bugün

şüphesiz ki bu da gecemin ve gündüzümün sahibi, çiçeğe baharı gösteren, böceğe güneş'i gösteren yüce rabbimin, hikmetinden sual olunmadığının bir göstergesidir.

siz kafirler için daha neler yapmak gerek ?
ulu boran'ın titrediği, şeytan'ın secde ettiği o gün
siz ne hesap vereceksiniz ?
hesap lütfen diyeceğim.

tanım: doğru olmayan bir bilgidir...
Şu 1 cm i kim ölçtüyse getirin onu bana konuşacaklarımız var!
1 cm yakın olsa yanarmış, kardeş beynin yanmış o ne olacak?
Yörünge çevresinde dünyanın dönüş sürecinde yerkürenin herhangi bir noktasının güneşe olan uzaklığı sabitkalmadığı için itimatım olmayan bir önermedir.
oldukça ilginç ve mantıktan yoksun bir bakış açısı.

--spoiler--
merkürden açıklama:
sülalem raaad!!!
--spoiler--
dünya güneş yörüngesinde elips şeklinde bir yol izler ve bu yakınlaşma ve uzaklaşma gibi durumları ortaya çıkarabilir.
yaradanın çizdiği sınırları 1 santimetre ile izahat ise cehalettir. 1 cm çok büyük bir ölçüdür ve ışık hızı ile hareket eden kütlesi olmayan bir ölçekten bu hale gelmesinde nice örneklemeler yapılabilir.
dünya döndüğünde bir tarafı zaten yaklaşıyor diğer tarafı uzaklaşıyor. değil santim kilometrelerce yaklaşıp uzaklaşıyor hem de. sizin gibi beyinsizlere beyin nakli yapmak lazım aq. fantezi ve masallara inanmaktan içleri çürümüş.
hmm kim bilir 1 cm uzak olsak 10 yıl daha fazla yaşardık belki.
o zaman her sicrayan yanmaliydi.
Güneşteki bir patlama büyüklüğünün 300 bin km olduğunu bilmeyen zırcahillerin safsatası.
astronomide bir astronomik birim dünyanın güneşe olan uzaklığıdır ve 150 milyon kilometredir.

habitat zone denilen yaşanabilir bölge ise, bir gezegenin, diğer koşulları da taşımak kaydıyla yaşam barındırabilmesi için, güneşe ne yanacak kadar yakın ne de donacak kadar uzak olmadığı bölgedir.

bu bölge son derece dardır ve güneş sistemimiz için 1.004 AB’den 0.958 AB’e aralığına değişen bir bölgedir.

bunun anlamı, dünyada hayatın olması için dünyanın güneşe 143.700.000 km'den fazla yakın olmaması ve 150.600.000 km'den fazla uzak olmaması gereğidir.

aradaki 6.900.000 km'lik bant bir gezegende yaşam olması için bulunabileceği dar banttır.

bu da 690 milyar cm'dir. yani bir cm'den bir şey olmaz.

http://evrendeyasam.webno...ya%C5%9Fanabilir%20bolge/
herhalde doğrusu milyarlarca yıl önce güneşe bir cm daha yakın olsak yanardık olan söz. kütle çekim kuvveti ile alakalı bir durum. (bkz: dört temel kuvvet)

düzeltme: o kadar büyük kütleleri düşününce 1cm ne yahu diyetek yanıldığımı kabul ettiğim önerme.
dünyanın güneş çevresinde kusursuz bir daire çizdiğini sanan ökkeş saçmalaması.

dünyanın güneşe en yakın olduğu an ocak ayı'nın başlarına tekabül eder ve adına perihelion denir. en uzak olduğu an ise temmuz ayı''nın başlarında yaşanan ve adına aphelion denen andır.

perihelion'da dünya ile güneşin birbirlerine en yakın noktaları arasındaki uzaklık 147,1 milyon kilometredir.
aynı uzaklık aphelion sırasında ise 152,1 milyon kilometredir.
yani dünyanın güneşe en uzak ve en yakın olduğu dönemlerdeki uzaklık farkı 1 cm değil, 5 milyon kilometredir.

üstelik dünyanın güneşe en uzak olduğu tarihler kuzey yarımküre için yaz mevsimi demektir.

haydi, gidip yüce rabbinizi övmek için yeni bir bahane bulun.

hizmet ayağınıza geldi editi: daha ayrıntılı vereyim uzaklıkları;

perihelion: 147,098,291 km
aphelion: 152,098,233 km

(bkz: apsis)

harici ilişim:

http://en.wikipedia.org/wiki/Apsis
Dünyadan, hatta galaksiden, hatta evrenden bihaber olmak.
Şimdi ben aşağı yukarı 60 cm zıplayabiliyorum. Ulan benden uzun adamlar da var onlar da yanmıyor. O öyle bir santim değil sanırsam. Böyle hesap olmaz arkadaşlar.
güneşin günden güne büyüyor olması gerçeğiyle de çürütülecek olan hede.
tüm yıldızlar git gide büyür ve ısıları artar. yani bu saçma ve komik iddaa gerçek olsaydı çoktan yanıp kül olmamız gerekirdi... ne sikindirik beyinler var bu dünyada ya... beyin değil bok çuvalı resmen...
"1 cm de uzak olsak buza dönerdik" diye devam eden dindar yani afedersiniz yobazların tanrının olduğunu gösterdikleri hayali bir delildir. dünyanın yıl boyunca güneşle arasındaki mesafenin hep aynı kaldığını sanan mal beyanıdır
"1 cm de uzak olsak buza dönerdik" diye devam eden dindar yani afedersiniz yobazların tanrının olduğunu gösterdikleri hayali bir delildir. dünyanın yıl boyunca güneşle arasındaki mesafenin hep aynı kaldığını sanan mal beyanıdır
doğru önermedir. gördüğünüz üzere samanyolu galaksisi haritası aşağıdadır. bir cetvel alın ve dünya ile güneşe paralel koyun 1 cm yakınlaştırın ( muhtelemen bizim güneşimizden uzakalaşcağız ama olsun ) sonra bakın yanıyor muyuz ? Allah bilir nerelere gidecek dünyamız.

http://galeri8.uludagsozl...yolu-galaksisi_757672.jpg
Dunya nin ekseni kaudi bile.
Bırakın 1 metre yakınlaşmayı, eliptik yörüngesi nedeniyle yıl içinde Dünya Güneş’e birkaç milyon kilometre yakınlaşır ve tekrar uzaklaşır. Her yıl kış mevsiminin başlangıcında Güneş’e uzaklığımız 147.500.000 kilometre iken, yaz başlarken 152.500.000 kilometredir. Aradaki fark tam 5 milyon kilometredir. Tam olarak anlamayanlar için, bu uzaklık, iddia edilen 1 metrenin tam 5.000.000.000 (5 milyar) katıdır! Hassas ayarlar olduğu doğrudur ama lütfen böyle asılsız iddialar ortaya atmayalım.
8.katta oturan beni yani yerden (jeoidden değil tabi ki) 24 metre yukarda, yani yani güneşe 24 metre daha yakın olan beni etkilememiş iddia.
güneşe bir cm yakın olsak yanardık çünkü bir cm demek güneşin içinde demektir. allahtan kilometrelerce uzağız.
Sen de zıpla öyleyse.