bugün

erkeklerin düzenli beslenmeye geçmesi sebebiyle, kadınların ise hedefime ulaştım nasılsa rahatlığıyla başlarına gelen durum...
Hanım almadı da ben bir senede 8 kilo aldım. Yedirdikçe yediriyor ne yapalım.
Kesınlıkle garanticilik. Kardesım hamıle kaldın dıye me onune gelenı tıkıyosun cocul zaten 5 aydan sonrq kılo alıyo bublar zannedıyo ılk doktor hamıle dedı ne yese cocugu buyutcek. Hemen dueumu cevırıyolar yemeye ay ıstahım cok ay aserdım sonrada dogum da cok aldım veremiyorum hatta emzırırken de ıkı katı daha cok yıyolar sahıdım buna. Ve bu kadınların abartısı baska bısey degıl. Bahane hazor tabı hamıleyım yok emzırıyorum. Tamam hamilelikte alınır ama 4 5 aydan osnra alınır 10 12 kjloya kadar da yolu var ama dlgumda zaten bu 8 9 kılosu gıdıyo aynı gun. Hıc kimse kımseyı kandırmasın ozellıklr kendilerini. Bnde 5 yıllık evlıyıö 3 yasında bır kızm var yafın dogunu hatta. Ama bn 5 sene once sinde de 52 ydıö hala 52yım hersey ınsan ın kendı elınde unutmayın.
Evlendikten sonra ikimizin de aşırı kilo alması (23-10 civarı) ve bir süredir camış ailesi olarak hayatımıza devam etmemiz neticesinde girdiğimiz bunalımdan çıkmazsak bir o kadar daha alacağız, kısacası bu şişkoluk işi bizi yeterince üzdüyse artık zaman kilo vermeye karar verme ve eyleme dönüştürme zamanıdır. (Karar veremedi, başlayamadı üstüne 10 ar kilo daha aldı olarak neticelenmez sonumuz inşallah amin)
Kadınlar evde kapalı kaldığı için oluyor.
Yani eskisi gibi aynı miktarda yiyorlar ama kilo alıyorlar. Sonra hamilelik oluyor. Stres yapıyorlar. Daha da çok kilo alıyorlar. Sonra yusyuvarlak bir kadına dönüşüyorlar. Bebek doğuyor ; uykusuzluk , yemek yemeye vakit bulamamak ve bebek küçücük olduğu için iyice eve bağımlı kaldıkları için bu sefer hızlı hızlı ve çok yemeye başlıyorlar. Daha da çok kilo alıyorlar. Sonra çocuk büyüdü biraz deyip rahatliyorlar. Spora ve diyete başlıyorlar. Biraz zayifliyorlar hoop yeniden hamile kalıyorlar. Bu şekilde 5 yıllarını en az kilolu bir kadın olarak geçirmek zorunda kalıyorlar.
Universitedeyken 1,50 banko iddia oranina sahip boy ve ortalama 45 kg bandinda tanidigim bir arkadasim vardi. Gecenlerde yolda gordum tosun gibi olmus. Bazi sisman insanlar olur kollarini ve bacaklarini ayirarak yurur. Bu da oyle olmus.
Günümüz kızları zaten rüzgarda uçacak gibiler, en azından evlenince 3-5 kilo aliyorlar da ayakları yere değiyor.
genellikle hanım kızlarımızda oluyor ne oluyorsa birden çıta gibiyken su aygırına dönüşüyorlar suçu doğuma atıyorlar. ben bunu şuna bağlıyorum evlenmeden önce beğenilmek için bakımlı fitken nasıl olsa kocayı buldum deyip. kendilerine dikkat etmiyorlar hamur işini göm spor yok hareletsiz yaşam avm magaza gezmek felan spordan sayılmıyor buarada. kişisel bakım felan hak getire yabancılara bakın kadın 5 koca eskitmiş 10 bebesi var 50 yaşında bizim 20 liklere taş çıkartır. erkeklerde kadın yemek terörüne işgencesine maruz kalıyorlar trip dırdır. ne kadar civan mert manken gibi arkadaşım var evlenenlerin saçı döküldü, saçı beyazladı, göbek hak getire zavallılar evlenecez dediler ama dağ gibiydiler süspansiyonu patlak otobüse döndüler. evlenmeden önce peşin veren gibi sırıtanlar düğünden sonra veresiye verenlere döndüler. biz milletçe heralde evlenmeyi beceremiyoruz.
aldığı kilolara "bunlar doğum kilolarım" diyen baba gördüm.
düzenli hayatın getireceği durumdur. sağlıklı ve düzenli cinsel yaşamın beraberinde gelen durumdur.
Kilo değil onlar, dert tasa hep.
çünkü , analar evlenecek oğullarına der ki ; yarın avradın yapar yal gibi sen de yutarsın bal gibi.

avradın pişirdiklerini bal gibi löp löp yutarsan her bir yerin genişler işte. az yeyin az !
Beni korkutan illettir.

Hayatım boyunca tanıdığım 45 kilo barajını aşamamış 2 kız evlenince 1 yil geçmeden 70 kilo oldu.
Lisede 65 kilo olan bir kız da suan 1 çocuk dogurdu 45 kilo civarında.(Bunun 45 kiloya dusebilecegini tahmin bile edemezdik)

Zayıf Citi piti diye aldiginiz kızlar 1 senede danaya dönüşüyor. Baliketliler de tam aksine zayıfliyor.
Dert ve tasanın şişkinlik yapması.
insanlar hayatları düzene girsin diye evleniyor genelde ama düzensiz beslenmeden kilo alıyorlar.

Özellikle yeni evlilerde o cicim aylarında çok oluyor bu kilo alma problemi. Çoğu fastfood besleniyor genelde. Akşamları abur cubur atıştırma daha çok. Bir de kızlarımız instagramdan gördüğümüz kadarıyla yemek konusunda maharetli olmasa da genelde kek kurabiye yapıyorlar yani karbonhidratı dayıyorlar. Hele spor falan da yapılmıyorsa ki yapılmıyor kilo almak kaçınılmaz.
Evlenen arkadaşlarımın, eş-dost tanıdıklarımın %100 hepsinde müşahede ettiğim durum. Herkes farklı bir gerekçe sunuyor. Bir çok sebebi var.
yengenin size iyi baktığını gösterir.
(bkz: Hayata dair iç burkan detaylar)
Bilimsel ispata gerek yok. Ülkede herkes duba gibi zaten. Evliler daha bir duba.
teoriye göre; bu kilodayken kimse benimle evlenmez. evlenmezsem kilo alamam. yani kısır döngüye giriyor olay. mantık evliliği yapmam gerekiyor. fakat bu sefer de, karşımdakinin bir çıkarı olmayacağı için evlenemem.

bazıları evde kalır...
Bilimsel olarak tescillenmiş.

Gözle görülendi zaten hepiniz öküze dönüyorsunuz lan.
Hani sevişmek en çok kalori yakan etkinlikti diye sorgulatan hededir. Evli erkek, kadın kilo alır kesinlikle....
(bkz: onlar hep seks)
bunun sebebi vücudun düzenli cinsel ihtiyacına kavuşmuş olmasıdır.
daha az aynaya bakılır. iş, stres ve geçim derdi girince tek sosyalleşme evde yemek yapan karına salata için yardım etmek olur.