bugün

doğrusu bu başlık olan fakat ne hikmetse hala ve hala fd başlığını incelenen şaheser şarkı.
güzel şarkıları olan müzik konusunda son derece başarılı hassas duyguların adamı bir abimizdir. *
(bkz: feridun düztaban)
feridun düzağaç'a şarkısından sonra lakap olmuş harflerdir.
"bir yer bul otur önce ama yaralarıma dikkat et. gülüşlerim vardır elbet. önce gözyaşlarımı silmen gerekecek. budur, zordur sevmek" sözleriyle, sevmenin en güzel tariflerinden birini vermiş, içimizi çok kanatsa da dinlemekten kendimizi alamadığımız bir feridun düzağaç şaheseri.
ünide, bir dersten kesin kalmak dediğin vakit en aşağı bu notu alman gerekir. ff e nazaran içini bir sevinç kaplar... *
"bir yer bul otur önce ama yaralarıma dikkat et. gülüşlerim vardır elbet,önce gözyaşlarımı silmen gerekecek, budur zordur sevmek" sözleriyle beni bitirmiş şarkıdır.
f f gibi başarısızlıktır,kalırsın;fakat az da olsa puan getirir.
Müziğini geç farkettiğim, ama şimdi severek dinlediğim sanatçıdır.
Yalnız anlamadığım bir şey var, hani "ben kısaca fd" diyor ya, normalde herkes ona adı ve soyadı ile uzun uzun mu hitab ediyor. mesela bakkala gittiğinde yaşlı bakkal amca" oo hoşeldin feridun düzağaç oğlum" mu diyor. ya da aşağıdakiler gibi durumlar mı yaşanıyor????

halı sahada maç yaparken: ah be feridun düzağaç, pas versene be olm
evde uyurken eşi: feridun düzağaaaaaç, kahvaltı hazııırr.
annesinin evine gidince : aman da benim feridun düzağacım gelmiş

bu liste uzar gider.

son olarak askerdeki kısa künye okuma durumunda da "ben kısaca fd-istanbul" demiş midir?
(bkz: onuncu ayın onuncu günü)

--spoiler--
sen doğum günü hediyem misin?
diyelim ki hoşgeldin.
peki beni çok sevecek misin,
yoksa sen de her düş gibi
çabucak kırılıp dökülür müsün
gözlerimden?
--spoiler--
ferudun düzağaç ın en emek harcadığı şarkısı bu bence, çok güzel...*
"ah,ne az duydum...ne kadar az söyledin.işte bu yüzden hiç durmadan 'seni seviyorum' de !" sözleriyle yüreğime işleyen F.D.'nin F.D. şarkısıdır *
tam 10 yıl öncesinin ünlü şarkısıdır. yazarların birçoğunun lise dönemi şarkısıdır.
bir harf notudur. kibarca kaldın demektir, her üniversitede yoktur.
35 yılın sonunda ihtiyar çocuğun artık kalbinin yorulması. Ve gerçek sevginin bulunup uzun uzun sevilmek istenmesi.
onuncu ayın onuncu günü, saat on buçukta yanmış mumum.