bugün

genc kizken dolaba bakip bakip ah ben bir kapagi atayimda zengin bi herifin yanina siz o zaman gorun diyen bir genc kizin , bitmeyen kini doymayan gozu sonucu ortaya cikan siskinliktir.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
genç ve bekar bir erkek iken dolaba bakıp da 'aah aah bi hatun olsa da karnım doysa keşke' diye iç geçiren bir erkeğin evlendikten sonra türk kızlarının marifetleriyle dolup taşan dolaptan dışarı çıkamaması sonucunda oluşan şişkinlik değil alınan kiloların ta kendisidir.
el konulmassa kiz erkek kavgasina donusecek olan durum.
bir sebebi de hamile kalmaktır zira hamile kalınca alınan 13-15 kiloyu sonradan vermek, kimileri için çok zor olabilir.
kendi evine kendi duzenine sahip olmanin verdigi gazla her turlu yeniligi ve kendini begendirmeninde bir yolu olarak farkli tarifleri deneyen hanim kizlarimizin ve magdur eslerinin bir sure sonra sikayetci olacaklari durum.
hem taraflardan biri calismayip gun icinde evdeyse her daim yiyecek ivir zivir birseyler bulunur. dolayisiylada her daim yenilir icilir.
evcilik oynamanın sonuçları.
ilişkilerdeki materyalizmin açığa vurulması. başkasının bedenini beğeniyorsun, ona da senin bedenini beğendirmek istiyorsun. bu karşılıklı beğendirme hali, evlenip, bireylerin ilişkisi resmi olunca son buluyor. karşılıklı göt, göbek yapılıyor. sorsan aşk, sevgi, tutku. peh.
bu sadece bayanlar için gözükse bile aslında birçok erkeğin de başına gelebilen insanların nasıl olsa benim oldu deyip kendilerini saldıklarını gösteren bir durumdur.
evlenmeden önce cinsel hayatın daha hareketli oldugunun kanıtı.:)
(bkz: evliliğin yaraması)
"nasıl olsa oltayı birine attım. artık rahatım. " düşüncesinde olan insanın düşüncesinin sonucu.
beni beğenen beğenmiş demenin rahatlığı, rehaveti. bu durum kadınlarda kalça, erkeklerde balkon büyütür.
beni alan almış satan satmışmantığıdır. evlenince eksenleri genişleyen kadınlarla birlikte,
erkeklerde de balkon(göbek)mutlaka olan aksesuarlardandır.
tipik evlilik sonrası vakaasıdır.
(bkz: mutsuzluk)
(bkz: rehavet)
(bkz: balık etli seven koca)
(bkz: sana çok mutlu bir haberim var babacık)
(bkz: un eleyip eleği asmak) *
genelde türk kadınlarının başına gelir.
(bkz: evlenince kilo almayan kadın istiyoruz)
genellikle erkeklerin göbek yapmasıyla başlar, kadınların hamilelik sonrası kilo verememesiyle devam eder.
haftada iki üç kere iş çıkışı bekar arkadaşlarıyla bir iki saatliğine kepapçıda takılan bünyenin eve dönüşte eşinin yaptığı yemekleri de zoraki yemesi durumunda oluşan durumdur. eşin uğraşıp yemek yapmıştır, "şeytana uydum, dışarda yemek yedim" demek zordur. aç rolü yapılarak çifte akşam yemeği yenir.
evlenene kadar bir dünya sıkıntı çekilir. sıkıntı insana kilo aldırmaz bu nedenle de insan kilo alamaz. sevdalık çekiyor derler kimileri. kızın/erkeğin ailesi karşı çıkar evliliğe ve taraflar strese girer, o stresin içinde de kilo almak mümkün değildir. düzenli bir hayata geçilmesinin ve rahatlayan psikolojinin eseridir alınan kilolar.
düzenli bir hayata geçiş olduğundan (cinsel hayatta buna dahil) kilo almaya yol açar.
Duzenli sex sonucunda gelisen olaylar butunudur. Vucudun protein kaybetmesiyle insanlarda yemek yeme ihtiyaci uyandirir. Bundan mutevellit ciftlerde kilo alimi gerceklesir.
erkek için düzenli bir hayata geçişten kaynaklanır.

kadın için ise salıverme durumudur.