bugün

almanya futbolunun en büyüğü, avrupa futbolunun da en büyük 3-4 futbol kulübünden biri olan futbol kulübü. sahip olduğu müthiş ekonomik bütçe ile kendisine rakip olup başarılı olabilecek kulüplerin en önemli futbolcularını satın alabilecek güce sahiptir.
Şampiyonlar Ligi finallerinde ingiliz takımlarına karşı dramatik şekilde yenilmistir. Almanyanın ingiltere karışısındaki makus talihine benziyor bu durum. Belki almanya ingiltereden daha iyiydi ama iyi olmak her zaman kazanmaya yetmiyor.
zamanında dortmund dahil birçok kulübü iflastan kurtaran ve yardım kuruluşları için maç yapan, ama nedense dortmundan transfer yaptıkları için insanlara para babası, sevimsiz gelen kulüptür. kaldı ki aldıkları mario götze zaten bayernlidir.
Küçük kardeşimi bursasporlu yapmadan önce tuttuğu takımı. Bildigin sorunca bayern munchen liyim diyordu lan çocuk. Maçı falan denk gelsin izliyordu. Bunu yapan çocuk 2. Sınıftaydı amk.
resmen gücü temsil eden takım.
en çok üyesi olan kulüptür yanılmıyorsam 250.000 üyesiyle... her sene 150 euro mu ne veriyor her üye. yani adamların sırtı yere gelmez.
barcelonaya 4 yagdıran takım ama yazıktır ki bir sene sonra real madrid 4 yagdırır ve şl den men eder her sene üç kupayıda alacaklarını dusunur taraftarları bende oyle dusunurum vidalı alıp şvaynştaygeri almayacaktı ama cok yanlış.
bundesliga 2.ci hafta mücadelesinde hoffenheim karşısında çok zorlanmasına karşın, 1:2 kazanarak haftayı 3 puanla kapattı. neuer penaltı kurtarırken, goller müller ve lewandowski'nin ayağından geldi...
almanyaya; futbolun sadece futbol olmadığını öğreten kulüptür, efenim.
bundesliga 3.hafta mücadelesinde bayer leverkusen'i sürklase ederek 3:0 yendi. gollerin ikisi müller'den, diğeri robben'den. oyun olarak da bayağı keyif veren bir takım vardı sahada...
Yine bokunu çıkartıyorlar.
çok zevkli bu takımı izlemek.
Yemek yerken izlemeyin zira yemek soğutuyor bu takım şu atak bitsin yiyeceğim dedim soğudu buz oldu.
Bu akşam 11/11 yapacak takım.
her sene düzenli olarak dortmund' dan küskü yiyen takım.
An itibariyle tecavüze başlamıştır.
bunlar başka bir şey oynuyor.
seyrederken inananılmaz kolay geliyor yaptıkları, fakat rakip için çaresiz bir hal var. saha da bayern oynuyor, rakipleri koşturup duruyor saha da.
arsenali eline 5-1 vermiş futbol takımı. 2-0 ın intikamını iyi adılar.
ben handikap oynayınca gaziantepspora dönüşen takım. evet.
fifa 16 online da hep karşıma çıkan takım. sadece arsenal ile yenebiliyorum bunları genelde. ayrıca bayern i seçenler hep oyunu iyi oynayanlar. az önce oynadığım da alman veledi yenemedim ya la.
BARCELONA dan sonra en iyi takım.
futbol takımı değil şirkettir. almaya'nın en büyük şirketlerinden biri hatta. adamlar bir teknik direktör gitmeden diğeriyle anlaşıyor gelecek ile ilgili planlar yapıyor. teknik direktör bizdeki gibi öyle bağla bağlı değil sadece şirketin bir yönetici müdürü gibi. ayrıca almanya'da tüm takımlar bayern'e çalışır. en iyilerin hepsi en sonunda buraya gelir. evet.
almanya ligi'ni çok sıkıcı bir hale getiren takım.
Dünyanın en başarılı futbol takımı. Munchen was geht? ehehe.
alman ligini zevksiz hale getiren takım.
bitti demeden bitmezmiş. ben dün gece bunu gördüm.
güncel Önemli Başlıklar