bugün

Bir Besiktasli olarak senelerdir giydigim cağnıım Tshirt.

gelgelelim bu entryi yazis sebebime. Simdi bildiginiz uzere tişörtün üzerinde Arapça yazilar mevcut. Eminim her Besiktasli merak etmistir ulan burda ne yaziyor, tabi ki cogumuzun aklina gelen seyler besiktas ya da Feda yaziyordur filan.

Tunuslu bir ev arkadasim var benim. Bugun de kirli camasirlarimi yikayip camasirliga asmistim,aralarinda bu tisörtüm de vardi. Aksama dogru Tunuslu oglani mutfakta görünce birden aklima geldi yazinin anlamini neden şuna sormayayim diye. Cikarttim tisortü burda ne yaziyor söyle dedim, biraz da Besiktas tan bahsettim filan. Tuhaf bir Arapcayla yazilmis oldugundan tam okuyamadi ama bazi seyleri net soyledi: ilk harfi kesinlikle "N", alttaki rakam "1906" yanlarda da J ve K yaziyor. Ve israrla ben Beşiktaş diyorum o Neşiktas diyor. sonra inanmadim ona, internette de tisörtün yanlis yazildigini görünce anladim ki bizi trollemisler lan. Bir seyi de düzgün yapin olum
samet aybaba'ya haram olacak olan paraların toplamak için yapılmış kampanyadır.
istediğin kadar al! o parayı piç edecek yönetim her zaman bulunur bizim takımda. yönetime güven yok, kurumsallaşma sıfır beşiktaş'ta.
giyen kişinin kendisinden daha fazla ilgi gören tişört. konu beşiktaş, tişört beşiktaş, hayat beşiktaş... o halde böyle olması normal değil mi?
çakmasını alan adamlar var.
bir galatasaraylı olarak parası neyse ben veriyim de sen giy. maksat kulübe destek. bu kadar popülarite kurbanı olamaz bir toplum.

beşiktaşlı kardeşlerimizin kulüplerine destek vermek için aldıkları tişört. ancak yaka kısmı çok boğucu gözükmekle birlikte hoş durmamaktadır.
her beşiktaşlının alması gerekendir. ben tam 6 tane almış bulunmaktayım. 3 tanesini hediye olarak verdim 3ü de duruyor. feda olsun beşiktaş'ıma
An itibari ile 118.723 adet satılmıştır.
bir fenerbahçeli olarak bile almak istediğim tişörttür.
beşiktaş ile uğraşan ultravestileri ilgilendirmeyen tişörttür.az satar çok satar bağlamaz kimseyi,bir kupaya,bir şampiyonluğa olan aşkınızla size mutluluklar.
beş tane aldığım tişört.
daha ne yapayım beşiktaş?
fikret orman'ın açıklamasına göre satış sayısı 100.000'i geçmiştir.

ekonomik olarak önem arz edecek bir geliri yok tabi ki kulübe 5 milyon satmadıkça, ama manevi bir destek aracı sonuçta.

ayrıca basındaki haberlere göre resmi olarak tescil edilmediği için, sahtesini üretenler yakalandıktan hemen sonra serbest bırakılmış mahkemece...
Kartal Yuvası mağazaları ve internet üzerindeki satışı 82000'i bulmuştur. Ayrıca Suskunlar dizisi ekibi de bu projeye destek vermiştir.http://www.bjk.com.tr/tr/..._setinde_feda_zamani.html
şahsen ben iki tane aldım. Beşiktaşa feda olsun. Bir kendime bir de yiğenime. Beşiktaşlılar sakınmasın 30 tlyi kulüplerinden. Yemek yemeyin alın ulan. Feda olsun. Tüpçü var mahallede bizim ona da alacağım bir tane ama boğmak için... inşallah.
3 gün önce 70 bini geçti diyorlardı buradaki yazarlar.

ya uludağdaki beşitaşlı yazarlarda sıkıntı var, ya da birileri bu rakamı durmadan şişiriyor. açıklanmalı.

5-10 milyon tane satılmadan hiç bir işe yaramayacağını söylemiş miydim?

(bkz: fena)
Satış rakamları 14 haziran itibari ile 61000'i bulmuştur.
Gücü yeten butün beşiktaşlıların ''FEDA'' demeleri için ve bunu yansıtmaları için alınmalıdır. Şahsen en kısa zamanda alacağım.
beşiktaşlı olmayanları pek bir germiş tişört.
dilenci diyen arkadaşların tüm aile bireylerine tişört alabilirim.
bazı dangalakların dilencilik olarak nitelendirdiği tişort. bre hey dangalak bu bir ürün satışıdır asıl dilencilik sizin başkanınızın canlı yayında karşılıksız bağış toplamasıdır çok eski değil 4,5 yıllık hikaye hatırlarsın.

not: tişörtleri götünüze sokun demiş, oraya değilde ananın amına soksak olurmu.
içinde bulunulan siyasi koşullarda,
tişörtün üzerinde arap harflerinin kullanılması düşündürücü.
var olan soruna çözüm olmak bir kenara, sorunun farklı bir yansımasıdır. 90-100 milyon civarında borç ile teslim aldığı takımı 500 küsur milyon borç ile bırakan adamı bilmem kaç kere seçmiş, her seferinde ibra etmiş klüp şimdi o borçlar için tişört işine gidiyorsa ortada saçma sapan bir durum var demektir. bugün tişört alarak taraftarının yanında olan o "büyük" taraftara sormalı;

del bosque kovulup on milyonlarca €'luk tazminatını alırken neredeydin?
tigana kovulurken neredeydin, schuster kovulurken neredeydin, rıza, ertuğrul kovulurken neredeydin?
saçma sapan transferler yapılırken neredeydin?
aynı adam defa defa seçilip ibra edilirken neredeydin?

ortada yoktunuz, goygoydaydınız. siz tribünde "yeter yıldırım demirören" diye bağırırken bu adam'ın adamları kongre'de "yetmez yıldırım demirören" diye bağırırken neredeydiniz?

bugün tişört alarak destek olduğunu, yanında olduğunuzu söylediğiniz takım her geçen saniye dibe çökerken neredeydiniz?

belki de en kilit soru, bu şartlar altında bu klüp sizin mi? yoksa 3-5 bin kongre üyesinin mi? kimin sözü geçiyor?
halkın takımı diye şişirdiğiniz klüp 3-5 bin kodamanın elinde oyuncak olurken neredeydiniz?

şimdi tişört alarak borcun kaçta kaçını yapayacaksın? 100 milyon mu, 200 milyon mu para toplayacaksın?

beşiktaş'ın yanında olman gerektiğinde yoktun. sesin yeterince çıkmadı. adamın biri 100'ü kendine 100 milyonlarca borç takarken tribünde goygoy'daydınız. o eğlenceli, yaratıcı "beste"lerinizle geyiklerdeydiniz.

beşiktaş'ı bu günlere getirenlerden hesap soramadınız, aklanmalarına göz yumdunuz. şimdi ağlamayın.
bir tişört alıp sadece vicdanınızı rahatlatabilirsiniz. uefa dışında kalmanın en az tüpçü kadar sorumlusu sizsiniz.
ben böyle bir taraftara büyük demeyi büyük taraftarlara, böyle bir klübe büyük demeyi büyük klüplere hakaret sayarım.
siz anca goygoy'unuza bakın.
Çok güzel ve anlamlı tişört, siyahına sahibim ve etrafta oldukça sık görüyorum fedalı renkdaşları.

hikayesini, değerini bilmeden bunu sırf maddi bir hamle olarak görmek en hafif tabiriyle kahpeliktir. aynı mantıktaki adam parçalı metin ve çubuklu lefter formalarının satışına da bok atar çünkü.

dilencilikmiş, ananın amı, kim kimden dileniyor? ekstra gelir elde etmek için yararlı projeler üretmek ne zamandan beri dilencilik oldu? galatasaray'ın da fenerbahçe'nin de beşiktaş'ın da tarihinde olan şeyler bunlar. pezevengin biri kulübü boka soktu diye aydınlığı görmeye çabalayan insanlara hakaret etmek nedir?

yıllardır kartal yuvası'ndan alacak bir şey bulamamaktan yakınırken feda tişörtü ve basketbol takımımızla ilgili ürünler sevindirmiştir, devamı beklenmektedir. feda olsun kafkasya'dan gelip bu büyük kulübü kuran atalarımın maneviyatına !

götü kaşınan tipler götlerine buzlu badem falan soksunlar, sözlükte kendilerine jigolo aramasınlar.
kulübümüz kalkınsın diye 30 tl den satılan tişört.
hem beyazından hem siyahından aldığım tişörttür.

her şey beşiktaş için.
gerçekten güzel olmuş, çok kıskandım. lakin; allah bizim takımımıza böyle borç batağına saplanmayı ve böyle tişörtler bastırmak zorunda kalmayı göstermez umarım.
normal bedeninizin bir alt seçeneğini tercih ediniz. nedenini bilmiyorum ama kalıpları büyük olmuş.
yada siktir edin nede olsa feda...
Artık kartal yuvası mağazalarında feda atkısı ve feda şapkası da bulunmaktadır.