Assassin's Creed 2 de altair yerine oynayacagımız karakterin adı. Rönesans dönemi Floransa şehrinin asil ailelerinden birine mensup olan ezio, önceki oyundaki karakterimize artı olarak daha cok silah kullanabiliyor, yüzebiliyor ve doktorlardan tıbbi yardım alabiliyor.*
assassin's creed 2 oyununda venedik'te ortalığın monakoyan karizmatik karakter. kendisi floransa asilzadesidir ve altair'e olan benzerliğiyle dikkat çekmektedir.

görsel
serinin yeni oyunu (bkz: assassin s creed brotherhood)'da yönlendireceğimiz karizmatik, müthiş assassin'imizdir. kendisini bu sefer master assassin olarak oynayacağız, 19 Kasım gel artık...* * *
assassin's creed 2'deki karizmatik suikastçi. konuşması, hareketleri ve şekli yeterdir efendim
izlemesi gayet eğlenceli fakat kafa yorucudur. adam suikastçi mi maymun mu yoksa örümcek mi orası tartışılır. altair bile böyle değildi.
kapitalisttir efendim. çalıp çırptığı paralarla bir çok esnafın işyerlerini satın alıyor; aldığı paralarla daha çok işyeri alıyor. böyle böyle tüm roma'yı satın alıyor. *
assasins creed 2 nin başkarakteridir. ilk oyundan hatırladıgımız altairin bi kaç kuşak sonradan torunudur.
ilk oyundaki görev adamı doğuştan assassin altair'in tersine zamparanın önde gidenidir.
ve serinin dördüncü oyununda istanbulu ne hale getirecek diye düşündüğümüz zat-ı muhteremdir kendisi.
assasin's creed 2 den itibaren hikayeye dahil olan altairin torunu suikastçi.
(bkz: ezio auditore da firenze)
serinin 5. oyununda bastonla dolaşırsa şaşırmayın; görsel
içine bir adet desmond kaçmış, sürükleyici hayat hikayesinin yanında çok da karizmatik bir yapıya sahip olan, oyun dünyasının belki de şimdiden kült olmuş karakterlerinden biridir. assassin's creed revelations'daki yaşlı haliyle bence karizmasına karizma katmıştır.
Ezio Auditore da Firenze (Kısaca Ezio) 1459 doğumlu oyun kahramanı.Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood ve Assassin's Creed: Revelations oyunlarının ana karakteridir. Rönesans italyasında Floransa'nın asil ailelerinin birinin çocuğu olarak doğmuştur. Floransa'da onun çılgınlıklarını duymayan yoktur. Kavgalarıyla ve bir o kadar da kızlarla arası iyidir. "Zengin bir ailenin şimarık çocuğu" diyebiliriz. Ancak gelişen olaylar sonucu Ezio'nun Babası,Abisi ve Erkek kardeşi aile dostlarından biri tarafından öldürülmüştür. Bu olaydan sonra o şimarık çocuk gözleri intikam hırsıyla dolmuş bir savaşçıya dönüşmüştür. Ezio, ailesinin intikamını almak için mücadele ediyordur.Yani sonradan suikastçı olmuş bir asilzadedir.
assasin's creed 2, brotherhood ve 3'de ki karaket. italyan ingiliz aksanı olması gerektiği gibidir. brotherhood da assasin loncasının başına geçer.
Brotherhood da kendini baya geliştirmiştir kendileri ve master assassin olmuştur. Revelations da ise bütün dünyanın suikastci lideri olacakmış biz öyle duyduk ubisoftdan
assassins creed revelations'ta emekli olmuş babacan karizmatik oyun karakteri.

şöyle bir sözü vardı öldüreceği adama;

-seni öldürmek hiçbir şekilde beni eğlendirmiyor ve bundan zevk almıyorum..sadece insanlığın iyiliği için bu gerekli..huzur içinde yat.
"Requescat in pace." lafıyla kalplere kazınmış kahramandır kendisini çok severim.
gençliğinden delikanlılığına, oradan orta yaşlı ağır duruşuna ve en son bilge yaşlılığına şahit olduğumuz, konuşması duruşu bakışı şekliyle bizi bizden alan ve serinin 3 oyununa can veren kan veren assassin's creed karakteri. o italyan aksanlı ingilizcesi ve yer yer kullandığı kendi italyancası ayrı sempati kazanmıştır.

(bkz: requiescat in pace)
(bkz: Nothing is true everything is permitted)
when i was a young man, i had liberty but i did not see it...
i had time, bud i did not know it...
and i had love, but i did not feel it.
da vinci's demons ile birlikte tekrar akıllara gelen karakter.
mentor... Lan bi adam hep mi karizma olur. Kadir inanırın gençliği berbatti orta yaşlı hali karizmaydı. Al pacino gençliği ve orta yaş karizma yaşlıgi berbat. Ezio reis ise hep karizma hep karizma. Adama avrupa yetmedi geldi bi de ıstanbulda manita ayarladı. Ezio'ya yakışır. Büyüksün mentor.
caps ile koparmış karizmatik oyun karakteridir.

(bkz: https://www.facebook.com/...levant_count=1&ref=nf)
assassins creed serilerinde en sevdiğim karakterdir efenim. bir adam bu kadar mı karizma olur lan hatta yaşlandıkça daha karizma oldu revelations da. kalbimizdesin ezio.
--spoiler--
Assassins creed black flag de, bizim animusun olduğu katin resepsiyon bilgisayarini hacklediginizde. Geliştirmek için riskli olduğuna dair bir market raporuna ulastigimiz efsanevi karakter.
--spoiler--

Arkadas oyundaki abstergoyu zaten sevmezdim simdi iyice kil oldum.