bugün

Dinine bağlı, müslüman, merhametli, hayvansever, alkol kullanmayan, gözü dışarıda olmayan, esprili ve anlayışlı olmalı.
Olması.

Teşekkürler.
kriterlere bakınca insanların biraz tuhaf olduğunu gözlemlediğim mevzudur.

görsel

tamam bu kadarda yüzeysel olmayın ama o kriterler nedir lan öyle *
insan olmasıdır. sadece kelime anlamı ile değil her anlamı ile içini doldurarak.
Bakir olsun. Ben bozucam.
Espiriler şakalar.
görsel
Yukarıdaki Uygun kriterler analiz edildi. Bilgiler özümsendi. Lütfen bekleyin...

Uygun eş adayı bulundu.
Evlilik istemeyen biri olması.
Müslüman ,iman ve ibadet ehli olmalı.
Bugün fark ettim ki neşeli olmayan
Gülmeyi ve güldürmeyi sevmeyen insanla olmaz.
Moral toparlamak olur neşelenmek olur sevdiğinin gözünün içini güldürecek güzel esprileri sözleri yoksa gerisi boşmuş.
Ömür boyu somurtmayacağız ya karşılıklı.
Parası ve işi olmalı. Geleceğe dair düşünen ve sizi yarı yolda bırakmıycak birisi olmalı tabiki. Sevgi de önemli ama karın doyurmuyor ne yazıkki bir sizi seveni bir işi olanı güveninizi kazanmış dürüst bi insan olmalı. Bunların hepsini tamamlamışsa aranan kriterleri geçmiştir. GÖNÜL RAHATLIĞIYLA EVLENEBiLiRSiNiZ ŞiMDi.
çok şey söylenebilir lakin temelde üç şey vardır..

sevgi, saygı ve sadakat..
(bkz: bekaret)

benden başkası ellemeyemez arkadaşım!
evlenilecek kişide aslında tek bir durum altında her konu için genel olarak toplanan kriterlerdir. o da uyum. misal veriyorum. telefonun şarj dolum çubuğunda ki imleci hayatınızı birleştireceğiniz kişiyle zihninizde eşleştirin. o çubuk uyumunuzu göstersin. eğer az bir doluluk oranı gözünüzün önüne geliyorsa uzaklaşın, eğer dolu yeşil bir çubuk geliyorsa, yürüyün ona. kısmetinizdir. olmazsa da sizden önemli mi. aman ya. her şeyi de çok abartıyoruz. anlam yüklüyoruz. insanız yahu.
Kriter hiç düşünmemiştim, ama illa yazılacaksa

Mermahmetli olması,
Elindekilere şükretmesi,
Sabırlı olması tercih sebebidir kişinin.(daha eklenebilir tabi)

Bunlara ek olarak koala modunda yaşayan şahsımla tanışma fırsatına sahip olması. Yeni bir insan tanımaktan olabildiğince kaçınırken nasıl evleneceğim fikrim yok.
kültür, görgü, akıl, hijyen.