bugün

biyoloji bilmemek.
gerçeği bilmek istememek.
beyninin olması yeterli.

edit: bazı hayvanların zoruna gitmiş bu entry. yani hayvan derken hakaret değil maymun işte.
etrafa bakman yeterli
çamurdan gelmek vs ortak atadan gelmenin karşılaşmasıdır. tabi ki de çamurdur. az şekil verince insana benzer çamur, bunu herkes bilir. hem kirlenmekte güzeldir.
Müslüman olmaktır.
şimdiki maymunların, maymun olarak kalmasıdır.
(bkz: işte burda)

http://www.youtube.com/watch?v=WWc9iT1R72U
okumamak, merak etmemek, ezbercilik, sorgulamaktan korkmak, analitik düşünceden uzak olmak...
ara fosilin olmaması .
inattır! ama ebu cehil inadıyla aynı olan inattandır.
Ara nesil olmamasıdır. Tabi bu az bir insanın aklındaki düşüncedir. Asıl neden dine aykırı olduğunun düşünülmesidir.
evrim teorisini maymundan gelmekten ibaret sanmak. evrim teorisinin "işte maymundan geldik öyle biz de bi nevi maymunuz" gibi sığ bir iddia olduğunu sanmak. ayrıca inancın gözleri kör etmesi tabii, en temeldeki sebep.
sağdan soldan duyduğu şeylerle evrimi bildiğini sanmak ve üzerinde araştırma yapmamak.

açıkçası öğrense inanacakta öğrenmiyor işte.
(bkz: teori) olması yeterlidir.
(bkz: bir türlü yasalaşamayan teori)
bir tanecik kanıt olmaması yeterlidir sanırım. bir yalan ne kadar büyükse inanması o kadar kolay olurmuş.
her gün gördüğümüz, evrimini tamamlamamış milyonlarca kişi.

örneğin teistler. örneğin kürtler. örneğin...
teori olduğu için olmasın. bilim adamlarının kanıtlayamadığı bir zırvalığı ben neden kabul edecekmişimki?
dünyaya at gözlüğüyle bakma sebebiyledir.
dinlerin dogmatik etkisi ve yaratılış teorisi(!) zırvasıdır.
Güçlünün zayıfı yendiği bir düzene karşı olmaktır.
inanmama olayı kendi iradeleri dışında olduğu için savunma yapmaya çalışmaları saçma olur. allahları onlara öyle bişe yok sizi ben yarattım diyor ve onların inanmama sebebini direkt olarak söylemiş oluyor. o yüzden yorum beklemeyin.
sınırda cehalettir..

yani yer çekimine inanmıyorum dedikten sonra balkondan dışarıya zıplarsa ha tamam o zaman diyeceğim..
boş inançları, bilimsel açıdan, değil teori, hipotez bile olmayanların "teori olmasını" da dahil ettiği sebeplerdir.

(bkz: dinlerin evrime karşı bir tezi olmadığı gerçeği)

not-1: teori nedir anlatmaktan yoruldum

not-2: bilimsel teorilere "inanılmaz". kabul edilir veya reddedilebilmesi için yeterli bilimsel kanıt bulunabildiyse reddedilir. "inanmak" bilimsel kanıtı olmayan görüşler için geçerlidir.
canlı bomba yanlısı bir radikal islamcı olmak.