bugün

20 nisan 1974 yılında Adana'da doğmuştur.
22 mart 2010 bursa'da geçirdiği bir beyin kanaması sonucu vefat etmiştir.
kendisi uludağ sözlükte (bkz: selfless) nick'iyle yazarlık yapmaktaydı.

bu kısacık hayatında ki en iyi meziyeti çok iyi insan olabilmeyi becermesinin yanında, müziktir.
çok iyi bir müzisyenini kaybetti Türkiye iki hafta önce. ruhunuz duymadı.
çok iyi bir insanı kaybettik. eğer sohbet olanağınız olduysa ne demek istediğimi anlarsınız.
çok iyi babayı kaybetti doğa. eğlenceli, asla bağırmayan, asla yargılamayan, hep ilgili hep gülen/güldüren.
çok iyi bir arkadaşı kaybettim. çok iyi bir sevgiliyi kaybettim. * *
sağlam bir metalciydi. hem dinler hem çok iyi icra ederdi.
bateriyi konuşturur. gitarı müthiş çalar. klavyede harikalar yaratırdı. tüm bunlar yetmezmiş gibi vokal yapardı.
tüm enstrümanları kendinin çaldığı 2. dünya savaşı temalı bir albüm yapıyordu evinde. maalesef bitiremedi.

sevgiyle ve hasretle anıyoruz seni güzel insan. yolun ışık dolsun. huzurlu uyu.
senelerden beri aklımın içerisinde sürdürdüğüm tüm müzik mantalitesini iki dakika içinde çözmüş, eğer kendini kaybetmeseydik bu aralar bangır bangır thrash metal çalıyor olacağımız harika insandır. harika insandır dedim ancak ilk cümledeki kafamdaki müziği tek sohbette çözmesiyle ne kadar iyi bir müzisyende olduğunu kanıtlamıştır.

ayrıca tekrar eklemek isterimki ;
çok iyi bir müzisyenini kaybetti Türkiye iki hafta önce.
(#7705859)

(kendisinin hazırlamaya çalıştığı konsept albümüde çok harika)

içerisinde emeği bulunan parçaları dinleteceği zaman "3 - 2 - 1, play !" denmesini isterdi. çok orjinal ve çok iyi bir adamdı. hakikaten yası tutulabilecek insanlardan. ancak kendisi bunu istemezdi eminim. "bayrağı al, yoluna devam et..." derdi.

devam edeceğim üstadım, yükseğe attığım her adımda da seni hatırlayacağım...

(bkz: selfless)
hayatımın en iyi arkadaşlarından...
bana bu sözlüğü, beni de bu sözlüğe kazandıran insan...
büyük beşiktaşlı...
metali seven/sevdiren insan... evinde stüdyosu bulunan ve o müzik aletlerini konuşturan kişi. (ben metalciyim, müzisyenim diyen arkadaşların eline verebilecek bir kabiliyet.)
daha fethiye'ye gidip barda çalacaklardı. kısmet olmadı...

ve sen evren adalar, selfless, yada her nasıl adlandırılırsan ki benim hayatımın en neşeli insanı... yattığın yerde huzur bul ve biz hep o cennetin penceresinden bak.

ilk defa bir yakınımı kaybediyordum ve bu kadar acı olduğunu hiç düşünmüyordum.

hayatın bana çok acımasız ve kısa olduğunu anlattı onun ölümü. yıktı...

ve ben hep başkasına olur sanıyordum... ilk defa bir ölümün arkasından hıçkıra hıçkıra karanlıkta ağlıyordum...
kendi ağzından kısaca "dolu dolu" hayatı...

Evren ADALAR ( davul / vokal )

Davul çalmaya 1989 da Bursa' da başladım. Symphony grubu ile birkaç rock konserine çıktıktan sonra. işletme okumak üzere Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi' ne başladım. Gaddar grubuyla barlarda çalmaya başladıktan sonra halen davulcusu olduğum thrash metal grubu Assassin ile sayısız konser ve bar performansında yer aldım. Jesus Christ Superstar rock operada müzik direktörlüğünün yanısıra davulcu olarak görev aldım ve 35 kişilik kadro ile istanbul Rock Festivali ne katıldık. Mezun olduktan sonra Çağatay, Metin Arı ve Oğuz Kurtuluş ile 1998 de solist ve davulcu olduğum Golden Shot ile barlarda boy gösterdik. Sanırım Bursa rock city lakabını bu yıllar pekiştirdi çünkü bir gecede 1,200 biletli izleyici getirdiğimizi hatırlıyorum.
çok özlenen, güzel insan. *
Dogum gunun kutlu olsun. Hep bizimlesin.
her sene olduğu gibi dün gece saat 12:01'de arayarak doğum günü şarkısı söyleyemediğim güzel insan...
gülmekten kırıldıktan sonra yeter canım, kulaklarımda pas kalmadı diye beni susturan kimse yok...
geçen sene doğumgünlerimizi ortak kutlamıştık evrenim, seninkinden bir hafta sonra benimkinden bir hafta önce.
tam ortada.
bursaya gelmiştim. mangal yapmıştın.
çok özleniyorsun.
bugün ölümünün üzerinden bir ay geçen güzel insan.
zaman ne çabuk geçiyor yada hiç geçmiyor.
*
iyi ki sevmişsin beni...
iyi ki sevmişim seni...
çok şanslıyım ben...
sen gibi bir insan zor yetişiyor, maalesef erken yitirdik.
çok seviyorum.
41. kahreden günüm evrenim.
her nefes acı bana.
dün mevlütün de duanda çok güzeldi.
kabrin bir çiçek bahçesi aşkların en güzeli...
yattığın yerde huzur dolu ol, her zamanki gibi ışık saç.
*
ne yazıktır ki verimli insanlarda daha fazla oluyor genç ölümler.

verimsizler, hatta negatif verimliler (bkz: siyasetçiler) beşyüz seneye yakın yaşıyorlar.

hani tamam allah ömür versin ama, asıl ölmemesi gerekenler de ölmesin.

en azından hedeflerine ulaşabilsinler..
bugün vefat edeli 52 gün geçmiş sevdiğim adam.
zaman ne çabuk ve bir o kadar ne kadar yavaş ilerliyoru yaşamama sebep olan güzel adam.
(bkz: selfless)
tekrar tekrar teşekkür ettiğim yazar/arkadaş/dost/abi...
dün gece çok sevdiği grubu 'assassin'i onun için çaldı. bizlerde onun sevdiği parçaları dinledik bol bol...
gidişinin 69. gününde hala içimi yakan güzel insan.
gittiği yerin cennet olması dilenesi kişidir.
abim, dostum, arkadaşım... seni çok özledim.. sana herşey için cok tesekkür ederim, bilerek yada bilmeyerek yaptığın herşey için...
bugün doğa sensiz ilk babalar gününü kutlayacak. zaten uzaktı herkesden çekingendi. en son gördüğümde iyice ürekek gördüm. en son sen ben ve o birlikte oyunlar oynamışken, sanki tanımadı beni.
yanında ol bugün doğanın evrenim.
sana her geçen gün daha çok ihtiyacı var kızının.

seni her gün bir önceki günden daha çok seviyorum.
çok özledim
bugün gidişin üzerinden 3 ay geçti.
zaman geçtikçe alışılır diyenler yanılıyor.
big four'a birlikte gitmeyi planlarken, sadece üzerime onun t-shirt'üyle gidebileceğim güzel insan. * * *
bugün aramızdan ayrılmasının üzerinden 6 ay geçmiş olan güzel insan.
*
candır.
candı
canım
22 Mart'ta aramızdan ayrılışının üzerinden bir yıl geçmiş olacak sevdiğim. aşkım.
hala inanamıyorum. her sabah sanki şaka yaptım diye arayacakmış gibi geliyor beni.
özlemim.
özledim.
yanında olacağım o gün elbette. ama sadece bir gün değil. ruhum seninle aşkım.
bu akşam kalkan her kadehim sana. bilgisayarın başında bön bön bu sözlüğe yazdıklarını okuyup ağlayıp içiyorum.
seni seviyorum. *
güzel annesine onu toprağa verdiğimiz gün; sana 'anne' diyemedim ama hep serap teyzem kalacaksın demiştim. birlikte ağlamıştık.
annesinin anneler gününü birazdan kutlayacağım güzel insan.
olduğun yerde huzurun kaçmasın. anneni ömrüm yettiğince hiç bir zaman ihmal etmeyeceğim.
*
güncel Önemli Başlıklar