bugün

80 darbesinden sonra filizlenen sorun.
Manevi kolera.
bi nevi cahillik. eğitimsizliğin yol açtıklarına örnek olarak yobazlık, özgüvensizlik, ırkçılık, vatan hainliği, şiddet yanlısı olma gibi binlercesi verilebilir ülkemizde 21.yüzyılda bile bir sorundur.
okuyarak elde edileceği sanılan ama elde edilemeyen şeydir. (bkz: dövlet bizi eğitimsiz bıragıyor)
eğitimlilerin aşırı derece canını sıkan tiplerin ortaya çıkması demektir.
Öğrenmeyi Öğrenememektir.
Sol frame'in bugün bu halde olmasının sebebidir. Sabahtan beri ara ara kontrol ediyorum, başlıklar şu şekilde:

sikilmeyi bekleyen kızlar
yarrak yalamayı seven türk kızları
türk kızlarının oral seks yapmaya bayılması
başka erkeğin altında babasıyla mesajlaşan kız
tabu oynayan kızların bakire olmaması
seks düşkünü kızlar
iğrenç ayak tırnaklarına sahip kızlar
en yakın vajinanın genişliği
hoşlanılan kıza tecavüz etmek

vesaire. Tabi sırf bunlar var desek yalan olur. Şunlar da var çünkü:

kürtler gibisin aşkım
kürt çocuklarının seks kazası olmaları
türke benzeyen kürt tanımak
kürtlerin şerefsiz olması
kürde türk demekte ısrar eden beyinsiz (burada bir dipnot düşmek istiyorum: anayasamıza göre "Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür.")
kanayan yaramızdır efendim. türkiye'nin en büyük sorunlarındandır. yıl olmuş 2013, hala 22 adet çocuğu olan köy muhtarının televizyona çıkıp "başbakanımız 3 diyor, ben 20 diyorum.23.'de gelecek inşallah. ama yardımlarınızı bekliyoruz. köyümüze ortaokul istiyoruz." demesine sebep olandır. 22 çocuklu bir adam, tahayyül etmek bile zorken bu gerçek. (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/yasam/23122348.asp)
son 5-6 senedir yapboz olmuş gelenin gidenin ellediği bir sistem. beş buçuk yaşındaki çocuk daha tuvaletini yapmayı öğrenemezken okula başlanması istenmiştir. isteyen serbest isteyen okul kıyafeti giysin denilerek sonrada buna özgürlük denilerek halka sunulmuştur. türkiye nin en büyük sorunu ne terör ne de hükümet türkiyenin en büyük sorunu eğitimsizlik bu gün eğer çocuğunuz iyi bir eğitim alsın istiyorsanız özel okula göndermeniz lazım çünkü devlet okullarında eğitim belli sbs şampiyonlarının sadece özel okullardan çıktığı ülkede eğitimsizliğin ne derecede olduğunu görmek zor değildir. kan benim damar benim diye dalga geçilen çocuğun arkasında ne hastalıklar çıktı. keşke konuşmadan önce 2 kere düşünebilsek.
Üniversite okuyup cahil olanlar var . Türkiye’de büyük sorun .