bugün

kitapları zor olan yayın. Ama önerilir.
3 yıl anafende okumak zorunda kalmıştım. sonra finale geçtim. girdim sınıfa bi baktım kızla erkek yan yana oturabiliyo. bi baktım erkek öğretmenlerle kızlar kouşabiliyo. dersane içinde mescit aradım. onu da bulamadım. hadi o yok gidiyim bi üst katına da cemaat evi oturma odası konseptli evlerinde oturuyum biraz. onu da bulamayınca dedim ben okumam burda
dersem eğer malım önde gideniyimdir.
çok modern la. yobaz yobaz konuşan falan yok.
final iyidir iyi.
böyle reklamı da parayla yaptıramazlardı hadi gene iyiler.
yayınları final için:

ygs mat

fem türevi yayınlardan ziyade mantığı, zoru yapan kolayı siki ile yapar mantığıdır. doğru olduğu tartışılabilir ama doğrudur efendim. lakin bir seyi atlamışlardır oda zamandır, soruyu çözmek amaçtır zaman ikinci plandadır. şu açıdan bakarsak orta sevide de bir öğrenci yayını alır, ilk sorulardan zorlanmaya bilir, yavaş yavaş cevaplara baktığında yanlış yaptığını fark eder sıkılır atar bir köşeye ama yılmaz umutludur tekrar alır çözmeye çalışır çözer çözemez uğraşır onunla derken işi yavaş yavaş kapmaya başlar. öyle yavaş kavrar ki zaman kavramını unutur kendini yalnızca çözebilmeye odaklar bir soru ile dakikalarca boğuşabilir. ileri seviyede ki öğrencide ise hiç bir sorun yoktur. çünkü temeli vardır ve düşünmeyi bildiği için tam konsantre bir şekilde sorularla birlikte olur.

eksikleri: gereksiz yere uzatılmış sorular, harcanan abartı zaman.

artıları: konuyu öğrenebilme garantisi.

lys mat

zordur amk almayın.

ygs - lys fizik

ygs konuları ve lys konuları varmış gibi gözükür ama yalandır. ygs fiziğe çalışılır lys fizik temeli umulmadık bir şekilde gelişir. * bilindiği gibi lys fiziği bir çok öğrenci yapamaz zorlanır nedeni ise pratik ve mantık yetersizliğidir. bu sorunu ortadan kaldırmak yalnızca final fizik ile gerçekleşebilir.

içeriği: sayısal ifadeler sıklıkladır. yorumu bile işlemsiz yapılamaz. lys için de bu böyledir.

artıları: saymakla bitmez. tam anlamı ile çözülürse hem ygs hemde lys de büyük avantaj sağlar.

eksileri: son testleri hayattan soğumanıza neden olabilir.

ygs - kimya

kimyadır. candır. diğerlerinden farkı yoktur. sonuçta kimyadır, candır.

ygs biyoloji

iyidir hoştur.
sınav yılımı geçirdiğim dersane. eşit ağırlıkçı biri olarak birinci sınıftaydım ve ilgi alaka gayet iyiydi. çalışkan öğrencilerin girdiği özel lys-ygs sınavları zordur. sınava birkaç gün kala dersane sınavlarını yapmayı sürdürmesiyle meşhurdur. edebiyat yayınlarındaki ve final sınavlarındaki edebiyat soruları neredeyse aynıdır.
Fdd(Final Dergisi Dershaneleri) bu işi beceremiyor. Sınavlar zor ve gereksiz. Ayrıntılar üzerine çok takılıyorlar. Girilen sınavların sonuçları birbirlerini tutmuyor.
sorularının bir hayli zor olduğunu düşündüğüm yayın.sınavları da bir o kadar zordur.
(bkz: Foundation for Defense of Democracies)
(bkz: Feature Driven Development)
(bkz: Frequency-division duplexing)
(bkz: Franchise Disclosure Document)
(bkz: Former District Deputy)
(bkz: Focus-to-detector distance)
(bkz: Frequency domain decomposition)
soruları boru gibi olan yayın.
herkese eşit muamele yapılmasa da iyi eğitim veren kurumdur.özellikle ümraniye fdd edebiyat hocasıyla çığır açmıştır.türkiyenin en iyi edebiyatçısı denilebilecek düzeydedir.
iğrenç bir dershanedir. aynı parayı verirsin ama final sınıflarına çalışırlar etütleri onlara koyarlar. final sınıfının bir aşağı sınıfındayım ama haftada 1-2 etüt anca koyuyorlar ayrıca plansız etütler. paramızla rezil oluyoruz kısaca. ayrıca sınıf değişiklikleri saçma sapandır zira bizden aşağı sınıflarda bile final sınıflarındaki bazı öğrencilerden daha iyi olanlar var ama hala aynı yerde sayıyorlar.

(bkz: yoo yoo sevgi saygı)
femden sonra insana ferahlık, mutluluk hissi veren dersanedir.
not: iki yıl feme gittim, ardından finale geçtim daha başarılı olduğumu düşünüyorum.
merkezi adana olan dersanedir. tenefüs zilleri beni hep bitirmiştir. bir dersane hala on iki dev adam ı zil sesi olarak kullanabilir mi? veya hande yener? modernleşme çabaları sonuçsuz kalmıştır.

bazı dersaneleri çok kalabalık olmakla birlikte güzel olanları da mevcuttur. bir de zırt pırt sınıf indirip çıkarmasalar. tam adapte oldum yeni sınıfıma derken hoop başka sınıfta bulursun kendini. uğraş dur.
ilk olarak elağzığda istanbul dershaneleri olarak başlamış olup daha sonra final dergisi dershanesi adını almışlardır.bir diğer final dershanesinin telif hakları fdd ye ait olmakla beraber eğitim aşkıdan dolayı "yazıktır lan kapatmayalım " denilmiştir.
ota boka mesaj atan dershanedir.
Hep ders ders biraz da eğlenelim demi fdd nin bir diğer anlamıda FDD (Frequency Dependent Damping) Marshall' ın kendi amfileri için geliştirdiği bir teknoloji olup, lambalı amfi tonları yakalamanızı sağlar.
OKS'ye önem verdiğini düşünmediğim dershanenin kısaltılmış adı.

(bkz: Yaşamak sevmektir finalle finalle)
feridun düzağaç dershaneleridir. Güzel şehir denizli' de artık aça aça , kullanmadık eğitim öğretim terimi bırakmadıkları için kurucularında alternatif isimlere yönelinmiş durumun sonucudur.
tam anlamıyla bir ticari kurumdur. eğitimle ilgisi yoktur.
2007 öss tercihleri için kendince bir rehberlik hazırlamış dersanedir.lakin bu rehberlik sisteminde ne ösymnin kılavuzu dikkata alınmıştır ne de başka bir şey açıklanmıştır.hayretle izliyoruz.
kitapları kaliteli olan * bir dergi dershanesi daha. ****
sadece balikesir değil tüm şubelerinde, tenefüs zillerini turkcelle satmış dayaklık dershane. sınavın en hararetli yerinde "seeloo pabucu yarım"la sıcrayıveriyosun. nil kraribrahimgilden tiksindirdiler bişey değil.
(bkz: floppy disc drive)

yani disket sürücü'nün orjinal ad kısaltmasıdır.
(bkz: final dergisi dershaneleri)