kazma kürekle düşmanı yurdundan kovmuş bir nesilin evlatlarına yakışmayan sanrıdır. bu koyduğumun facebookunu kim çıkardıysa artık herşeye onunla tepki vermeye başladık. teröristler asker vurur, ertesi gün sikindirik bir grup "terörü lanetliyoruz", pkklılar elini kolunu salayarak devlet töreni ile ülkemize girer, doğu adeta başka bir devlete çevrilir, bizim halk hemen sikindirik bir grup açar, facebook ta paylaşır. birde "paylaşmayan türk değildir" diye yazarlar. ulan nasıl hazmediyorsunuz bu durumu? vatan elden gidiyor çıkın sokaklara protesto yapın, bir gün de bankaları biz taşlıyalım amına koyim. hep o ibneler mi taşlayacak? polis onlara dokunmuyor bile. ancak bizi sikiyor görmediniz mi televizyonlarda.
bitsin artık bu sanal milliyetçilik. siktiğimin facebook una bakarak kimse bizi kaale almaz...ispanyollar eta belasından facebook ile kurtulmadı ey gafil!
http://www.milliyet.com.t.../03/12/dunya/axdun02.html
dostlar alışverişte görsünün sanal versiyonudur, hayırlı olsun...
bir milyon kişi toplamaya çalışmaktır.
Sanal alem dışında bir türlü bir araya gelememenin sembolüdür.
her an "facebookla vatanın kurtulamayacağını sananlara nah çekenler , arkadaşlarını davet etmiyeceksen gelme" diye grup kurulabileceğini düşündüğüm durum.
facebook meretiyle kahramanlık yapacagını ve vatanı onla kurtaracağını zannetmektir. efendim,ben gerçekten bu illeti kullanan insanlara acıyorum. vatanla milletle ilgili gruplar açarak vatanını seven vatanına sahip çıkan biri oldugunu sananlar elbet yanılacaktır. hayır ne var onu da anlamış değilim videoysa git youtube a izle kardeşim, nedir bu gençlerin facebook aşkı?

atatürk ün cumhuriyeti emanet ettiği gençlik sadece bir internet sayfası başında vakit geçiriyor.gerçekten çok yazık.annemin klasik bir lafıyla bitirmek istiyorum. seni onlar kurtarmayacak yavruum!
acayip acayip eciş bücüş ruhsuz gruplar açmaktır...

iddia ediyorum meclise karşı g.tünü açacak 70 milyon bulurum*
en güzel bayrak türk bayrağı diyenler xD
en iyi millet türkler diyen xD
amerika bayrağının 1 milyon hayranı varsa bizim 50 milyon olur xD

e hadi tamam ciddi bi grup açıyorsun bu ne lan xD. siktir git!
sanmakla sınırlı kalmaktır. sadece bu tür yerlerdeki bu aktivitelrle sınırlı kalıyorsa yapacağını zannettiği şeyi zaten sadece zannediyordur. ama biryandan da düşünüyorum da dostlar, ne sakıncası var? emo emo pozlar verip akşama kadar "ayyy, aşkitooooom, cınıımm, çk güselll" şeklinde saçma salak video ve grupları paylaşmaktan başka işe yaramayan insanlar olsalar daha mı iyi? en azından duyarlılığını belli ediyor. ne şimdi herkesin sokağa dökülüp pekakaya cihat etmesini mi bekleyelim. yapmayın canım!
ilk bakışta anlamlı gibi görünse de bütün değerlerimi küçümseye küçümseye bizi vaçgaçirmeye çalışan ucuz kurnazların bir numarası mı diye de düşünmeden edemiyor insan. bilmiyorum amuk!
''hadi durduk yere 1 miliyon olalım. sonra grubun adını koyarız'' diyen zihniyetin sanrılarındandır.
iddia ediyorum vatanı kurtaracak 1 milyon kişi bulabilirim !!! tam anlamıyla her seferinde kaybedilen bir iddiadır..
birçok facebook kullanıcısının içinde bulunduğu halet-i ruhiye.
kendileri "bahse girerim......." le başlayan cümlelerden oluşan grupların müdavimleri ile bayrak, vatan, millet ve atatürk konulu videoların altına yapılan yorumların sahipleri arasında yer alırlar.
ha ne işe mi yarar? oturdukları yerden muzaffer bir edayla ekrana bakıp, büyük bir iş başarmış olmanın sevinciyle geçiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiip giderler efendim.
büyükşehirlerin meydanlarında toplanarak, "eziğiz biz, bizi zkiyolar" diye ağlayarak, esnafa zarar vererek, polisten dayak yiyerek vatanı böleceğini sanmaktan on kat daha makul sanıdır.

en azından boynunu eğmeden, ağlamadan zırlamadan yapılan; şereflice bir eylemdir.
O grupları açarak bir şey yapabildiklerini sanmak komiktir. Çünkü o gruplara katılanların herhangi bir bilinci yoktur. Örneğin Atatürk'ü seven bir milyar kişi bulabilirim diye grup açılır, oraya da önüne gelen üye olur. Ama bir oy verirken bile bilinçli vermez buralara üye olanlar. Yani özde değil sözdedir bunların atatürkçülüğü veya vatanseverliği. Bu şekilde de ne vatan kurtulur ne sesin duyulur.*
sadece bir umut sonucu doğan yanılgı. evet belki kurtarılamaz ama en azından insanları bilinçlendirmek ve bir arada toplamak işi olumludur. insanlar artık sanal yollardan bile tüm insanlara tehlikenin farkında olmaları için uyarılar yapıyorlardır. yanılgı olsa bile en azından bir insan burda mücadele veriyordur.
(bkz: atatürk ün 3g ile savaş yönetmesi)
(bkz: düşmanı dürte dürte yok etmek)
facebook'un yıllık geliri göz önünde bulundurulursa, facebook'a sahip olmak açısından doğru sayılabilecek sanma durumudur.

tabii vatanı kurtarmaz ama ciddi bir para akışını sağlayacağı, uluslararası reklam veren ajanslar neticesinde türkiye'ye sıcak para sokabileceği su götürmez gerçektir. ayrıca bunun bilgi işleminden datacenter'ına yüzlerce kişiye istihdam sağlayacak ve işsizliğe bir nebze çözüm bulacaktır.

tabii facebook'u bir türk'ün satın alabilmesi lazım evvela.
bu tiplere "apo'yu asmaya karar verdik, cellat olur musun? yapacağın tek şey sehpaya tekme vurmak." deseler. "yok abi biz okumuş çocuklarız. öyle şeyler bize uymaz, bak o kadar gariban anadolu çocuğu var, onlara yaptırın bu işi." derler.
vatan sevgisinden anladıkları budur. tipik bir laf çok icraat yok vakasıdırlar.
hiç bi konuda kıçını kaldıramayan türk gencinin ülke meselelerine de kıçını kaldırmadan bakma olayıdır. tatmin sözkonusu olduğundan masturbasyon gibi bişeydir.
"bunu eklemeyen beni silsin" yada "paylaşmayan bizden değildir" tarzlı başlıklarla, stadlardaki "ayağa kalkmayan ermeni olsun" tezahüratlarını yapanlarla aynı çizgide hareket etmekdir.
palaşmayan beni silsin diyenlerdir. zira bu kadar kayıtsız kalan bir kişiye o arkadaşın tahammülü yoktur. o arkaşa göre zaten siper de gidip savaşmaktan bir önceki adım budur. o grubunu kurar siz katılmazsanız size vatan haini muamelesi de yapar.
beyinleri tamamen sanal olmuş, eylem üretmekten çok laf üretmeye meyilli, ne yaptığının bilincinde olmayan, zekaları köreltilmiş Türk gençliği ürünüdür. bu gençler demokratik platformlarda kendilerini nasıl ifade edecekler diye kara kara düşündüren durumdur aynı zamanda.
duygusal türk insanının, vatanı uğruna giriştiği mantıklı/mantıksız, yararlı/yararsız tüm çabalardan yalnızca biridir. vatan uğruna aman da aman 1 milyon kişi olduğunda kimseye madalya takmıyorlar, vatan da öyle kurtulmuyor. vatanını kurtarıcaksan akıllı olucaksın, kendini eğiticeksin ki mantıklı karar verebilesin. din safsataları bırakıcaksın, dini paraya dönüştürenlere, vatansever ayaklı dolandırıcılara inanmayı bırakıcaksın. en başta bunların izinden gitmeyi bırakıcaksın ki, gerçekten sevdiğin vatanını satmaları için görünmeyen bi kağıda imza atmamış olasın. öyle grup doldurmakla, sayfa kurmakla olacak iş olsaydı bu, gider çinliler bilmemkaç milyon olurdu, sıçardı dünyanın ağzına. bu tür gruplara itibar edenlere de ben gerizekalı gözüyle bakıyorum açıkçası. feysbukta her gün milletin arkadaş sayısı gittikçe artarken, benimki ya azalıyor, ya sabit duruyor, ya da çok yavaş artıyor oluyor. nedeni mi?! böyle gruplara katılanları veya davet gönderenleri uçuruyorum da ondan. insanların mantıksız düşünerek ya da hiç düşünmeyerek gittiği bu gruplar gerçekten onların ne kadar salak olduğunu gösteriyor bence. göstere göstere vatanseverlik yapmayı da akıl sanan zihniyetin benimle bi bağı olamaz arkadaşım, kendini pek bi tepelerde görmek de değildir bu. gerçek vatanseverler, gerçekten ülkesine hizmet edenler genelde adı duyulmayan, yaptıklarını da göstermeyenlerdir zaten. o grupları eğer incelediyseniz, görürsünüz ki; hedefin onda birine anca ulaşmışlardır veya çok komik bir üye sayısıyla hala çaresizce arkadaş listenizi davet ediniz yazar dururlar. doğal olmayan yollarda artan vatanseverliğin ben ta... gerçek vatanseverler o kadar çok ki, ondan o kadar az o feysbuk gruplarının üye sayısı.
sözlüklerde kurtarılıyor. bırak da bazıları da facebook ta kurtarsın.

delikanlı olan varsa gitsin şırnak ta askerlik yapsın. ben 15 ay ordaydım klavyeye yazmakla olmuyor bu işler...