bugün

24 ayar insandır kendisi.
temiz yüzü, efendi kişiliğiyle mahmut özgener'i andırsa da, fıldır fıldır dönen gözleriyle haluk ulusoy'u anımsatan federasyon başkanı. ulusoy dedik, baştan söyliyelim;
el değmemiş lig istiyoruz!*
güzel insan ho$sohbet yazar. üstüne bir de be$ikta$'lı, daha ne istenir ki yazarı. ho$ te$rik-i mesaimiz fazla yok kendisi ile ammaaa, bu adamla kolay kolay sorun ya$amaz bir insan. nice zirvelere diyoruz kendisine.*
(bkz: siyah ulan)
yeni bir disko kralı zirvesi yapmasını beklediğimiz yazardır.
(bkz: fatal bizi diskoya götür)
saatlerce anlattı, saatlerce dinledik, saatlerce anlatsın, saatlerce dinleriz. *
zirve organizatörlüğünden çok çekmiş, ah etmiş yazar.

eğleniyoruz hepsinde halbuse.
hafta sonunun fasulyesi seçilmiş yazar.

kaliteli yazarmış bilenler bilmeyenlere anlatsın. ayrıca yakışıklıdır, karizmadır.

(bkz: festival gibisin katılmak istiyorum)
an itibari ile çaylaklık yaylasında elinde mızıkasıyla dolaşan garip. bekle bir kaç kişi daha gelir belki. *

bursa'ya lock girl hatun kişisinide getireceğim.
* van minute van minute,olmaz van minute gidemezsin bizi terk edemezsin askeri işbirliğimiz var. şeklinde tepki gösterdiğim sözlüğü terk ederek gündeme bomba gibi düşmüş moderatörlük seçimlerinde ipi göğüslüyecek yazar kişi. *
çaylak olmasıyla üzmüştür.
05/10/06 tarihinden bu yana iyi kötü, anlamlı anlamsız, faydalı faydasız 10000(onbin) entry girmiş yazar.. bu 10000 entry'den bir tanesi bile sözlük için faydalı olmuşsa eğer ne güzel.. zira uzun zamanların tüketildiği bir yer de 10000 tane faydasız entry girmek büyük bir problem olur..
10 bininci entrysini girerek kırılması zor bir rekora imza atmış gönül adamı. nice 10 binlere kardeşim.
(bkz: üçüncü nesil çaylak)

(bkz: sözlükte fazla makara yapmanın zararları)
moderasyon kayirma listesinden cikmis yazar galiba.
aslında 500. entrymi girecektim lakin sabredemedim, bugün kanım ayrı bir ısındı kendisine efendim. fuzuli konuşmadan kıssadan hisseye varma özelliği ise en takdir ettiğim yönü. bugün 1 mart 2009 fcuk club st istanbulls maci'nda her ne kadar oyuna girmemiş olsa da; desteğiyle elinden geleni ardına koymayan, lock'la kafa kafaya vererek kuntayi kinteleyen adam'dan sonra beni de beşiktaş camiasına sokmaya çalışan yazar.
çaylaklıktan dönünce moderasyona saldırmış* yazar.

eski "her halükârda sıvazlayıcı" girdilerinden sonra şimdiki bu "sert çıkışı" ister istemez başka şeyler düşündürüyor insana.

*yazar, moderasyona sevgisinden ötürü "daldırmak" lâfının çok ağır olduğundan bahsetmiş. ben de daha yumuşak bir ifade ile değiştirdim.
--spoiler--
Bu hasretlik kalır gitmez tenimden
Eksilmez acılar ezik yüreğimden
Alma başını nasırlı ellerinden
sen istedin gultenimde yaralar
Bu ayrılık hem seni
Hem beni yaralar
--spoiler--

sen iste yine ağlarız.

--spoiler--
Düşlerin parlayıp söndüğü yerde
Buluşmak seninle bir akşam üstü
Umarsız şarkılar dudağımda bir yarım ezgi
Sığınmak, gözlerine sığınmak bir akşam üstü

Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi
--spoiler--

sen iste yine söyleriz.
(bkz: kardeş)
kanımca hak ettiği kadar ön plana çıkmamış pearl jam şarkılarındandır. (bkz: lost dogs) eddie vedder' in hüzün dolu sesi çok uzaklara götürür.oralarda bırakır.

edit: geç de olsa belirtmezsek ayıp olacak, üçüncü nesil çaylak-yazar.bir var bir yok anlamadım ki!
bir ay kafa izni alan yazar..

(bkz: uludag sozluk moderasyonu/#4837646)
normalde çaylak, arada sırada yazar olmasına alıştığımız ama son içeri alınışında akp'nin parmağı varmış gibi görünen entry makinesi. ergenekon gibi oldu aq. gerekçesini öğrendim enteresan. fatal deyince akla gelenler diye bir başlık açması. şimdi sorun açılan başlığın bir yazara özel olması mı yoksa onun bardağı taşıran son damlası olarak mı algılandı bilemem ama bir yazarla ilgili geyik bir başlık açılması ceza nedeni ise (doğrudur) aynı uygulamayı başkaları için de görmek ister insan. işin acı tarafı neredeyse üç yıl önce şikayet ettiğim eksikliklerde zerre düzelme olmaması. aynı eylemi yapan bir sürü insan, ceza alan bir kişi. yanlıştan dönerler mi bilmem, çok sıkılmış isen duyurularda dersin "adınıza garip garip başlıklar açmayın ula" diye. inatla açan olursa da tiz kellesi vurula, nedir yani.
o kadar emeği geçen, sözlükte sadece yazarlık değil aktiviteler de düzenleyen faal bir yazarı böyle anlaşılmaz bir gerekçeyle saha kenarına gönderilmesi üzücü.
besiktası sivas deplamanın da yalnız bırakmayan dost yazar.

dün gece sevgilim aradı birden
ayrılalım dedi hayır yok senden
beşiktaşı daha çok sevdin benden
bitti gitti dersin soran olursa

üzgünüm sevgilim anlaşamadık
siyah beyaz aşkı paylaşamadık
işte böyle bir şey beşiktaşlılık
deplasmanda dersin soran olursa
..error dur, mavi ekrandır,çöüküşü simgeler. Format atmayı,bilgisayardan anlamıyorsak bilgisayar uzmanına,anlıyorsak kendimize başvurma halini gerektirir. birde fatality vardır son darbedir,ölümcüldür.
bir zamanlar bir fatal vardı ne oldu çaylaklığı bitmedi mi aramıza dönmedi mi diye ararken izinli olduğunu öğrendiğim yazar.
10 nisanda meksika dalgası kıvamın da gelecek olan kişi.

(bkz: beş dakika bekle git)