1. 1.
  Feed, bir web sitesinin veya blog un içeriği hakkında bilgi içeren XML uzantılı bir dosyadır. Bir feed dosyasında sitedeki güncellemelerin, gönderilerin kısmi özeti veya tamamı bulunabilir. Okur içeriğin tamamına ulaşmak isterse feed dosyasındaki bağlantılara tıklayarak sitenin kendisine ulaşabilir. Bu XML dosyası bu iş için özelleşmiş web servisleri aracılığı ile, feed leri takip etmek için kullanılan bilgisayar programları ile veya doğrudan bu dosyayı destekleyen tarayıcılar ile okunabilir. Feed özellikle haber siteleri ve blog lar tarafından kullanılmaktadır.

  Bu dosyanın oluşturulmasındaki amaç güncel gelişmelerin veya blog unuza gönderdiğiniz gönderilerinizin olabildiğince hızlı bir şekilde ilgilenen okura ulaştırılmasıdır. Okur ilgilendiği sitelerin feed dosyasını tercih ettiği izleme aracına kaydederek takibe alır. Böylece ilgilendiği sitelerin hepsine teker teker giderek kontrol etmektense hepsini bir araya topladığı aracı kullanarak içeriklerine ulaşır.

  Tahmin edersiniz ki feed dosyası bu özellikleri ile blog unuz için sürekli bir okur trafiği oluşturmak adına mükemmel bir araçtır. Feed dosyanızı ne kadar çok kişinin takip etmesini sağlarsanız okur ortalamanız da o ölçüde artacaktır.

  Feed dosyaları için kullanılan en popüler protokoller RSS, Atom ve RDF dir. Blogger da yayınlanan feed dosyaları Atom formatındadır. Farklı servisler farklı formatlar kullanabilirler, sonuçta hepsi aynı işe yarar.

  Feed dosyanızın propagandasını kendiniz yapmak yerine feed indeksleyen servislerden de yararlanabilirsiniz. Bu sayede daha etkin bir kullanım sağlayabilir ve istatistiki bilgiler de elde edebilirsiniz. Bu gibi servislerden fazlaca bulunmasına karşın en popüler olanı FeedBurner dır.
  ... piri reis
 2. 2.
  (bkz: friendfeed)
  ... pisces
 3. 3.
  ing. beslemek anlamına gelen sözcük.
  ... tukenmezyazar
 4. 4.
  2005 mahsulü obezite temasını işleyen gerilim türündeki düz anlamında "iğrenç" görüntüler barındıran filmdir.. izlemek hakikaten mide istemektedir. özellikle yemeklerden önce ve sonra tavsiye etmiyorum. kayda değer bir film olmasa da sonu için görülmesi gerekir.
  1 ... ecel