bugün

1 gün o da hastaysam filan.
rekorum bir hafta ama tüm imkanlar sağlanırsa bir ömür kalabilirim.
Dayanmak mı? Dışarıda ilgimi çeken hiçbir şey yok. Hiç dışarı çıkmasam -ki çıkmıyorum- umursamam. Ölene kadar isteyerek kalabilirim.
Maddi yönden bir endişem olmadığı ve evde istediğim spor aletleriyle, güzel bir oyun bilgisyarı olursa son nefesimi verene kadar kalabilirim.
ruh halime göre değişir. bazen 1 gün dayanamam bazen de 1 hafta dayanırım.
Evde sevdiğim birisi varsa sonsuza kadar durabilirim.
valla istanbul'da en az 1 ay evden çıkmasan sıkılmam.
Bakkal neyim haricinde eve kapandığım günleri hatırlıyorum. Belki aylar olmuştur pek hatırlamıyorum.

Telefon + pc + internet olması durumunda uzun süreler dayanırım. Yiyecek, içecek, sigara, devit 3, b12 falan verin kapatın beni.
2 hafta.
görsel
Dısarıda kar fırtınası varsa ve böyle bir yerde birkaç ay olabilir.
Sınırsızdır.
Ömür boyu, zaten dışarı çıkmayı sevmiyorum.
Ekmek almak veya basit alışveriş falan çıkmış olmak sayılmazsa; 1 hafta dayanabilirim.

Deli gi kitap okur, fransızca çalışırımsam. Aksi halde zor.
2inci günden sonra evi bok götürmeye başlar.
banka hesabımda param, yatağımda kadınlar ve izlenecek onlarca film dizi ve okunacak kitaplar olduğu müddetçe 2 ay çıkmam evden.
iki hafta felan. Sonra erzak bitiyor mecbur çıkıyorsun.
Markete gitmeleri saymazsak yıllarımı geçirebilirim ama bu iyi olmaz.
Belkde sonsuza kadar.
Ben dayanirim da okul dayanmaz.
Yazar yıl demek istedi heralde..
Evde yaşamsal fonksiyonları yerine getirebilecek herşey varsa hiç çıkmadan ölebilirim.
Eve erzak almak lazım. Sıkıyönetim ilan edilse sokağa çıkma yasağı olsa kaç gün dayanabilir insan.
askerden döndüğüm dönemde, istanbul'dayken bir yılda yanlış hatırlamıyorsam üç ya da dört kez çıkmıştım.
10 saat falan sanırım.

Ne demek kaç gün?
sözlüğü asosyaller basmış resmen. 1 gün zor dayanırım.