bugün

insanlar 20 li yaşlarında öncelikle cinsel ihtiyaçlarını güvenli şekilde karşılamak ve sonrasında hayatın bir safhası olarak gördükleri bu kuruma dahil olmak isterler. 30 lu yaşlarında konunun vehametini daha iyi analiz ederler ve evliliğin gerçekten total bir saçmalık ve gereksizlik olduğunu fark ederler.
evlilik sadece ve sadece çocuk yetiştirmek isteyen çiftler için en uygun sosyal yapıdır gerisi baştan sona hikaye.

günümüzde kadınların sosyal ve ekonomik özgürlüklere eskiye nazaran çok daha güçlü şekilde dahil olmasıyla kadınlar içinde bir adamı ömür boyu çekmek anlamsız bir eziyet haline gelmiştir. erkekler içinde evlilik geleneksel aile babası pozisyonu sosyal ve ekonomik özgür kadına karşı yıkılmış olduğundan tutunacak dalı kalmamış maymun gibi her olay ve duruma göre pozisyon almak zorunda kalınan garip bir kuruma evrilmiştir.

Aşk bir ömür boyu sürmez, bir ömür sürecek olan sevgi ve saygıdır ki aşkın kaybolduğu bir evlilikte bunları korumak herkesin kabuludur ki çok zor bir eylemdir.
evlenmenin ve boşanmanın zorlaştığı bir ortamda evlilik gerçeklerini düşününce saçmalık ve gereksizlik mutlak bir gerçek haline gelmektedir.
umarım tarif etmeye çalıştığım sıkıntılar içindeki her insan, evlilik denen kurumun birlikte yaşama baskısı ve zorlaması çilesinden tez zamanda kurtulur.
doğru insanı bulunca değişecek olan düşünce.
(bkz: arthur schopenhauer) saygıyla anıyorum. ustadın neden kadın düşmanı olduğunu daha da iyi anlıyorum artık.
Önüne gelen her kızı sikebilen tek yasamaya alışmış bir erkek için öyledir. Oysa yumurta bile kıramayan asosyal erkekler için gereklidir.
birbirini seven ve saygıda kusur etmeyen bir çift olduktan sonra, aslında o kadar da saçma ve gereksiz bulmadığım durum. evlilik için bir hanım da bulamadım gerçi. swh. oturup konuşuyorum böyle kendi kendime. deli miyim neyim la. ama gözlemlediğime göre, çocuk olana kadar ideal bir mutlulukla evliliği sürdürenlerin, çocuk olduktan sonra daha da mutlu olduğuna şahit oldum. yine de çokta şey yapmamak lazım. hayırlısı. ben artık her şeyi boş verdim. olursa olur, olmazsa hayırlısı deyip geçiyorum. ne yapacaksın, ne diyeceksin. yaşanacaksa göreceğiz işte.
evet evlilik saçma verdiğin paranın karşılığı yok olma ihtimali olabilir. git 3 maç çifte şans felan bas belki tutarda hiç olmassa eline üç kuruş geçebilir ha kaybedersen nafaka felan iştemez.
Toplumun sözde modernleşmesi, uygarlaşması, sosyal hayatın teknolojiye endekslenmesi ile geçmişteki örneklerine bakarak hem şaşırıp hem de imrendiğimiz durum.
Bu günlerde aldığı hal bir hikayenin çatısı gibi; serim, düğüm, çözüm, sonuç şeklide ifade edilebilir.
Kimse ilk evlendiği insanla neredeyse evli kalamıyor. ilk evlilikler neredeyse daha sonra yapılacak sağlam bir evlilik için adeta alıştırma gibi görülüyor. O yüzden Serim: ilk,
düğüm, çözüm, sonuç: 2. ya da ikiden fazla yapılan evlilikleri temsil ediyor.
Evliliği ciddi bir müessese olmaktan çıkaran her türlü uyarıcı eşlerin çevresinde mevcut olup, aşk, sevgi, saygı, güven gibi değerlerin kapitalizme yenik düştüğünü görmek başka bir sorun olarak sıralanabilir.
Hep daha güzel, daha bilgili, daha kültürlü, daha zengin olma zorunluluğu, toplumları dejenere ederek tüm değerlerini yerle bir etmiştir. Kişisel görüştür.
beyniyle değil de malum organıyla düşününen sığ insanların sürekli gündeme getirdiği mevzu. şu 3 cümleyle de bu saçma düşüncelerini desteklerler sürekli. "hep aynı kişi yaaaa çok sıkıcı değil miiii düşünseneeee, düğün parası abiii offfff o parayla dünyayı turlarsınnn, doğada tek eşlilik yok kiiiii zatennn."
Evliliğin kötülenmesinin sistematik bir şekilde nüfus azaltma politikası olduğunu düşünmeye başladım artık. Siz kimsiniz benim müthiş neslimin devamına engel olacak bir politika üretiyorsunuz lan?
Tamam bence de insan özgür olmalı, hatta en önemli şey bu. Ama bir insanı gerçekten sevip, onunla anlaşıp birlikte de özgür olabilirsiniz amk. Çocuk yapmayı planlamıyorsanız evlenmeyin zaten ama planlıyorsanız o çocuğun düzgün bir aileye ihtiyacı var ayrıca.
Ve salaksanız evlenmeyin lütfen, çocuk yapmayın, nesliniz devam etmesin mümkünse.
Ama akıllıysanız bir aile kurun ki genleriniz boşa gitmesin.
Böylelikle akıllı nüfus çoğalsın, belki biraz insan severiz biz de bu sayede.
Sadeve Sevişmek ve evlenmiş olmak için evlenenlerin görüşü bence.

Sizi her fırsatta dinleyen kafa yapınızın uyuştugu ruh ikiziniz olan biriyle hayat boyu surdurulebilir bence.
Yanlış tercih yapanlar veya bekar olan kişinin tezi olmalı genellikle.
bir süre önce bunu dillendirdiğimde insanlara aykırı geliyordu zaman beni haklı çıkardı. herkes böyle düşünüyor artık. instagrama 2 balayı fotoğrafı için minimum 100,000 tl harcayıp hayatınızı rehin etmeniz ne kadar mantıklı ? ömrünüzün sonuna kadar bir insan ile aynı evde yaşama sebebiniz ne ? ruh hastasımısınız olum siz ?
0:00 1:25
bireysilliğin ve kendini beğenmişliğin arttığı dünyada üstüne bir de nafaka olayı eklenince yaşanan boşanma olaylarındaki patlamaya şaşormamalı. Bu tür olaylar bereaberinde evlilikleri de tetikliyor.
Aslında gereksiz ve saçma olan evlilik değil insanların ve toplumun bozuluyor oluşu.
yemin ediyorum ne zamandır böyle düşünüyorum.

bir insan neden evlenir ki?
birinin hayatımda olması için neden illa bir imzaya veya her ama her allah'ın günü aynı evi paylaşmaya ihtiyacım var?

en güzeli sen tek, o tek.
arada bir birbirimizde kalacağız. birlikte tatile çıkacağız. ama bu kadar.

fazlası boğar gibi gelen tek insan ben miyim?

bazen evde muhabbeti açılıyor.
27-28 yaşıma geleyim bakarız diyorum, ailem de aynı fikirde.
neyse bazen o bakarızdan, başlıktaki yere geliyorum. her yerden bir ne diyor bu bakışı.

neden böyle bir insan oldum çıktım bilmiyorum.
çok değil valla 2-3 sene önce bile evlilik fikri güzel geliyordu. çocuklukmuş galiba. *
Insanlar zorlama bir mutlulukla gülüyor, zorlama bir çabayla bir araya geliyorlar. bunda yaş kaygıları, doğurma isteği, seksin çabuk
Ulasilabilirligi, toplumsal baskı gibi etmenler rol oynuyor. Hepsinin arkasında zorlama bir çaba var. Neden bunu yaptığına dahil bilinçsizce bir kabul de var. Ayrıca isteklerini En aşağı çekip olanı değiştirme girişimi ya da sadece zihninde değiştirdim algısı oluşturup Gerçeği olduğu gibi kabullenememek de var.
Sonra bir de ben aslında mantık evliliği yaptım deyip bunu düşünen bir akla yutturmaya çalışıyorlar.
kezbanların sık sık kullandığı cümle.

kendisi evlenemiyo ya dasasd.
Evlilik sevgiyle olmadığı sürece saçma ve gereksizdir.
Sen bir de onu çok sevdiğin, yıllarca beklediğin bir adamla gör.
herkesin bildiği şeydir.
Yanlış kişi ile evet, doğru kişi ile cennet olur. Bekar olduğum halde bunları bilmemin tek nedeni evlenen arkadaşlarım. Seçim yaparken güzellik ya da maddi durumu gibi şeyleri düşünmeyin, önemli olan kafaların uyuşması ve idealler.
Evlilik güzel bir şey ama bu zamanda zor..
https://vocaroo.com/i/s1YhlQHGJFSF
hiç gereksiz olur mu yavrucuğum. seni doğuran anneciğin de bunu savunsaydı ne olurdu ? belki kardeş olurduk.
aile olmanın tam olarak neresi saçma? "birlikte" bir evi geçindirebilmeye çalışmak bile güzel, neresi olursa olsun orayı birlikte yuvanız yapabilmek, o yuvada çocuklarınızı büyüteceğinizi bilmek, her şeye her an birlikte karar verebilmek, ya " her sabah uyandığında ilk onu görmek" diye bir şey var o bile yeter, akşamları "bir şey lazım mı?" diye sizi araması, herkes tarafından "eşin" olarak bilinmesi. ve bence en güzel yanı da tüm bunların bir süre sonra sıradan bir hal alması.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar