da bunun farkında idi ve ona göre oynadılar. fazla sürmez fenerin çıkışı. ha umarım ben haksız çıkarım da ligimizde kasapları izlemektense futbol oynayan takımların güzel maçlarını izleriz.
dünyanın en rezil takımı. her sene iki kez kendini şampiyon sanar.
Turkiye`nin en buyuk degil, tek buyuk spor klubudur.
beşiktaş taraftarı bu takım hakkında şöyle bir beste yapmıştır.
(bkz: reziller utanın utanın reziller)
güzel uyarlama yapılmış

http://video.cnnturk.com/2011/yasam/2/3/galatasaray-taraftari-bu-videoya-cok-kizacak
aslantepe reklamına, kendince uyarlama yaptığını zannederken, kreş terk zihniyetine sahip olduğunu gösteren taraftar grubuna sahip bir takım.
http://www.heryerdefener.com
peşkeştepe reklamına 10 numara uyarlama yapmış taraftarın takımı.

o beleş stadı hazmediyorsunuz da, fenerlilerin uyarlamasını mı hazmedemiyorsunuz allah ın zigot terk zervzevatları? kaç sene elinizde stad maketiyle oynadığınızı unuttunuz galiba.
(bkz: 130 sayı farkla kazanılan basketbol maçı)
şuan için üç büyükler arasında ki en düşük seviyeli takım.her ne kadar galibiyet alsalarda kadro henüz oturmamış.
not:beşiktaşlıyım.
trabzonun berabere kalmasıyla puan farkını 2 ye indiren ve şampiyonluğun en büyük adayı olan türkiyenin en büyük klübü.
geçen sezon şampiyon olduğunu sanıp sahaya inmesiyle ünlü takım.
görsel
iyi bir takım olmasına rağmen 29 yıldır bir kupayı alamaması onların daha gelişmekte olduğu gösterir.
trabzonspor maçı hariç diğer iki maçında çok çok iyi oynamadan (antalya maçı tamamen kötü bir oyunla-manisa maçı durumu idare eder gibiydi) kazanan takım, takımım. özgüven ve motivasyon çıtasını yükseltti bu 3 maç ve böylece üst tarafı tamamen sıkıştırdık tabi. şimdi işler kimin en az hatayı yapacağına bağlı gibi duruyor. nefes nefese bir lig olacağı kesin.
ve muhtemelen ligde içeride (kadıköy) oynayacağımız 7 maçtan 21 puan alırız. seyirci ne yapar eder bu takımı buna zorlar ve iter. kalan 7 deplasmandan 2'si zaten derbi, biri tt arena'da diğeri de zaten ertesi hafta inönü'de. deplasmandaki 7 maçtan alınacak 10-12 puan bile muhtemelen şampiyonluğa yetecek. bu sadece bir öngörü.
takımın daha da iyi oynaması lazım. en azından bu seviyenin altına hiç inmemeli.
bekleyip görelim hep beraber.
görsel
Fenerbahçe= hüzün&hüsran ayrıca da türkiye adına umutsuz bir vaka...
mazisinde büyük başarılar vardır .
14 şubat 2011 fenerbahçe kayserispor maçı'nda yine yalnız bırakmayacağımız sevgilimizdir.
(bkz: 14 şubat sevgililer günü)
şampiyonluk potasına girer girmez rakiplerini ağlatan takım.duyuruyu yapalım :
bukalemunların dikkatine!..puanlar eşit 44-44fikstürler açık...cuma günü saat 5'e kadar hangi takımı tutacağınızı yazılı olarak gerekli mercilere iletiniz.bu saatten sonra vay ben hamsi severdim; vay ben duymadım vay......ben görmedim diyenin vay haline..
taraftarı olduğum, kutsal formasını herkese giymenin nasip olmadığını düşündüğüm spor klübü.
büyük başkan aziz yıldırım uğruna tuttuğum takım. yoksa şahsım adına pek popüler bir iştah beslemiyorum.