bugün

said nursi isimli kişinin söylediği cümledir.

Bana göre çok yanlış bir sözdür.
Düşünmek yerine kabullenmeyi seçenlerin bakış açısı.
allah yok, kadınların patlak olması sorun değil gibi iğrenç şeyleri savunan felsefe için doğrudur.

böyle şeyleri ancak bizi allah yolundan ayırmaya çalışan şeytan söyler.
(bkz: şeytan bunun neresinde)
said nursinin bu sözü söylediğini iddia edenlerin kaynak göstermesi gereken önermedir. zira ben internette böyle bir şey bulamadım.
yavşak cümlesi..
insanlara ""düşünmeyin" subminal mesajını veren önermedir. kendisini zeki sanan dinci insan vesvesesidir.
(bkz: farabi)
(bkz: ibn haldun)
(bkz: ibn sina)
(bkz: ömer hayyam)

(bkz: yav he he)
şeytan zihnin bir ürünüdür tıpkı felsefe gibi.

şeytanı tanrı değil insan peyda etmiştir.

zihnin bazen fazla esnek düşünmesinden dolayı rahatsız olan geri dinciler felsefeyi şeytana atfederek sorumluluktan kurtulacağını sanar.
bu söz düşünmeyi bilmeyenlerin felsefeyi sahiplenmelerinden ve savunmalarından daha iyidir, felsefe sandıkları şey aracılığıyla felsefeyi savunup aşağı çekiyorlar.'' özgür bir toplulukta felsefe olur'' sözü '' felsefe şeytan işidir'' sözünden daha klişe ve basittir, yani düşünmeyi engelleyicidir. '' felsefe şeytan işidir'' sözü yanlış olsa da en azından yaratıcıdır, karşıt özgün düşüncelere yol açar.ayak takımı sözler paylaşıp felsefeyi sahiplendiğini sananlar bu sözü benimsesin daha iyi olur. sığ düşüncelerle ve küfürlerle kadın - erkek, futbol, siyaset tartışmalarına girenlerin felsefeyi savunması felsefeye yapılacak en büyük kötülüktür.
şahsım tarafından reddedilendir. din düşünmeyi yasaklamaz ki !
düşünen insanlardan korkan, ödleklerin götten sıktıkları laf.
bunu düşünüpte söylemek bile felsefeye girer...
tabi felsefe okuyanlarda satanisttir.