1. 1.
  "benimle evlenir misin" sorusunun muhatabı olmayla başlanan ve "ben biraz düşüneyim,bu çok ani oldu" diyerek devam eden durumdur.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  Bayanların adına gerçekleşen olaydır.Çok nadir de olsa bayanların dayanamayıp ettiği tekliftir.
  ... italiano
 3. 3.
  Her genç kızın rüyası...Teklifi alınca bitecek rüya..
  ... kiraze
 4. 4.
  hiç umulmayan bir zamanda alındığında insanı şok eden ve sırf bu şok yüzünden o anın tadını çıkaramamaya neden olan teklif. insan alıştıra alıştıra söyler değil mi ama?
  2 ... gonulcelen
 5. 5.
  "bir aşkı paylaşmakla başlıyordu her şey ve boşanmak için en az iki şahit gerekiyordu.." yılmaz erdoğanın bu enfes sözlerini anımsatan ve aşkın artık mazide kalacagını gösteren ilk andır evlenme teklifi almak...
  ... ağıt
 6. 6.
  insanın hoşuna gidebilecek bir olaydır.
  (bkz: dünyanın en mutlu anları)
  ... doktor sağbırakmayan
 7. 7.
  genelde her nedense erkek tarafından edilen bir teklif türüdür.
  ... azorka
 8. 8.
  En unutamadığım tekliftir. Benim Afrika'mda.
  Kadın: lütfen bana evlenme teklif et, hayır diyeceğime söz veriyorum.(oscar ödüllü Maryl)
  Erkek: .........!!!(redford, bildiğin öküz erkek tipi)
  2 -1 ... kiraze
 9. 9.
  önce kendi başlığımı açayım dedim, sonra server da yer kaplamaya ne gerek var bacım diyerek olayı kapattım. buraya yazıyorum.

  şimdi 25 yaşına geldiğim şu günlerde; garip garip olaylar geliyor başıma. insanlara verdiğimiz imajdan mıdır nedir; oha askerlik de bitti, iş de var e hacı evlenmek lazım diyen yiğitler gelip beni buluyor.

  tamam beğenilmek güzel şey, teklif etmeye layık görenlere teşekkürler falan da; yıllardır arkadaşız be güzel kardeşim. 8-10 senelik arkadaşımsın. birlikte büyümüşüz, ben senin bütün sevgililerini şuyunu buyunu dinlemişim, gerektiğinde bir omuz sunmuşum sana, gerektiğinde sen bana destek olmuşsun. 8-10 sene boyunca sevgililik namına hiçbir dokundurma yapmazken; aklına helal süt emmiş kız lazım oldu mu niye ben aklına geliyorum?

  bu yıllar boyu içten içe seni beklediğimi mi düşünüyorsun? ya da eh gezerim tozarım sonra gider pınar ı alırım mı diyosun yıllardır içten içe? nasıl bir içten pazarlıktır bu? bunca sene bana bir kere olsun çıtlatmaz mı insan? belli etmez mi?

  ya da gittin 100 kişiye sordun, bir popüler cevap bekledin, alamadın. geldin bi de bana mı sordun. nedir anlat bir zahmet.

  hayır bu bir değil iki değil. dünya kadar kadınla geziyorsunuz gidin onlardan birini seçin. konu evlenmek oldu mu oh pınar gel evlenelim olmasın. hayret bir olgu.

  yalandan tanım; evlenmek istenilen kişi olmaktır.
  6 -1 ... serenitytheone
 10. 10.
  ilkokulda servis arkadaşımdan aldığım, sonra heyecanlanıp "anne murat benimle evlenmek istiyor" diyerek sırıttığım teklif.
  2 ... american beauty