bugün

görsel
görsel
Toplum içinde Gülüşmelere neden olmuştur.
iddia ediyorum bu pozisyon 60. dakikada falan olsa penaltı vermezlerdi.
sırf puan kaybı olacak diye verildi.
Son derece doğru olan penaltıdır. Bundan önce verilmeyen penaltıları dile getirmemek de ''doğrunun peşinde olmadığınızı, tek derdinizin Fenerbahçe aleyhtarlığı yapmak'' olduğunun en büyük göstergesidir. Hakkımızla kazandık. Başlığı Aytaç Kara denen şahıs açmış olabilir. Bizi bağlamaz. Şampiyon Fener yazacağız!
taraftarı tribünde muz sallayıp ırkçılık yapan adamı basın toplantısına çıkarıp, midemden hastayım o yüzden yanımda muz taşıyorum dedirten bir camianın ısrarla savunduğu skandal penaltı.

daha önce penaltı verilmemişde o yüzden ses çıkarılmayacakmışmış. zihniyete bak.
ne hikmetse çizgide olan pozisyonun penaltı sayıldığını da yine bi fb maçında öğrendik.
fenerbahçeli olmama rağmen ilk izlediğimde penaltı değil dedim. lakin sosyal medyada tribünden çekilen videolar vs gördüm ele temas var.
ele temas var(!) ama 40 metreden gelen top ne hikmetse hiç yön değiştirmiyor. sadasdsa.
işte bunlar hep fenerbahçenin büyüklüğü.

kardeşim burada top eline sürtüyorsa bile penaltı değil.
top gideceği yöne doğru gidiyor. yön değiştirme yok.
oyuncu avantaj sağlamamış.

pozisyonda fb'li oyunculara bakın. hepsi korner diye itiraz ediyor zaten.
doğru bir karardır. buna penaltı demeyen zaten kesin gs lidir başka bir alternatif yok..

--spoiler--

kardeşim burada top eline sürtüyorsa bile penaltı değil.
top gideceği yöne doğru gidiyor. yön değiştirme yok.
oyuncu avantaj sağlamamış.

--spoiler--

oğlum futbol literatürüne yepyeni bir kavram kazandırdın helal olsun. sen buralarda harcanıyon yetkili metkili ayağına seni direkt uefaya almaları lazım..

lan premier ligde auta gittiği bariz olan şutlar bile ele temas edince penaltı veriliyor. geçen city nin mi neydi bir maçta adam şutu çekti top alper gezeravcının mekiğine doğru gidiyordu gökyüzüne doğru ele temas var diye penaltı verdi hakem. tüm dünyada kimse bir şey bilmiyor bir bizim gs liler futbol uleması yemin ederim..
"ne hikmetse çizgide olan pozisyonun penaltı sayıldığını da yine bi fb maçında öğrendik."

geldin belki 40 yaşına hala kuralları bilmiyorsan diğer futbol izleyicileri ne yapsın? önce kuralları öğren sonra ahkam kes.

çizgilerin bağlı olduğu alana dahil olduğunu dahi bilmeyen birinin futbol yorumlaması ne kadar doğru?

"kardeşim burada top eline sürtüyorsa bile penaltı değil."

şu yukarıdaki cümlenin ifab'daki yerini bana gösterir misin? ben böyle müptezellik görmedim amına koyayım.

git 100. sayfa topa elle müdahale etme başlığına bak, elle oynama kural kitabına göre neymiş öğren. sonra da burada müptezel müptezel konuşma, top ele gelse bile penaltı değilmiş, çünkü avantaj sağlamamışmış.

neyse, gidip kesin bakmazsın nasılsa cahil cahil konuşmaya devam edersin diye kural kitabının ilgili yerini paylaşıyorum;

--spoiler--
• vücudunu doğal olmayan bir şekilde büyüttüğünde topa eli/kolu ile dokunursa.
Bir oyuncunun elinin/kolunun pozisyonu, oyuncunun belirli bir pozisyon için
yaptığı vücut hareketinin bir sonucu veya gerekçesi değilse, oyuncu
vücudunu doğal olmayan şekilde büyütmüş olarak kabul edilir. Oyuncu
elini/kolunu bu pozisyondu bulundurarak, topun eline/koluna isabet
etmesinin ve cezalandırılmanın riskini almaktadır.
--spoiler--

böyle boş boş konuşup suyu bulandıracağınıza önce kuralları öğrenin.

ele temas olduğu görüntülerden anlaşılıyor, bu sebeple penaltı kararı doğrudur, yani siktirip gidip ötede ağlayabilirsiniz.

esas yanlış olan var hakeminin bu pozisyonda orta hakemi çağırmasıdır, çünkü "bana göre" pozisyon bariz bir elle oynama değildir. bildiğim kadarıyla da bariz olmayan durumlarda var hakeminin devreye girmemesi gerekmektedir, bu sebeple bir saçmalık olduğunu düşünüyorum.

ama ondan önce oosterwolde pozisyonunda da pozisyon içeride olduğu için ve doğrudan sonuca etki eden ve bariz bir durum olduğu için bu sefer de var hakeminin mutlaka devreye girmesi gerekiyordu.

bir orospu çocukluğu var ve birileri yine oyunlar oynuyor ama gelip buradan fenerbahçeye ve taraftarlarına laf söylemek de ağır bir orospu çocukluğu olmuş oluyor.

beşiktaşlısı, akçaabatsebatsporlusu ne bileyim göztepelisi anteplisi gelsin bu kayırmaları ibnelikleri sabaha kadar konuşalım, tartışalım.

ama gelip bir galatasaraylı hak hukuk adaletten falan bahsetmeye kalkınca insan ciddiye alamıyor.

tarihi şaibelerle haksız ve şikeli kupalarla dolu bir camia. tarihi boyunca yeri gelmiş devletten, yeri gelmiş federasyondan, yeri gelmiş hakemlerden, yeri gelmiş cemaatlerden ve benzeri oluşumlardan destek almış, hak hukuk adaletten bahsediyor.

çocukluğumuz gençliğimiz arif erdem'in kendini komik bir şekilde yere yatmalarına hakemlerin nasıl penaltı verdiğini anlamaya çalışmakla geçmiş, tüm gs deplasmanlarından önce mehmet ağar neden o şehire gidiyor acaba diye düşündürtmüş, fethullah gülen diye bir orospu evladı neden bu kadar sevmiş diye düşünürken geliyorlar haktan hukuktan bahsediyorlar ya, siker misin sabaha mı bırakırsın?

trabzonlusu da ayrı amk. tüm türkiye el ele şampiyon olmaları için götlerini yırttılar, tamamen devlet eliyle şampiyon yapıldılar, hala haktan hukuktan bahsediyorlar.

oğlum camia olarak bok kokuyorsunuz bok. sağa sola bok attığınız zaman bizim temizliğimize o leş bokunuzla leke süremiyorsunuz, bunu anlayın artık.

bu lig izlenmez vb söylemlerde bulunup da, ligi izlemeye devam edenin de özel olarak ayrıca sülalesini sikeyim.

algınız batsın.
gayet kuralsiz nizasiz bir penaltidir.

müslüman gecinen bir tipte göz göre göre yalanlari siraliyor.

hayirli isler.
juve nin şikeden ceza aldığı sezonu bile geçmiş fenerbahçe penaltı atma sayısında.

Avrupada gülüşmelere neden oluyor attıkları penaltılar.
çizgiler oyun alanına dahilse neden gol çizgisi teknolojisi var ?
orada neden topun tamamının geçmesi isteniyor?

ifab'i zikiyim.
ifab, vücuttan sekip eline çarpan topa da bişe olmaz diyor. el kürek gibi 1 metre açık olsa bile.

ben işin mantığını söylüyorum.
top yön değiştirmiyorsa, oyna devam.

kaldı ki burada top çarpmıyor eline.
eline çarptığını varsayıyoruz.

city maçını örnek veren arkadaş.
atletico almeria maçında adamın iki kere eline çarptı top. vücuttan sekip geldi diye penaltı vermediler.
git bi de onu izle.

algısı batacak birileri varsa sizin algınız.
göz göre göre bir yalanı savunuyosunuz.
haklı olsanız zaten fbli hesaplar bu kadar yalana başvurmaz.
trio programı başlamadan hakemler penaltı dedi diye paylaşım yaptınız.
kasımpaşalı oyuncunun ağzından elime çarptı dedi diye paylaşım yaptınız.

işte bunlar hep haklı olmanızdan!

bugün bu yalanları savunuyorsunuz yarın gerçekten haklı olduğunuzda inanmayacaklar size.
istatistiklerle bu kadar ilgili olan arkadaşlara bir istatistiksel tavsiye daha;

galatasaray'ın;

türkiye'de oynadığı maç/gördüğü kart

oranı ile

avrupada oynadığı maç/gördüğü kart

oranını kıyaslayın, bakın ne göreceksiniz.

sonra gelin bir de aynı verilerin penaltı da olur sarı/kırmızı kart da olur aynı istatistiğini fenerbahçe için tutun bakın.

neler göreceksiniz kim bilir.

algıcı yosmalar.
bir tartışma var ve iki taraf var,

birisi oyunun bir kural kitabı olduğunu ve bu kuralları refere ederek yalnızca konuşabileceğini ima ediyor.

diğer taraf malum amk, hayal dünyasında yaşıyor.

ya kural kitabından maddelerle gelirsiniz ya da siktir olur gidersiniz.

zamanım yok sizin kadar boş.
#çizgiler oyun alanına dahilse neden gol çizgisi teknolojisi var ?
orada neden topun tamamının geçmesi isteniyor?#

Cevabı zati kendi vermiş, farkında değil. Oyun alanı olan kale çizgisini top tam olarak geçmeyince gol olmayacağı gibi, ceza sahası çizgisi de ceza sahasına dahil oluyor.
olum böyle penaltı mı olur allah aşkına yapmayın ya...temas bile yok o kadar açıdan görüntü var oyuncular bile anlamadı ne olduğunu bir de üstüne hocanız çıktı alenen yalan söyledi maç sonunda...kaldı ki tüm eski hakem ve yorumcular burada var müdahalesinin olmaması gerektiği görüşünde... kaldı ki bu pozisyonu en iyi görüp orta hakemi uyarabilecek kişi yan hakem, o da pozisyonda tereddütsüz aut kararı veriyor izlerseniz göreceksiniz...neyse öyle veya böyle verildi pozisyon ama yazık gerçekten.
Şu alakasız ve skandal penaltı kararını savunan kimseyle futbol konuşmayacaksın. Üstelik kimsenin elle dokunmamasını bırak, öncesi ofsayt lan ! En az iki kişi ofsayt be ! Bunu hala savunanlara kesinlikle anlam veremiyorum. Beni yıllarca futbol konusunda centilmen davrandım diye samimiyetsizlikle suçlayan da bu penaltıyı savunan da aynı zihniyet: öyle bir fenerbahçe sevgisi objektifliğini kapatmış ki adam hala olmayan penaltıyı, öncesi ofsayt olan hatalı kararı savunuyor ! inanamıyorum ya !
Arif’ in kendini atmalarından bahsedilmiş. Evet, büyük bölümü penaltı değildi ama en azından tartışılabilecek bir pozisyon vardı, yanında biri koşuyordu ! Siz ise iki kere hata yapılmış hakem kararını savunuyorsunuz. Hem de arif’ in bazı penaltı pozisyonlarında, ayağının üç defa yarıldığını biliyor musunuz ?
Öyle bir şampiyonluk kaçacak korkusu sarmış ki hatalı kere hatalı pozisyonu savunabilen fanatikler var hala. Çok düşündürücü ! Bakın elle gol atan, kaleye girmekte olan topu smaçla çıkartan da sizin takımınız ama bahsedilmesi işine gelmiyor.
Adaletten bahsediyorsunuz ama kendi takımınız lehine olan hakem hatalarını kabul etmiyorsunuz. Böyle bir tuhaflık olabilir mi ?
Objektiflik turnusolu olan penaltı kararı. Hala savunmaya devam edeni zerre dinlemeyeceksin !
Hatırlarsanız trabzon maçında iki uyduruk penaltı kullanmalarına rağmen maçtan sonra yöneticileri çıkıp verilmeyen penaltılarımız var demişti. Yani bunlar taraftarından yöneticisine çok da ciddiye alınacak insanlar değiller. He deyin geçin.
var konuşmaları
görsel
objektiflik yoksunluğunu ve samimiyetsizliği belirlemek dışında bir gerçeklik payı olmayan tuhaf penaltı. bunu savunanla futbol falan konuşmayacak, yazdıklarını önemsemeyeceksin. nokta.
Rezill lan bu Fenerbokçe.

Evet fenerbokçe.
--spoiler--
erkan engin: "şimdi izlediğimde el yok gibi! o anki hissiyatım öyleydi."

hugh dallas: "%100 emin değilsek var’a çağırmıyoruz! orada izlediğin görüntü de bunlarla aynı"

cihan aydın: "erkan engin monitöre geldiğimde ilk temas anını dondurulmuş şekilde gösterdi. top burda ele geliyor dedi. başka bir açıdan da kol açıklığını gösterdi. temas var mı dedim, var dedi. öyle deyince ben de penaltı kararı verdim."
--spoiler--

https://www.youtube.com/w...v=G7hD3hkcEG4&t=2542s
Olum siz neden böylesiniz lan? Oosterwolde’ye verilmeyen penaltının neden verilmediği de sorguya çekiliyor onu neden paylaşmıyorsunuz? Puhahahaha. Yazık. Ekmek çıkmaz size burdan.
işte hak böyle yenir.

tertemiz.