bugün

evliligin insanlara sagladigi getirileri ve goturuleri incelendiginde ayyuka cikan bilimsel gercek.

simdi biraz acalim. bir erkek, bir kariyla evlendi, neler yasayacak bekar bi erkekten getiri olarak?
1- sicak yemek yiyecek.

yarraami yiyecek. simdiki karilar yumurta dahi yapamiyorlar. ya da yapabilse bile neymis, salatayi ben yapacakmisim, yemegi o. yani ille de bi sen sunu yap, ben de bunu zihniyeti var.

2- seks, sinirsiz ve beles.

ahaha oglum 1 aylik sevgilimle bile istahla sevisemiyorum lan ben ilk baslardaki gibi. itiraf edin siz de oyle. ayrica bu kari icin de gecerli. ayrica oyle her gun sevisecegim falan hikaye yani.

3- ?

valla aklima gelmedi lan baska bi sey. bu kadar yani getiriler! aciklamalariyla gider ama olsun.

simdi soruyorum size; evlilik tam bir aptallik degil de nedir? neden koca ve guzel bir hayati bir tane kariya adayip zehir edelim? ha 50 yasina gel, evlen.

biraz da goturulerinden bahsedelim;

1- bahanesiz, yalansiz bir sekilde kafaya gore hareket etmek yok. yani ille de yalan soylemeniz lazim bunu yapmaniz lazim.

2- aksam sike sike eve gelmelisin. bi arkadaslarla takilayim yok. bardan dusurdugun kariyla evinde pompa olayina girmek, yok.

3- dirdir... buna bi sey demeye gerek yok.

4- trip cekmeye mecbursunuz. sacma sapan kari tripleri insanin omrunden omur alir lan. mal misin?

5- nereye gidiyorsan, onu da goturmek zorundasin. kuyruk gibi la? bu ne aminagoyim.

off icim daraldi, gider bu boyle.
aşıkken evlenildiğinde düşünülmeyecek, sorun olmayacak şeyler diye düşünüyoruz.
yalnız öleceğini hiç düşünmemiş insan önermesidir.
aile olmanın saadetine ulaşamayacağına üzüldüğüm yazar.
sen evlenmezsen ben evlenmezsen mutlu yuvalar nasıl kurulacak.
hepimizin anası babası malmış o zaman.
evliliğin doğaya aykırı bir şey olmasından kaynaklı durum.
evlilik bir kale gibidir, dışardakiler içeri girmeye çalışırlarken içerdekiler ise dışarı çıkmaya çalışırlar.
yaşlandığımda yalnız kalmayacağımı bilsem, üzerine para verseler evlenmem.
tıpkı evli olmayan evliliğe aptallık demesi gibi.
(bkz: bekara karı boşamak kolaydır)
evlilik tam bir aptallıktır. Özgürlüğün kısıtlanır. kalbin kısıtlanır. ev temizliği, çoluk, çocuk, ev masrafı, kira, aylık alışverişler. saçmalık !
Uçanı kaçanı züken bir playboy için doğrudur. Evlenmeden yalayabilecek kız bulabiliyorsam niye evleneyim ki?