bugün

ezgi isimli kızımızın günlüğüdür hahaha.

mantar gibi bir anda çıkarak ben şarkıcı oldum tripleriyle klibini kral tv'de yayınlatan her marşmelova saatlerce müzik icra sanatına giriş 101 adı altında dinletilmesi gereken gruptur. gerçekten dengesiz şarkıları vardır belki de güzel yapan budur bu grubu. aşk bitti diyerek efkarlara soktuktan sonra acayip neşeli bir sonla bitirebilirler şarkıyı. ya da sözlerini duymadan dansedilebilen şarkı sözleri dinlenince ağlatır. acayip bir gruptur bu. buram buram 80 ler kokmaktadır bana göre.
9 agustos 2008 cumartesi gunu bir altınoluk akşmında bizi büyülemeye geliyorlar. sabırsızlıkla bekliyoruz.
"müzik ruhun gıdasıdır" sözünü anlamayanlara dinletilesi şarkıların sahibi grup-u muhterem. ***
kesinlikle sigaramın dumanı şarkısının dinlenilmesi gereken grup..
sigaramın dumanına sarsam saklasam seni diye başlarlar ve alır götürürler. kaliteli bir grup . az rastlanır cinsten . dinlenilmesi tavsiye edilir.
Eksik bir şey mi var hayatımda ..Gökyüzü bazen ciğerime doluyor.. Bu şarkı dinlendikten sonra bu gruba tam not verilmiştir.. Sözler vurucudur.. Diğer şarkıları daha bir güzeldir ve insanı anlatır..
Ezginin Günlüğü'nün, şu sıralar televizyonda yayınlanan herhangi bir reklamla hiçbir ilişkisi falan yoktur..!

açıklaması resmi sitelerinde yer alan türkiye'nin en iyi müzik grubu. sanırım bu da merinos merinos diye yırtınanlara kapak oldu.
mükemmel grup,,,özellikle gemi şarkısı ile dillere destan olmaya layıktır.
grubun elemanlarından * tanju duru'yu niğde demirkazıktaki tırmanıştan dönerken uçuruma yuvarlanışı sonucu kaybettik.

başımız sağolsun.
odtü vişnelik te yaklaşık 5 bin kişiyi kendinden geçiren soğuk ankara gecesini ateş misali yakan müzik grubu.
nitelikli müzik yapan, özel hayatlarını gözümüze sokmayan efendi insanlar toplulugu.
Pınarından özgürlüğün al bir yudum,
çek bir soluk rüzgarından sevdamızın
seni benden ne bu kapı, ne bu duvar ayıracak,
seni ne bu kara kara gelen ölüm.
al bir yudum pınarından özgürlüğün
rüzgarından sevdamızın çek bir soluk
gelir bir el kırar birgün kapıları
karanlığın bahçesinde açar gülüm.
seni benden ne bu kapı, ne bu duvar ayıracak
seni ne bu kara kara gelen ölüm...
sevgili günlük:

bugün bombok bir gün, yorgunum, bitkinim, ezginim, bezginim.
bütün şarkıları güzel olan grup. kime sorsanız, "ezginin günlüğü'yle, hangi şarkıyla tanıştın?" diye; her kişiden farklı bir cevap alma ihtimaliniz vardır, işte öyle güzeldir ezginin günlüğü.
(bkz: aşk bitti)
kadın ve erkek sesini aynı şarkıda seviştiren yegane grup.
Seni düşünmek güzel şey
ümitli şey
dünyanın en güzel sesinden en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey.
Fakat artık ümit yetmiyor bana,
ben artık şarkı dinlemek değil
şarkı söylemek istiyorum...
başımıza gelen en güzel şeylerden!
hüznümüze de neşemize de onlar kadar iyi gelen çok az şey var.

"uyanır gece yarısı yoktan sevda yaparım.
adamım bu küçük işlere ben bakarım."

hayatı biraz hafife almak lazım, başkalarını sallamalı.
zaten başkaları cehennemdir.

ayrıca ille de gemi!
bir sabah çıksam kaybolsam..
dönmesem kalsam anılarda..
belki bir sevda türküsünde vurulurdum..
gel beni al dağlardan..

gibi bir çok harika şarkısı bulunan, dinlenmesi şiddetle tavsiye edilen grup.
Ezginin Günlüğü müzik bahçesidir.Enstürmanların sözlerle ahengine bayılıyorum.Şiddetle tavsiye aramak amacıyla şuan bu grubu arattıysanız eğer, 'küçüğüm,zerdaliler,ilk aşk,aşk bitti,nazende,naçaram,yaralı kuş' dinlenmeye değer,gerçi hepsi ayrı bir tat..
günlük hayatımızı ne güzel de şarkılaştıran müzik grubu.

terliklerimle gelsem sana
sonunda aşkı bulmuş gibi. *
grubun 1983 istanbul konseri albümünü kimseler bilmez; ritsos'un kararmış çömlek, yaşar miraç'ın göçmen şiirleri düşer dilime. efkarlanır, içerim.*
popülerlik anlaşılırlıkla ölçülseydi, grubun en anlaşıldığı zamanlardı 80'ler. şimdi tüketime koşulmuş ayrı bir renk olarak duruyor orada.

emin igüs özlenecek güzel bir adamdır, hüsnü arkan ise şımarık güzel bir adamdır. eskiyle yeni arasındaki fark budur ezginin günlüğü için.
gittikçe bozulduğunu düsündüğüm fakat ; "gelmiyorsun " gibi bir sarkıyı hayatımıza kattıkları ıcın her zaman ozel kalıcak gruptur...

" yetişmiyor sana sesim
bekliyorum gelmiyorsun
yıllar gecti mevsim mevsim
bekliyorum gelmiyorsun
dağlar yüce , beller uzun
günler , aylar , yıllar uzun
bu kadar mı yollar uzun
bekliyorum gelmiyorsun "
çocukken * klibinde gördüğüm bütün grup elemanları erkek olmasına rağmen, "ezginin günlüğü" adından yola çıkarak "ezgi" isimli bir kızın grup elemanı olması gerektiğini düşünüp, klipte bütün elemanları erkek görünce "kız yok grubun ismini kız ismi yapmışar" dediğim müzik grubudur. * *
büyüyünce farkettim ki çok güzel şarkıları varmış.
ömrümün fon müziği. uyurken, uyanırken, severken, sevilirken, üzülürken, ağlarken, gülerken, gülümsemeye çalışrken içimde çalan müziğin yaratıcıları.

ayrıca cuma akşamları beyoğlu tav bar'da sahne alıyorlar. *