bugün

mirkelam'ın isyani öğeler içeren şarkısı,

Ey aşk nerdesin
Güzel yerdesin
Sen her yerdesin
Tamam da nerdesin
bu gece atv de ilk bölümü yayınlanan dizi. dizinin kadın kahramanı zeliş (bkz: burçin terzioğlu)30 yaşına girdiği gün etrafında olan bitene farklı gözle bakmaya başlar ve evlilik fikri ona artık daha yakın gelir. bir kere kafadan yanlış türk toplumunda kadınlar 30 yaşına varmadan bu fikre sıcak değil sımcıcak bakar bakmakla kalmaz evlenir ve en az 2 çoçuk doğrmuş olur. bu kızımız avukat üstelik idealist biri önünde parlak bir gelecek varken arkadaşların gazına gelip evlenme hayalleri kuruyor senaristin kadın olduğundan şüphe ediyorum. ayrıca (bkz: tayanc ayaydin) 'a ne olmuş öyle ya saç ektirince bir tuhaf göründü gözüme eski hali daha sevimliydi.
evet senaryosu klişe olabilir, bilmem ne dizisinin çakması olabilir ama; çok şirin olduğu yadsınamaz olan atv'nin yeni sezon dizisi. belki 5-6 bölüm sonra sıkılırız bilinmez fakat oyunculuk açısından değerlendirilecek olursa gayet başarılı.
dizinin ilk bölümüydü sanırsam, izledim. clevelanda giden bi eleman vardı. kıskançlığımdan mıdır (evet, bazen dizi karakterini bile kıskanabiliyorum. hele de clevelanda gidiyorsa) yoksa olayın çok yapmacık gelmesinden midir bilmem, tiksindim. öeh dedim ve zapladım. öyle bir dizi işte.
mirkelamın garip sözleri olan bir parça.

Zor zor işlermiş
Zar bir bir gelmiş
Tan ağarırken ten ister seni
Biz gelince hep burdayız
Adı kaybedenler kulübü
Tıklım tıklım ağzına kadar dolu
Kaybedenler kulübü
Dur bekçi hoppa benim bu aldığınız hava
Adem döndü sonra Havva'ya
hmm ne güzelmiş bu elma
Adem bir müddet düşündü sonra
Elma deil bu yediğimiz galiba
ayvaaaa ayvaaa ayvaaa ayv ayv ayvaa

Ey aşk nerdesin
Güzel yerdesin
Sen her yerdesin
Tamam da nerdesin
giderek eğlenceli olmaya başlayan dizidir. bu geceki bölümünde kendini aldattığını sandığı sevgilisini takip eden zeliş'i oynayan (bkz: burçin terzioğlu) iç sesi konuşup kendi ile kavga ederken öyle güzel rol yapmıştır ki mimikleri ile görülmesi gereken oyunculuğu karşında beni hayran bırakmıştır. itiraf etmeliyim bu dizinin ilk bölümünde pek umutlu değildim ama bu akşam oynayan bölümünde burçin terzioğlu 'nun ve (bkz: gülden avşaroğlu) 'nun başarılı oyunculukları diziyi bence çok eğlenceli kılacak. füsun demirel' in komedi deki ustalığını saymassak dizide tiyatro kökenli iyi oyuncular var burçin perihan abla dan mahallenin muhtarlarına bir çok dizide rol almış ama komedi oynamak zordur bu rolün hakkını vermiş çok beğendim artık bu dizinin takipçisiyim.
çok sevimli, sıcak bir senaryoya ve kaliteli,yetenekli,tiyatro kökenli oyunculara sahip yeni bir dizi.Özellikle gülden avşaroğlu gibi bir yeteneği ortaya çıkarmıştır.
izlerken insanı gülümseten düşündüren yeni çıkan diziler arasında en izlenilebilir olan romantik komedi dizisi. *
ey aşk nerdesin?
-genelde paraya bakıyorum şu dönemde ama sigortalı bir iş bulursam orda çalışırım be hacı.
hem senaryo ie hem de oyuncuların kalitesiyle kendini belli eden dizi. çok eğlenceli, şirin bir komedi dizisidir ayrıca.

(bkz: ailecek izliyoruz efendim)
en son yayınlanan bölümde esas oğlan esas kızın ailesine iftara gelmiştir.

kızın babası:meyhaneye gidenden adam olmaz... hedehödöö...
esas oğan:haklısın efendim. aynen ben de öyle düşünüyorum.
kızın babası:baban ne işle meşgul?
esas oğlan:meyhaneci.
kzın babası:!!
esas oğlan:merrdaneci yani, merdaneci benim babam.
kızın babası:merdaneci? hmm...
(bkz: elma değil ayva)
senaryosunda seks kokusu olmadığı için acilen finali yapılarak bu akşam yayından kaldırılan dizi.
reyting saçmalığının son kurbanı dizidir , oysa güzeldi çok fena değildi , sade ve hoştu .
kanal yönetimi ile dizinin yapımcısının yayın saatlerinde anlaşamaması sonucu olan durumdur.
avrupa yakasından sonra komedi alanındaki en güzel dizilerden biriydi. ( diğeri: geniş aile )
ancak yayın saati ile ilgili problemden dolayı atv de finalini yapmış dizidir. dizi yapımcıları, doğruysa eğer, trt ve star tv ile görüşüyorlarmış. umarım doğrudur da bir kanalda yayına tekrar girer. tüm karakterlerin birbiriyle azgınlıktan akraba olmadığı güzel bir dizidir.
2 defa denk gelip izlediğim, konusunu saçma bulduğum ve hala yerinde sayan dizidir. muhtemelen ömrü azdır, atv'de canım ailem gibi reytingi daha yüksek olan diziler başlayınca sönecektir.
(bkz: tamam da nerdesin)
sezen aksu'nun son albümünün ismi ey aşk nerdesin, şarkıları da merakla beklenen.
merak edilendir. evet.
(bkz: bunu anana sorsana delikanlı)
Çok hoş bir Mirkelam şarkısıdır.
2009 yazinda atv'de yayinlanan dizi...
dün gece teğet geçti yanımdan. uzanıp tutmaya çalışsamda hızına yetişemedim.
olmayan şeyin nerede olduğunu nerden bilecez.