bugün

the alan parsons project'in enfes $arkısı..
trt'nin vangelis ile beraber sömürdüğü bir başka jenerik fabrikası the alan parsons project'in 1982 tarihli albümü. açıköğretim logosu eşliğinde muhteşem bir klibi vardır bu şarkının.
efsane chicago bulls'un sahaya cikarken kullandigi alan parsons sarkisi .

cikis sirasina gore

(bkz: scottie pippen)
(bkz: dennis rodman)
(bkz: luc longley)
(bkz: ron harper)
(bkz: michael jordan)
the alan parsons project'in 1982 çıkışlı albümünün ismidir ayrıca. tracklist şöyle:

01 - sirius
02 - eye in the sky
03 - children of the moon
04 - gemini
05 - silence and i
06 - youre gonna get your fingers burned
07 - psychobabble
08 - mammagamma
09 - step by step
10 - old and wise
aynı isimli albümdeki parçanın sözleri ise şöyledir:

don't think sorry's easily said
don't try turning tables instead
you've taken lots of chances before
but i'm not gonna give anymore
don't ask me
that's how it goes
cause part of me knows what you're thinkin'

don't say words you're gonna regret
don't let the fire rush to your head
i've heard the accusation before
and i ain't gonna take any more
believe me
the sun in your eyes
made some of the lies worth believing

i am the eye in the sky
looking at you
i can read your mind
i am the maker of rules
dealing with fools
i can cheat you blind
and i don't need to see any more
to know that
i can read your mind, i can read your mind

don't leave false illusions behind
don't cry cause i ain't changing my mind
so find another fool like before
cause i ain't gonna live anymore
believing some of the lies
while all of the signs are deceiving

i am the eye in the sky
looking at you
i can read your mind
i am the maker of rules
dealing with fools
i can cheat you blind
and i don't need to see any more
to know that
i can read your mind, i can read your mind
alan parsons/eric woolfson ortaklığının, mealen "kızım, ben bu parçayla artık kral oldum, ilah oldum, heeç boşuna depreşme, sana artık yüz vermem hatta amna bile korum, tsttr, çekil bakiyim," diyen ancak albüm kapağı, melodisi ve adıyla pek bilimkurgusal bir durum varmış havası yarattığı şahane şarkısı.
geoger orwell'ın big brother (büyük kardeş) büyük gözleri olan büyük organizmayı eleştiren politik bir duruşu olan bir şarkıdır aynı zamanda. bu organizmaların gözleri göklere kadar çıktı değil mobeseler, telefonlarımıza sıradan vatandaş bile (deniz seki) bile ulaşır hale geldi.......
bunlar kesinlikle deli ya.

http://www.youtube.com/wa...DlpQE&feature=related
sekizinci nesil yazar. hoş gelmiş.

edit: bursaspor'lu yazarmış, daha bir sevdim şimdi.
(#15892488) gece gece yarmıştır.
the turn of a friendly card'dan sonra çok iyi olan, en iyisi olarak değerlendirilen (muhteşem ama en iyisi değil bence) the alan parsons project albümü.

sirius ve eye in the sky ile müthiş başlar. children of the moon/gemini ile sevinç-hüzün ile devam eder, bu iki kutup silence and i'de çok iyi birleşir.

you're gonna your fingers burned ile ikinci yarıya hızlı girer. psychobabble baya iyidir. efsane mammagamma enstrümantali ve yine iyi olan step by step'ten sonra finali müthiştir: old and wise!
sirius'tan sonra sanki ikisi tek bir şarkıymış gibi dinlemesi daha keyifli olan the alan parsons project eseri. Gerçi zaten öyleymiş de ayırmışlar.
Ayrıca aynı adlı albüm zaten tamamıyla harika olsa da bu ve old and wise haklı bir ün elde etmiş.
Şarkı hakkında hem politik hem de bir ilişki konusunda olduğu yönünde bağlantılar kurulmuş. Ama "Gözlerindeki güneş bazı yalanlarını inanılır kıldı" diyerek daha bir eski, bitmiş ilişki konusundaymış gibi gösteriyor kendini şarkı. En azından benim fikrim böyle.

Şöyle de bir kapağı vardır, kapaktaki horus un gözü'dür. Şarkıdaki "gözlerindeki güneş" kısmı da bununla alakalıdır belki kim bilir.

görsel
sanırım en bilinen the alan parsons project şarkısı. bana göre daha güzel şarkıları var tabii. bu şarkı da kişiden kişiye göre değişen ve ona nasıl baktığınıza göre sözlerindeki anlamını değiştiren şarkılardan. kimine göre bir george orwell gezegeni, kimine göre ise başka bir şey.

i AM THE EYE iN THE SKY
LOOKiNG AT YOU
i CAN READ YOUR MiND
i AM THE MAKER OF RULES
DEALiNG WiTH FOOLS
i CAN CHEAT YOU BLiND
AND i DON'T NEED TO SEE ANY MORE
TO KNOW THAT.
Siriusla birlikte dinlemelidir.
güncel Önemli Başlıklar