bugün

faşizmi kendilerine ilke olarak benimsemiş kişilerin ortak özellikleridir efendim. misal;

- tahammülsüzlük.
sabit fikir.
tahammülsüzlük
kendinden farklı olanı sevmeme, aşağılama ve yok etme isteği
şiddete başvurma
tartışmayı bilmeme bilse bile değişik görüşe açık olmadığı için bir süre sonra saçmalama
gibi şeyler.
faşistliklerini inkar, bu da en büyük delilidir zaten.

edit: hümanist bir adama faşistsin denmez zaten, yanlış anlaşılmasın. yok ben derim dersen o zaman ayrı bir muamele görürsün değil mi hububat fiyatları değil mi.
faşist olmayanları faşistlikle suçlamak...*
sık sık tekrar ettikleri bir cümleyi taşırlar hep yanlarında: ben faşist değilim
ückagitci olmak.yani bu söyle anlasilabilir.aslinda gücünü deniz lerden mahirlerden alan gercek vatansever,tam bagimsiz türkiye isteyen bilimsel sosyalizm den yana olan insanlara tamamiyle karsi oldugu halde pkk li diye bok atarak bilincsiz halk arasinda tepki duyulmasini saglamaktir.ayrica fasist deyilince yok ben milliyetciyim ayagina yatmaktir.oysa bu memlekette göte göt denir.
vatanın bölünmez bütünlüğü, bayrak sevgisi, laik cumhuriyet sevgisini, atatürk'ün yolunda ilerlemeleri, vatanın namus olduğuna inananları faşistlikle karıştıran bünyelere benzememeleri.
faşist insan bir defa insanlıktan nasibini almamıştır ve zaten faşist olan bir kişi faşist olduğunu kabul etmez, ben milliyetçiyim der.

faşist bünye etrafında gördüğü diğer ırklardan insanlara, nedendir bilmem galiba içgüdüsel olarak (bu arada bildiğiniz üzere hayvanlar içgüdülerine göre hareket ederler), saldırma gereği duyar.
faşist olmaları. *
zor kullanmak,mafyalık,bayrak sevgisi,tahammül edememe ve ırkçılık...
çok klişe olacak belki ama öncelikle insandır hepsi. *
mafyacılık, gasp, ırkçılık yapmayı anladık ama üzerinde yaşadığın vatanın bayrağını sevmeyi bile faşistlik olarak gören vatan haini bölücülerin olduğunu gördükten sonra bu tip insanlarla birlikte adımın anılması yerine, faşist olarak anılmak daha iyi gibi geliyor bana...*
türk olmaları, sadece türkiye nin ve türklerin çıkarlarını savunmalarıdır. (bkz: faşist olmanın şartları)