bugün

Okulu bırakmak.
Lise de 1. Sınıflar arasında bilgisayar sınavında birinci olmuştum.

ilk ve tek başarımdir. Başka da bı cacık olmadı.
Beslenme bilgisi'nden yıldızlı pekiyi almak, 62'den tavşan yapmak ve beden eğitimi dersi'nden kopyayla geçmek...
(#24816048)

en büyük başarım bu. sanatsal kişiliğimden dolayı ilkokulda belediye başkanının bana plaket vermesi.
tek bir test sorusu bile çözmeden girdiğim dgs'de sözelde 5 bin küsürüncü oldum. sınav soru formatını sınava girene kadar bilmiyordum, tr-mat olduğunu görünce acayip şaşırmıştım. keşke biraz mat çalışsaymışım da evime daha yakın bi yere yerleşseymişim.
Olum sbs ne lan kaç yaşındasınız...
Bir bölümü her dönemi yüksek onur belgesiyle bitirdim ve yüksek onur belgesi ile mezun oldum.

Ama evet benden daha manyaklar yüzünden bölüm birincisi falan olamadım.

Not:Diploma ve yüksek onur belgelerimin yarısını dişi kuşum Cicicikcik kemirdi canı sağolsun onun...
Lisansta bölüme 1. Sırada girmek bir de ilk tercihimdi.
Bi halta yaradı mı? Özel burs alırken dikkate alındı. Onun dışında bir halta yaramadı...
virgülle üniversite kazanmak.
Dersaneye gitmeden diş hekimliği kazanmam.
Üniversiteler arası boks şampiyonluğu.
tüm istanbuldaki liselerde aynı anda ( meslek lisesi ticaret lisesi düz lise vs hepsi ) aniden ve habersizce yapılan bir sınavda 6. olmamdır. tabi serde isyankarlık var ya on binlerce belki yüz binlerce öğrenci arasında 6. olduğuma sevineceğime benden daha başarılı olan 5 kişiye uyuz olmuştum *
vizesinden 10 aldığım pazarlama ilkeleri dersinin finalinden 92 almıştım.
birde vizesinden 80 aldığım yiyecek içecek yönetimi dersinin finalinden 40 alıp bütlere kalmıştım, olumsuzda olsa buda başarıdır *
futbol turnuvası şampiyonluğu ve gol krallığı, okullar arası voleybol turnuvası finali, basketbol turnuvası finali.
güzel sanatlar lisesini kazanmak. üstelik herkesin torpille girdiği bir sınavda...
Darüşşafakayi bitirmek.
---sayısalda 30 bine girmek.
--- computer engineering bölümünü kazanmak.
---data structures dersini aa ile geçmek.
--- finite mathematics dersini aa ile geçmek.
--- computer architecture dersini ba ile geçmek.
--- entrepreneurship for smart business dersini aa ile geçmek.
--- russian 1 dersini aa ile geçmek.
Lise 1 de fizik öğretmenim elimden tutup bir üst sınıfa çıkarmış tahtadaki soruyu çözmemi istemişti. Ben de hemen çözmüştüm. Meğer lise 2 inci sınıftakilerin hiçbiri o soruyu çözememiş. Onlara bir ders vermek istemiş. (bkz: Örnek öğrenci)
mezun olmak. onun da bir faydasını göremedim ama olsun başarıydı bence. bir de gemi mühendisliğini kazanıp azimle gastronomi ve mutfak sanatları okudum. oradan da 7 yılda mezun oldum. sorun salaklığım değildi bizi arkadaş dediklerimiz yoldan çıkardı.
Ortaokulda okullar arası yarışmada
ilçe 2.liği..

Lisede bölüm birinciliği, Okul 2. Liği.

Her dönem takdir, bazı dönemler +onur belgesi.

Ben hep 2. Yim sanırım.

Birde ÖSS 424 puan.
Fazla kafaya takmadığım başarıdır.
Liseyi bitirebilmiş olmam. Ama şeytanlıkla bilimum üçkaatçılığa müthiş kafam çalışıyor. Birbirine aşık karı kocayı beş dakikada boşandırırım anlamazlar. Şimdi iş yerlerimde ben okulu bırakırken okuyup muhendis mimar olan on on beş arkadaşımı karın tokluğuna çalıştırıyorum. Ne yapalım burası da böyle bir ülke. Uyum sağlayan devam eder, sağlamayan geberir gider.

Edit : kurgudur.
lisede sevgilimle harita odasında sevişmiştik. eğitim hayatıma dair tek başarım buydu.
Diplomayı alıp çerçeveletip asmaktır.
Şu mor bi kağıt veriyorlar ya sürekli taktir alırsan. Bende ondan bikaç tane var. ilerde işime yarar sanıyordum bende meğer renkli fotokopiden başka bişey değilmiş.

Galiba en büyük başarım otodidaktik yapım.
Okul deneme sınavında sınıf birinciliği.