bugün

ekşisözlükte vuku bulup sakin bir pazar gününe aksiyon katmıştır. ama baştan aşağı yaratıcılık, .içlik eseridir. linkin boku çıkmış olmasına rahmen hala tatlı su balığı misali dalan olması düşündürücüdür.
aha bu: http://facebooksapigi.blogspot.com/
bir dolu safın ekşi sözlük şikayet butonunu kullanmasına vesile olmuştur. hukuki yola başvuracağını söyleyenler bile olmuştur.
(bkz: vay sazanlar vay)
çok fena yediğim şakadır, anında facebook hesapları iptal edilmiştir tarafımdan ta ki ekşi sozlukten aynı başlığa benzer bu başlığı açana kadar şaka mıydı şimdi bu, gitti hesaplar..

(bkz: fena avlanmak)
the happening filmini eleştirenlerin aslında shymalan'ın ne kadar ileri görüşlü olduğuna biat etmelerine sebebiyet verdiğini düşündüğüm şakadır. Yani birileri çıkıp "sazan avı" demese, şakayı fark edenler durumu çaktırmasa öyle büyük bir fenomen olacak, öyle büyük olaylara sebebiyet verecektir ki aslında tek bir kıvılcımın bütün dünya'yı değiştirecek kapasitede olduğunu idrak ettirmiştir. hani bir nal bir atı, bir at bir taburu hesabı.
bir ekşi sözlük yazarının uludağdan aşırdığı, bir güzel parlatıp, cilaladıktan sonra da piyasaya sürdüğü geyiktir, patentini alsaydık başımıza gelmezdi bunlar, gel de başını dağlara taşlara vurma.*

(bkz: facebook sapığı)
budur ; http://www.facebook.com/....ayout=vert&format=png
bir yazarın ciddiye alıp serzenişte bulunmasına sebep olan geyik.
çatır çatır yediğim geyiktir. bir an estetik olmayı bile düşündüm gerçekten çok zor saatlerdi. kısa süre içerisinde iki ayrı duyguyu doruklarda yaşatmaya sebep olan geyiktir.

hiç saf falan demeyin, verilen tariflere bire bir uyuyordu çünkü tipim.

herşeye rağmen güzel bir gündü.

bu arada mrtksn adlı arkadaşın kendisinden, annesinden, kız kardeşlerinden, teyzesinin kızlarından ve sevgilisinden özür dilerim.

olayın vehametiyle istenmeyen sözler sarfetmiş olabilirim.

edit : bahsedilen geyik.

facebook taki en çirkin profil fotoğrafı başlığı altında yazılan ilk entry.

--spoiler--
şu kişiye aittir:

-kendi fotoğrafınızı gösteren link-

ben böyle tipsizlik, böyle bön bön bakışlar görmedim. zaten tipinden kız mı erkek mi olduğu bile belli olmuyor.
allah bilir yazar falandır da bu şimdi.
--spoiler--
yüzümden kanın çekilmesine sebep olmuş, sonradan ben bunu nasıl yutarım diye düşündürmüş, bunun bana gösterildiği sözlükteki aramın iyi olmadığı yazarları hesaplattırmış geyiktir.
ben hayatımda böyle utanmadım lann denilesi geyik..helal olsundur..
lost contol'un cok pis yediği geyiktir. yardin lan beni .
evet efendim bende yedim, hatta burada başlık açtım utanmadan. allahtan yazarın biri geldi de uyardı. işin garibi profil fotoğrafımda kendi resmim yok, ku klux klan üyeleriyle dalga geçen ırkçılık, homofobiklik, antisemitizm karşıtlığını ifade eden bir resim vardı. dedim ulan buradaki ironiyi mi anlamadı acaba. böyle baya bir yazı döşedim, aslında içeriği de gayet doluydu. zola'dan, sartre'ye, voltaire'den gandhi'ye kadar bir sürü adama atıfta bulundum. ben herkesin özgürlüğünü savunuyorum dedim. onun için burada benim profilimi afişe etme özgürlüğünü de savunuyorum, ama en azından oradaki ironiyi anlasaydın falan. üff, ne fenaydı lan.

edit: şimdi çoğu yazar adresin uzantısından da mı çakozlamadın diye veryansın etmiş, arkadaş bilsek zaten tongaya düşmeyiz. yedik işte. asıl özgüvensizlikten ziyade şişkin bir ego sarmalı ile karşı karşıyayız bence. netice de "benim fotoğrafımı vermiş, millet götüne benzetmiş ühü ühü" den ziyade "vay ulan benim resmimi vermiş, nasıl yaparsın ulan " şeklinde yaklaşıyoruz olaya. kardeşim sen kimsin, nasıl bir "birileri sesimi taklit edip adnan abiden para sızdırmış" tonundaki mahsun kırmızıgül agresifliğine bürünüyorsun? taşağın kaç kilo?
aslında keyifli bir geyik bazıları yerse de. akşam canım sıkıldığında msn listemdeki hatun kişiler üzerinde uyguladım. her biri hesabını deactivate etti. geri dönüşü olduğunu bilmediğim için de bir an için ağzıma sıçacaklarını düşünmüştüm. iyi ki öyle bir şey yokmuş.
Cookie mantığını bilen biri için gayet basit açıklaması olan kurnazca şaka.
Düzeltme:eksi verilerek ne var*
bilgisayar camiasını dıdısına kadar bilen birinin bile 1-2 saniyeliğine "hassktir" hissini yşamasına neden olan geyiktir.
yakında iğrenç örneklerini göreceğimiz geyik şaka bıdı.
bilgisayar olaylarından pek anlamamama rağmen, sadece 2 saniyelik şaşkınlık yaratan, ve bu kadar abartıldığını görünce beni acayip şaşırtan geyik.
sayesinde tüm msn listemi ziyadesiyle keklediğim olaydır.
cayır cayır yediğim bütün bunları ben mi yapmışım dediğim facebook hesabımı mı kapatsam diye mır mır düşündüğüm süper hazırlanmış bi geyik. aynen yusuf yusuf durumu.
Her yıl 27 temmuz'da anılması gereken geyiktir. Zira o gün patlak vermiştir.
(bkz: hanım şu bilgisayar ne garip şey)
canım sıkıldıkça tekrar tekrar bakıp yarıldığım olay.

ama hepsini geçtim, sazan avını başlatan mrtksn'nin çılgın okur mektuplarına koyduğu screenshot'ta konuyla ilgili adama gelen bir mesaj var ki, gece gece sandalyeden düşürdü beni.

"bi de öyle bi link koymuşsun ki, ben profil fotoğrafımı ne yapsam o çıkıyo."

yapma ya?
sevgiliyle resminizi profile koymuşunuzdur.
facebook hesabınız da açıktır. o sırada yazar olmadıgınız fakat öylesine yazılanlara baktığınız bir sözlükte ilgili "en çirkin profil resmi" entrysi gözünüze çarpar. hemen tıklarsınız. işte oradadır. siz ve sevgiliniz. acaba hangimiz derken aşağı ve yukarı olmak üzere her yanınızdan soğuk terler damlar. daha sonra "facebook sapığı" linkini de görür bir de buna bakayım dersiniz. megersem ya siz ya da sevgiliniz facebook da birsürü kişiyi dolandıran ve sapıklık yapan biriymişiniz. soğuk terler dökülür. gecenin 2 sinde uyuyan sevgiliyi uyandırsam mı diye düşünürken entryleri sonuna kadar okumak gelir aklınıza.
ve * gülersiniz.
facebooktaki tüm resimlerimi sildikten sonra anladığım geyiktir. o günden beridir facebooka resim falanda koymadım zaten. çok koydu bu geyik bana.