bugün

(bkz: a question for a billion dolars)
evde evcil hayvan ( kaynana ) beslemeye başlıyorsun .
erkeğin en az 100 bin tl borcu oluyor.
kendi başlığına entry giren bir fani olarak, bu sorunun cevabını 4 boyutlu düşünüp bulamadım! bir insan bu yola girmek için neden kendi huzurunu ve karşısındaki insanın huzurunu kaçıracak şekilde anormal davranışlar sergiler. evet yine düşünüyorum bulamıyorum, evlenince ne oluyor? bizim bilmediğimiz bir şey mi var?
Aile...
belediye başkanının müsaadesi sayesinde sevişme ehliyetine haiz oluyorsunuz.
Gerdek gecesi.
Sinir sahibisi dert sahibisi olunuyor.
Bir miktar borç oluyor öncelikle. Her halta karışan iki ebeveyn ayrıca. Sonrasında güzel geçen bir kaç yıl. Sonra ortak ev kredisi, araba kredisi. Sonra birbirine doyma, sıkılma, üzerine titreme hallerinin bitmesi, eskiden sevimli bulduğunuz fırlamalıklarına saçmalık gözüyle bakma, seksin olağan hale gelmesi hatta bitmesi yavaş yavaş,En son ev arkadaşına dönüşme. istiklal marşı ve kapanış.
iki insanın birbirine kendi kararları ile pozitif yakınlaşma ölçeğini belirleyecek bir yasa, avrupa insan hakları mahkemesinde yok hükmündedir. verilen cevapların %30'u sevişme ruhsatı kapsamında. sevişmek zaten hayatın doğal akışında olan normal bir durum, bilmediğimiz başka şeyler var.
Sikişmeyi bedavaya getiriyorsun diyecem de hadi en tipsizinden biri ol. Düğün masrafıyla 2 yıl sikiş ihtiyacını karşılarsın.
maslow piramidi ile örnek vermek ne kadar demode bir tasvir olsa da, ihtiyaçlar hiyerarşisi gerçektir, var olandır. sevişmek ise usulüne uygun olduğu takdirde (Muaşeretin Adâbı) beslenmek, uyumak kadar yasaldır. evlenmek için anormal tavırlar sergileyen normal bir insan?
Baldızını izleyebiliyorsun.
ulan hiç mi evliliği mutlu huzurlu giden yok? sanki her biri berdel usulü evlenmiş.
(bkz: nikah erkeğe kurulan tuzaktır)
Bedava zikiş, baldız dikizleme, zikişmek için belediyeden ruhsat alma vb ilginç yorumları inş bekarlar yazıyordur. Yoksa içimizde 250gr et için müebbet rrospu besliyen yazarlar olduğunu düşüneceğim. Özele gelip kimse sövmesin. Sen burda karın için gelipte evliliği bedava zikiş için zannettiğini beyan ediyorsan kiminle evlendiğinin tanımını da kendin yapmış oluyorsun. Evlilik süslü bir kutuya konmuş yarım kilo baklava gibidir. Dışardan bakınca güzel. Yerken hormonlar hora. Ama midene çöküp gece uykunu kaçırdı mı o zaman anlıyorsun anyayı konyayı dedirten hoş ve loş bir kavram. Evlenince neler mi oluyor? Neler olmuyor ki? Evde hole ayakkabı ile girildiğinde süpürge sapıyla cvp veren kadın. Kokan çorapları karyolanın dibine atan erkek. Büyüdükçe enflasyonla paralel bir şekilde masrafları tefeci misali atran bir veya bir kaç çocuk. Bol miktarda borç harç.
Hergun köpük ve krema eşliğinde seks olmuyo mu lan . Bütün hayallerimi yiktiniz igrencsiniz üdneler.
Sorumluluk artip, Özgürlüğünüz azalıyor!
Evlenmeyin!
Nikah kıymak zorunda değilsin. Sevin birbirinizi beyninizden evlenin.
Klasik evlilik anlayışında
Hayatını, malını, psikolojini, çocuklarının ve kendi geleceğini karşındaki kişinin vicdanına* emanet ediyorsun.
Kendi elinle belki de kendi düşmanını besliyorsun.
Tamamen büyük bir risk. Kaybedecek çok şeyin var.
Üstelik eğer erkeksen
Ab nin imzalattığı istanbul sözleşmesine istinaden bütün yasalar kadından yana. Hiçbir hakkın sözkonusu dahi olamaz.
O evlilik cüzdanına imza atmadığın sürece sıkıntı yok
Veya sözleşmeli evlilik yapabilirsin
Ancak sakın kuralları başkalarının belirlediği, klasik evlilik kağıdını imzalama!
Kendi hayatın. kuralları sen koy.
Cesur ol
Erkeği sömüren altın, kız isteme, düğün masrafları vs. Klasik Evliliği, Bütün uygulamaları reddet.
Ne kimseyi mağdur et ne de sen mağdur ol
Ömür boyu nafaka ödemek zorunda kalma.
evliliğe karşı isen bari karşındaki kızı yakma diyen var' çok enteresandır, karşı değilim çünkü karşıtlık göstereceğim bir olgu yok ortada:) evlilik nedir, ne demektir onu sorguluyorum. böyle bir durumun aslında olmadığını ama ilişkilerimde çok fazla duyan ve inanmadığım bir ritüelin amacını soruyor olabilir miyim acaba:)?
Aile olunuyor.
Yakın arkadaşlar butonu tarih oluyor aq ne olacak başka?
Başın göğe erdiği rivayet edilir.
bir kızın yanında osuruyormuşsun ve gülüyormuş.
ben öyle duydum.
soğuk kış günlerinde kucaklaşıp yatabileceğin biri olur.