bugün

bitmez bi işkencedir. hele de kızın ailesinin gözü açsa asla doymaz. kızına altın bilezikler, gerdanlıklar, anneye süt hakkı diye bilmem neler, kardeşe şunlar bunlar; ev şöyle olsun, eşyalar burdan olsun, emmi oğluma da ayakkabı, ebemin torununa da gecelik falan süren giden ve damat adayının sıfırı tüketmekden de öte borç batağına girmekle sonu gelen istekler bütünü.
fazla naz aşık usandırır konseptinin asla unutulmaması gereken bir mevzu.
kenarları altın iplikten dantellerle bezeli donun da aralarında olabileceği isteklerdir. en şaşırtıcısını görene kadar yuh demeyin. çünkü henüz görmediniz.
15 kilo altın...
kendileri kirada oturup henüz araba sahibi dahi olamamış kız tarafının damat adayından transatlantik istemesi şeklinde devam eden gelenekler silsilesidir.

(bkz: transatlantik)

görsel

biraz abarttım tabi ama mevzu buna yakın. bir kez deneyelim dediydik bu yola girmeyi işte kızın ailesi ezelden kirada oturuyor arabası yok gelir düzeyleri belli ama istediklerine bakınca yumurcağa dönmüştük "ama amca bunlayı ben naşıl yapayım daha bu yaşta" şeklinde. ev sahibi olmuşuz daha 25 yaşında ama yetmemişti. kız tarafı naz tarafı tamamda kardeşim ingiltere prensesini istemiyor insanlar biraz insaf lan.

-5 burma bilezük kınada isterük 5 burma bilezük nikahtaa.
+ ne tarafa uzanayım ben dayı burmayı falan boş ver sulh içerisinde halledelim şu işi..
Tüfek isteyen aile gördüm lan, evet bildiğin çifte kırma tüfek.
isteyenin bir yüzü, vermeyen arap.
ağırlığınca altın.
1000 kişilik yemekli düğün.
sömürüdür.
Yoğun olur bazen. Adamlar resmen kızlarını satıyor hissi yaratır.
Erkek kendi imkanları ile düğün yapacaksa lütfen biraz saygı, ailesi yapacaksa da saygı. Yani mesele saygı.zaten kendini bilen insanlar yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışır.heee imkanlar iyi fakat keseyi açmamak için çirkinleşiyosa sizde çirkinleşin efendim evet.
isterler anam isterler.
vermezler babam vermezler.
memlekete göre değişen isteklerdir.
Beni zerre ilgilendirmez. Ben mal almıyorum. Yapacağımı yapar ,şeklimi koyar, onu huzurlu eder geçerim.

Gerisi Kasımpaşa.
Şımarıklıktır, sonuçta iki kişi birbirini sevmiş, size ne. Gidin kocanıza yapın şımarıklığınızı, sizin saçma sapan istekleriniz yüzünden, bir yuva daha kurulmadan sallanmaya başlıyor.
1 adet iyi bakılmış böbrek.
nereye domalıyoruz.
oldukça uzun bir listedir.

tek taş
beş taş
söz yüzüğü
zincir
burma bilezik
zümrüt
gümüş
yakut.

sanırsın kız madenci swh.