bugün

hiç bir şey için geç değil yol yakınken geri dön.
evlenmeyin tavsiyesini dinlemeyenlere gelsin,

JonyCooker'e ek olarak :

- evin bütçesini siz belirleyin, parayı siz yönetin. eşiniz çalışacak dahi olsa ev hakkında harcamaların önemli olanlarını siz devralın. kira ödenecekse siz ödeyin, faturalar, büyük market alışverişlerinde kasaya ödemeler vs vs.

- kadının ailesi hakkında asla kötü şeyler söylemeyin, düşünseniz bile söylemeyin, sessiz kalın. kötü söylediğiniz her kelime dijital beyin tarafından kaydedilip ileriki kavgalarda aleyhinize kullanılacaktır.

- kadının kız kardeşinin de dahil olduğu hiç bir programı siz belirlemeyin, fikir sizden çıkmasın. kadınların en çok kıskandığı 2. kişi hep kız kardeşleri olmuştur.

- kayınçonuzla arkadaş gibi takılmayın, enişte olarak ağırlığınızı koyun.

- kaynataya babanız gibi davranmayın, onun aslında hayatınıza yeni giren saygı duyulması zorunluluk olan bir kişi olduğunu unutturmayın, bir erkeğin baba nasihatından daha nefret ettiği bişey varsa o da başka birisinin babasının nasihatıdır.

- kadına asla şiddet ve kötü söz uygulamayın, sessiz kalın.

- kadının erkek akrabalarıyla asla evliliğiniz hakkında şikayet/yorum/eleştiri yapmayın.

- düzenli sevişin, küs olsanız dahi sevişme günlerinizde mutlaka sevişin, karşılıklı orgazm çoğu kavgayı çözer.
Asla 3 çocuk yapmayın. Dünya nüfusu yeterince fazla ve kaynaklar sınırlı.
evlenecek erkeklere tavsiyeler. türk insanının beceremediği tek şey sabır. evlilik müessesesi sabır gerektiren bir olaydır. iki insan birbirini çok iyi tanımalıdır, güven meselesi çok önemlidir.

öncelik olarak evlenmeye karar veren iki insan, çok açık sözlü olmak şartı ile evlenmeden önce birbirlerine baştan neyi sevip sevmediklerini söylemeleri lazımdır. en baştan isteklerini söyleyeceksin ki ilerde sıkıntı olmasın.

evlilik gerçekleştiği zaman asıl mesele o zaman başlar. koca adayı eğer çalışmayı pek sevmeyen, bir tip ise. sorunlar başlayacaktır. evdeki ihtiyaçlar özellikle ev kira ise sıkıntının boyutu artacaktır. ve haklı olarak kadın dırdırı baş gösterecektir. veya kadın evlendikten birkaç ay sonra babasının evinde olmayan şeyleri kocasından istemeye başlarsa örneğin bana araba al ev alalım gibi kuaför masrafları elbise falan.

evli bir erkek için bu istekler tam bir kabustur. babasının evinde görmediği şeyleri sizden talep etmesi çok zor bir iştir. bir koca için koca şayet sıkıntısı yok ise eşini çalıştırmaması lazımdır. kadının yeri evidir çalışmaya ihtiyaç varsa o zaman çalışabilir. ilk bir sene kesinlikle çocuk, yapılmamalıdır. iki insanın iyice birbirini tanıması lazımdır. iki taraf birbirini tanıdıktan sonra çocuk yapmaya karar vermelidir. bu sürede geçen süreç çok önemlidir.

evli eşler birbirlerinin neyi sevip sevmediklerini bilmesi gereklidir. sevmediğini bildiği halde eşine şöyle veya böyle olsun diye baskı yapmaması lazımdır. bütçelerine göre hareket edip gereksiz harcamadan kaçınmalıdır. kadın eş şayet yemek yapmayı beceremiyorsa iyice öğrenmelidir. bir erkeğin kalbine giden yolun mideden geçtiğini unutmamalıdır. koca adayının içki bağımlılığı kesinlikle olmaması ve boşanmaların genede alkol yüzünden olduğu bilinmesi lazımdır. evlilikte özellikle kadına dayak atmak aciz erkeklerin işidir kadın sadece lafla dövülür, fiziki değil. edit:
evlenmeden önce iyice düşünmeleri. Eğer evlendiyseler artık evli olduklarını düşünmemeleri ...
evlenme. ama illede evleneceksen, cicim ayından sonra direnme. her türlü yeniliyorsun. ben 3 yıl direndim, olmadı. acayip maço tanıdık bir abim var. o 10 yıl direnmiş, olmamış. birde direnince hoşlarına gidiyor kardeşim. gerek yok. zaten zafer onların oluyor. bari tadını çıkara çıkara yapmasınlar bu işi. evlendikten sonra 3 şeyden kork. allahtan, bombadan ve karından.

imzayı atana kadar son sözleri hep sen söylersin. "bu böyle olacak, o kadar." gibi sözler.
imzayı attıktan sonrada son sözü hep sen söylersin. "tabi karıcım, olur hanım, tamam yaparız" gibi. ilk etapta bu sözleri söylerken gurur filan yapabilirsin, gerek yok. zamanla alışıyorsun. bana inanmıyorsan babana sor. emin ol aynısını söyleyecek.
karınıza iyi bir eş çocuklarınıza iyi bir baba olun.
Bir kere daha düşünmek için hala vaktiniz var.
yapmayın hocam. net.
git bir sigara yak. Sonra hayata devam.
evlenin, düğününüze de beni çağırın takım elbise aldım giyemiyorum fırsat olmadı.
sabretmeye alışın zira evlilik sabırdır.
ya varya bi havalara girmiyo musunuz "ayy nasıl evlenicem yeaa" diye..

ulan evleneceğin eşinde çalışıyor sende. ama sen eve gelip oturuyorsun tv izliyorsun; o kadın yemek yapmak zorunda o yorgunlukla. sen hafta sonu arkadaşlarınla geziyorsun o kadın temizlik yapmak zorunda. sen giyiniyosun şıkır şıkır o kadın bütün kıyafetleri ütülemek zorunda.

ulan pezevenk sen niye hala "evlenmek kötü bişey yea" deyip geziyosun ortalıkta! senin farkın ne ki gene işe git gel işte.

he diyosan "diğer kızlara yavşayamıyorum, aldatamıyorum karımı etik bulmuyorum". defol git o zaman evlenmek senin neyine!
evlenmeyin.

-sizi "şööyle" alalım.
sohbet etmekten keyif aldığınız bir kızla evlenin.
evlenmeyin.
Esinize arada çiçek alin, 1 tanede olsa, sokak kenarindan koparsanizda, dusunceniz onemli. Ve tartissanizda her akliniza geleni soylemeyin incitmek icin, az durun nefes alin ve dusunun. ve son olarak bol bol sarilin.
bi daha düşünün.
evlenmeden önce 2 kere düşünün, çocuk yapmadan önce 10 kere düşünün.
Düzenli lustral kullanırsanız mutlu bir evliliğiniz olabilir. Gerçi evli olmasanız da mutlu olursunuz ilaçla. Olay, evlenerek o ilacı kullanmak zorunda kalmamakta.
evlilikte de, ektiğini biçersin.
ne o lan, yoksa evleniyon mu? vay kerata şeklinde tepki veren kişilerle takip mesafenizi koruyun.
arkadaşıma boşanmak üzere olan dayısından tavsiye şöyleydi*

"olum evlen evlenme demiyorum ama karıyı sadece sikmek için alma"
evlenmeyin.
erkeğin görevi, evlendiği kızı her türlü zarardan korumaktır, onu her yerde ve her anda mutlu etmektir. erkek bunu yapıyorsa kadının görevi sadece erkeğe itaattir. evlilik budur.