bugün

bre ibne tohumları . ormanda ağaç bırakmamış rum dölleri .

eskiden bütün istanbul ormanlıkmış.
'vay arkadaş hala bıraktığım yerdeler.' derdi herhalde.
istanbul sen mi büyüksün ben mi ananı sikicem senin.
"oha amına koymuşsunuz şahane şehrin lan..."
vay anasını, piçler götünü başını birbirine karıştırmışlar canım boğazın diyecektir.
metrobüsleri denizden yüzdürelim.
baba yurtdisina kacmak lazim.. gitmek lazim yani, bi yolunu bulup atican kapagi disariya. vallaa bak.
şu saatlerde;

(bkz: söyleyin o çocuğa atlamasın)
istanbul un gerçek fatihi şarapçı kenan abidir. bunu söylemeye geldim eyvallah.
ufff lan binaya bak. kaç metre lan bu. (saphhire levent)
yattım kenan abiye dua etmek için kalktım. onu sevin sayın istanbul halkı.
-adamlar yapmış usta.
koca Sultanın bile içini geçirdiği sözdür.

ula arkadaş zamanında bizanstan alıp adam ettik, şimdi ilk kez gelenler bile
sanki yeniden fethedecekmiş gibi- a.koyacam senin istanbul, sen mi büyüksün ben mi

(bkz: cem yılmaz)
Evlatlarım bu ayasofya'da neden namaz kılmıyorsunuz ? Tekrar mı kıblesini çevirelim .
(bkz: neden geldim istanbul a)
Fatih konstantiniye'yi fethi sırasında ayasofya'nın zindanlarına hapsedilmiş papazı görür ve hemen sorar. Seni buraya neden hapsettiler. Papaz'da, imparator bu savaşı kimin kazanacağını sordu fal baktım ve sizin kazanacağınızi söylediğim için beni buraya attırdı der. Bunun üzerine fatih, konstantiniye'nin bundan sonraki durumunu söylemesi için tekrar fal bakmasını söyler. Papaz fala bakar ve konstantiniye nin savaş ile el değiştirmeyeceğini ama öyle bir zaman gelecek ki, savaşla elinizden alınamayan bu toprakların hileyle toprak satımıyla yabancıların eline geçeceğini söyler. Bunu duyan Fatih Sultan Mehmed aynen şöyle der. " fethettiğim bu toprakları kim satarsa, Allah’ın, meleklerin, bütün insanların lâneti onların üzerine olsun.. ". Fatih dirilse gördüğü manzara karşısınd büyük ihtimal dehşete düşer ve aynı beddua'yi tekrar eder. " Allahın meleklerin ve bütün insanların laneti onların üzerine olsun... !!
(bkz: agaya beleş)
Burayı yeniden almak gerekecek gibi duruyor.
yakın gitsin..
lan ben burayı fethetmiştim !?
niyet okuma piç.
şehri bu soytarıların yöneteceğini bilseydim hiç fethetmezdim.
amına koymuşlar lan şehrin.
harem duruyor mu?
kenan komutanım, askerin anasını sikmişsin.