bugün

insan olmaktır. insan olan evlenmez artık sanayii 4.o devrinde. hayvan evladı olupta ortalıga yamyam sacmak isteyen evlenir artık.
burdan selam olsun kendisine...
Bunun tam tersini düşündüğümüzde de tablo iç açıcı gözükmüyor. Evlilik düşünen kadının hayattaki amacı.
Vurduruyordur.
Profesyonel Sporcu olabilir.
Sadece hayatının bir döneminde aşk yaşayıp, evlenmeden tek çocuk sahibi olurlar genelde.
Evlilik bir kadının fiziken çöküşünün başlangıcıdır.
Evlilik düşünmeyen kadın yoktur, evlilik düşündürtmeyen erkek vardır.
aynı benim kafamdaki kadındır.

sevmeye veya sevilmeye ihtiyacı olmaz.
Kendimden yola çıkarsam Yoktur. Evlilik düşünenin hayattaki amacı evlilik mi sadece. Evlenen insan da amaçsız olabilir. ikisi bir korelasyon oluşturmuyor bence.
(bkz: barbara mcclintock)
Maaşını yiyip oturmak.

Vallahi başka da yok.
evliliği düşündürecek biriyle karşılaşmak olabilir .
yaşanılan dönem göz önüne alındığında mantıklı bir davranış.
Mutlu ve rahat bir yaşam sürmektir. Muhtemelen anne ve babasının kavgalarıyla büyümüş ve bütün evliliklerin böyle huzursuz olacağını düşünür.
Evlilik düşünmeyen erkek ile aynı amaçlardır.
Şu da unutulmamalı kadınlar hayatın hemen her alanında en az bir erkek kadar başarılıdır. Hayat yoldaşsız da yürür.
Ayrıca eşi yüzde yüz destek değil ise çalışan kadın için evlilik ve çocuk ayrıca yüktür.
insan kendi varlığını sürdürmek için yaşar, geninin varlığını sürdürmek için çoğalır. idealistsen, eser bırakacaksan, hiç değilse dünyaya bir etkin olacaksa ne yapacaksan yap.
Haa, kezbansan söke söke evlendirirler o ayrı.
evlilik düşündürecek birisi gelmemiştir karşısına. herkes evlenmek zorunda değil ayrıca. yıllarca beraber olacağın kişi sonuçta çok iyi seçmek gerekir.
tek amacı evlenmek olan kadınların amacından daha dolu amaçlar olduğu kesin.
Size hesap mı verecek kadın?

Belki amacı yok.

Ne yapacan yani?

Bu köyden olsam Ne olur lan? Bu köyden olsam Ne olur?
amacım ben olabilmek. dünyadaki tüm herkes gibi olanlara karşı ben kalabilmek. teşekkürler iyi günler.
evlenecegi kisiyle tanısmaktır. dusuncelerin baslamasi icin sebep gerekir.
Özgürlük ve özgürlüğün getirdiği sınırlı sorunluluk. Az sorumluluğun getirdiği, zorunsuzluk. Dolayısı ile bağlı kalmamak üzmemek, üzülmemek. Kadınlar duygusal varlıklardır. Ya cehennemdir yada cennet.
Bence düşünmeli bunun yaşlılığı var yalnız kalması var efendime söyleyeyim sevgiden yoksun olması var var da var. Ben baba olmaya can atıyorum ileride valla.
yaşı küçüktür veya Evlenecek adam bulamadığı için, evliliği düşünmüyordur. Amacı ise evlenebileceği adamı bulmaktır.
Mutluluk değildir olsa olsa özgürlüktür. Her özgür olan mutluydu sanki.
Hayattaki amacı, kocasına akşam yemek hazırlayıp, çocuklarını bokunu temizleyip, kendine ayıracak yarım saat vakit bulamayan kadından çok daha iyidir. Bütün gün iş yerinde türlü sıkıntı çekip, bir de eve gelip kaynanasına akşam çayı hazırlayandan çok daha iyidir. ilk olarak canı ne zaman neyi istiyorsa onu yapar. Neyi istiyorsa onu giyer. Ha ben demiyorum ki erkek karışır bu meşrudur tabi ki değil. Evli olsa dahi böyle bir müdahale hakkı yoktur hiç kimsenin fakat hayaller hayatlar diyoruz ya. Aynı o mesele işte. Kafa ağrınız olmayacak mesela. Sırf kariyer ve tatil odaklı yaşayabilecek bir sürü deneyimi keşfedebileceksiniz. Maddi sıkıntı çekmezsiniz. Daha ne ister ki bir insan. Hem evli olup kariyer yapınca yine o kariyer senin kariyerin olmuyor ki. Çünkü eşinin soyadını kullanıyorsun yine. O sülalenin başarısı imiş gibi. Namı yürüyor. Ha çoluk çocuk derdine mi düştünüz? Alın bir koruyucu annelik. Mesela ben soyadımı değiştirecektim babamınkini bırakıp anneminkini almayı düşünüyordum. Hocam dedi ki benimkini al. O da bekar. Böyle çözümler de var.
illaki evlenmek isteyecektir çünkü yaratilistan gelen bir duygudur bu.
sevecek sahiplenecek birini arar durur kadin.
düşünsenize çocuk sevme duygusu olmasaydi kim 9 ay bunu taşıyıp bir ömür boyu buna katlanirdi.kim bilir ne kadar zordur doğum