1. 1.
  eline geçen sayısız fırsatı değerlendiremeyen ve sonunda "yeter ulan" denilerek şutlanan eski galatasaraylı futbolcu.
  1 -1 ... wolfshade
 2. 2.
  Neredeyse beni futboldan soğutmak üzere olan 1-2 futbolcu bozuntusundan biri

  (bkz: berkant göktan) , (bkz: gabriel tamas) ,
  1 -1 ... adriano
 3. 3.
  içinde ronaldinyonunda bulunduğu brezilya +17 yaş milli takımının kaptanıydı. attığı goller le takımını dünya şampiyonluğundaki en önemli yere sahipti geleceğin yıldızı deniliyordu. şimdi almanya 3. liginde takılıyormuş duyduğum kadarıyla..
  1 ... pashutine
 4. 4.
  özbekistan ligi'nde taşkent ekibi pahtahor'da oynamakta olan futbolcu.
  1 ... pvh19
 5. 5.
  türkiye liginin sanıldığı kadar kalitesiz olmadığını ispatlayan futbolcu. brezilya'da oynarken gelecek vaadeden 20 isim arasına giriyordu, burada fiziğinin yetersizliğinden dolayı başarılı olamadı bu şekilde hayal kırıklığı yaratmış bir başka oyuncu için (bkz: marcelo carrusca)
  1 ... gelirigiderinedenkolmayanadam
 6. 6.
  galatasaray'ın zamanında "bir patlama neyim yapar iyi paraya satarız hemide gelecek vaad ediyormuş " diyerek aldığı mamafih elinde patlayan oyuncu. şimdilerde özbek liginde oynuyormuş haa birde sanki biz balık hafızalıymışız gibi hagi yüzünden gittiğini filan demiş millet unuttu sanki bunun kazmalıklarını ayrıca gittim dediği yerde almanya üçüncü ligin de bir takım ama o gremio diyor ayrı mesele.
  2 ... bugsbunny
 7. 7.
  galatasaray formasıyla ilk golünü 17-0 biten bir hazırlık maçının 17. dakikasında, 17 numaralı formasıyla atmış 3 hakan kadir balta gamsızlığındaki futbolcu. 09.09.2009'da dünya evine girecektir.
  4 -1 ... fizikalibilitesice
 8. 8.
  21 yaş altı brezilya takımının şampiyon olduğu sene robinho'nun kaka'nın yanında utanmadan kaptanlık pazu bandı takan, gelecek vaadeden futbolcu olarak gösterilen pabucumun wonderkid'i. galatasaray'da eline geçen sayısız fırsatları çok kötü değerlendirmiş, sabırları zorlamış, bir nesli futbola küstürmüştür.
  2 ... point dorgue
 9. 9.
  eger kontrati bitmeden gonderilmese idi 2007 yilina kadar galatasaray icin ter dokmus olacakti, olmadi. guney amerika'nin en hizli topcusu olarak lanse edilmisti geldiginde ama gecirdigi sakatlik yuzunden hafif urkek bir top oynama stili vardi. olmadi kumasi kaliteli olmasina ragmen olmadi be sozluk. ayrica fatih sultan terimin ikinci defa tahta cikisi ile gelmisti galatasaray'a. o zamanlar hocamda italyan aksaninin etkileri oldugundan bunun ismini bir garip soylerdi..
  1 ... robert terk
 10. 10.
  beyaz brezilyalıların galatasaray'a yaramadığını gösteren ilk* futbolcuydu.
  yanlış hatırlamıyorsam 1.5 sezon formamızı giyip sadece koşmuştur. 17 numaraydı.

  diğer beyaz brezilyalılar için;

  (bkz: cassio lincoln)
  * (bkz: elano blumer)

  arkadaş brezilyalı dediğin kavruk tenli kel kafalı olur. fenerbahçe biliyor bu işi. beyaz tenli, kıvırcık saçlı brezilyalı mı olur lan?
  4 ... pis sacli alsancak insani