bugün

farenin sağ ve sol tıllamakla yükümlü tuşlarının arasında bir şey var. dönüyor gerekirse. özel bir adı var da ben mi bilmiyorum!!
eksikliğini çok hissettiğim ve ne kadar dandik dursa da aslında hayati önemi olan bir şey. scroll tuşu olsa gerek diye düşünüyorum..
(bkz: çıkrık)
farenin ortasındaki şey boşluktur zira fare 4 harflidir.***
insanın alıştıktan sonra her farede kendisini aradığı, icat edeni öpmek için zirve yapılabilecek, büyük işlevlere sahip mübarek bir tuştur. sukruldur.
iztopudur...
GÖZLERiDiR. FILDIR FILDIR DÖNER ŞEREFSiZiN GÖZLERi. UFAK Bi FIRSATTA ADAMIN ANASINI AĞLATIR. ŞEREFSiZ...
(bkz: kedidir kedi):)
teker olması muhtemel.özellikle autocad çizimlerinde çok iş görür o meret
(bkz: döndürgeç)
bazı farelerde iki tane vardır ki bir tanesi de sağ sol görevi görmektedir. bende var mı yok.
farenin olmazsa olmazlarındandır.
aynı zamanda araç çubuğu görevi görür.
çeşitli görevler de yüklenebiliyor bu garip şeye. ne derseniz yapıyor yani.
Üstüne fare tuşları gibi tıklanıldığında ekranda bir ok çıkartan ve bu ok sayesinde fareyi sadece ileri geri ilerleterek sayfanın başına ve sonuna gitmemizi sağlayan tekerlek.Alışmamak lazımdır eğer bu parçaya sahip olmayan bir fareye denk gelinirse durum çok yadırganabilir.
(bkz: teker)
(bkz: döndürgeç)
bir linke bu topla tıklayınca link yeni sayfada açılır. bazen yemiyor gerçi, neden anlamadım.
bazi farelerde iki tane bulunur. biri sayfanin yukari/asagi gitmesini kontrol ederken, digeri de saga/sola gitmesini kontrol eder.
bazı farelerde sağa ve sola'da itilebilmektedir. böylece bundan iki tane olmasına gerek kalmamış olur. çok mantıklı!
her yenilikte olduğu gibi önce yadırganan şimdi ise yokluğunda depresyona düşüren alta üste gitmeyi yarayan alet edevat.
büyük kolaylık sağlayan güzel buluş.
Erke* Döndergeci olmasından şüphenilen şey.

* Made ın : GENERAL Motor
(bkz: roller)
(bkz: ajdar anık)
(bkz: mouse tekerimizi kullanalim)