bugün

fadimenin dugununde halay basi

14 yıl önce tanıştığım sevgili arkadaşım. çok değerlidir benim için. aynı kolejde okumuştuk.

uludağ'ı sordum yazar olduğunu söyledi. ben de üye olmaya karar verdim. ekşi'nin kıdemli yazarlarından olduğunu biliyordum zaten. objektif bakınca da, bir türkçü olarak değerlendirince de çok iyi bir yazar olduğu görülüyor.

on parmağında on marifetti biz küçükken de. piyano ve mandolin çalabiliyordu. bale ve tiyatro kurslarına da gidiyordu. heykelcilik derslerimizde de başarılıydı. zaten okuduğumuz okulda vardı kurslar. bizim okuldan genelde entel komünistler çıktı ama bizim türkçü olacağımız o günlerde belliydi. benim ailem ülkücüdür; onun annesi türkçü, babası ülkücüdür. bozkurt yavrusu bozkurt oluyor her şekilde.

bale ve tiyatro ile ilgilendiği kadar, türk sanatlarıyla da ilgilenirdi. nickinden halay delisi olduğu belli oluyor zaten. azerbaycan'ın doğaçlama şiir sanatı meyxanayı icra ederken ortaoyunu oynayabilen enteresan biridir. azerbaycanlı arkadaşlarımızla oynayıp, bizi hayretler içinde bırakmışlığı vardır. daha anlatacak çok şey var da, buraya sığmaz.

muhteşemdin, hala öylesin eski dostum.