bugün

(img:#1702961)
Yine yaptık biz.
öldüm öldüm ! dedirtti. akşam akşam bir adanalıya bu yapılmaz.
bayıldığım bir yemektir.
Denediğim başarısız olduğum ancak yemekten keyif aldığım tek sarımsaklı “yemektir”.
annem bir türlü beceremiyor şunu. boyutu bilye kadar olacak böyle atistirmalik yicen gari. adana mersin hatay dolaylarıni yemeğidir hepsi de bizimdir diyr sahiplenmeye çalışır * bayildigim bir lezzettir kendileri.
yapımını nihayete erdirene dek saçların ağırıp, yüzün gözün kırıştığı basit fakat el oyalayıcı yemek.
sevenlere saygımız sonsuz.
bi arkadaş yaptıralım yiyelim dedi.
yedik.
şekil verilmiş bulgur pilavı.
sarımsaklı da derler. 60 tanesini bir oturuşta indirebildiğim köftedir.
arkadaşımın en sevdiği yemek olduğunu öğrendiğimde yapayım da mutlu olsun deyip tümünü sadece kendim afiyetle yemiştim. gerçekten lezzet dolu bir yemektir.
köfte lastik silgi kıvamında olmalı. rakı yanına yakışandır.
maydanozdan nefret eden bana bir yemeğin maydanozsuz tadının asla aynı olmayacağını ispatlamış süper yemektir. diyeceğim ama diyemiyorum, zira kendisi benim için bir öğünden ziyade gelip gidip 5-6 tane atmalık süper bir atıştırmalıktır.
orjinal etli köfte alternatifi. adana dışında bu adla pek bilinmeyen köftedir. sarımsaklı köfte derler çoğunlukla. domates soslu olanı efsanedir. lütfen maydanozsuz tüketiniz ve yanına yoğurt koymayı unutmayınız.
Canımın çok istediği bulgurlu yemek. Yumurta koymasam ya da alternatif ne koyabilirim kıvam için var mı önerisi olan zeki yazarlar..
Yumurta bulguru tutuyor çok istiyorsan unu biraz fazla koyup çok yoğurarak yapmayı dene ama yumurta kokusu çok gelmiyor.
Maalesef yumurtasız olmaz dağılır ..
Bulgurun en güzel hali.
Acıktığımdan mıdır nedir burnuma burnuma koktu. Olsa da yesem.
vanlı arkadaşımın kürt köftesi dediği şey sanırım. dağılmayanı makbulmüş.