bugün

kendi kendine yetebilen insan tipi. çok gezen ayağında bok getirir sözünden yola çıkarak türlü tehlikelerden korunan, karantnaya alınması gereken güsel insan.
yeni evlenmiş insanlar olabilir. * *
ayak bileğini kırmış, alçı çıkana kadar yürümesi yasak insandır.
Beni odama bırakın, değil odadan çıkmak evden çıkmak balkona bile çıkmadan 1 ay geçirebilirim. Ki vardırda öyle 1 aylık rekorlarım ama balkona çıkmış olabilirim tam hatırlamıyorum. Gayet arkadaşlarım da var ama nedense sevmiyorum dışarıyı arkadaş evim gibisi yok yani. Evcil hayvan dediğimiz kedide köpekte dahi yok sanırım bendeki evcilik ruh hastası mıyım neyim.
gayet samimi bulduğum insan hali. çıkmak istemiyordur evden. canı dışarı çıkmak istemez.
dışarda evdekinden daha fazla ilgisini çekecek bir şey yoktur.
hem yorulacak hem de memnun kalmayacaksa çıkmasındır efendim.
Iki gündür benimdir bu. Daha fazla kalabilir miyim büyük ihtimal hayır ama şuan evden dışarı çıkmak aptallık gibi sanki. Kahve desen evde var, çay var, yemek var, kitaplar var okunması için sıra bekleyen, dizi var. Ee daha ne istenir rahatlık mı battı? yatakta yuvarlanmaya devam.
asosyal olarak nitelendirilen insandır. halbuki tanıdıklarım arasında dışarıda ilgisini çeken bir şeylerin olmadığını söyleyenler var. dışarıda hayat var ama siz dört duvar arasındasınız. gezin, dolaşın.
gerçek yalnızdır.
evde 107 ekran led ses sistemi fıber net varsa cıkmasındır zaten. arada dışardan yemek söylemeyi bırakıp yemek yapması elzemdir.
parasiz insandir aslinda. istanbul demek para demek bara.
işte bunlar hep bendir. nickimdeki meziyetlere sahip olan her insan evladının yapacağı şeydir bu. çünkü bu tür kimseler yalnızlıkla içselleşmişlerdir. yani kendilerini yalnızken huzurlu ve mutlu hissederler ama özellikle karşı cinsten bir kimsenin kendilerine ilgi duymaları kendileri ile vakit geçirmek istemesi onları bu içinde bulundukları monotonluktan kurtarabilir. bu tür bir olay olmazsa bu kimseler ayda yılda bir arkadaşları ile buluşan iyi vakit geçiren ve gerçekten eğlendiğini hisseden, hayatlarında eğlence olmadan, aksiyonsuz şekilde hayatlarını idame edecek kimseler olmaya devam edeceklerdir.

arkadaşları yoktur bu kimselerin. samimiyete pek inanmazlar. arkadaşlık kavramının ayaklar altında olduğunu görmüştürler. arkadaşlığın menfaat ilişkisinden öteye gitmediğini görmüştür hep. insanların daima işleri düştüğünde aradığı, uğradığı kimse olmuştur.

ahh zalım dünya...
evini seven, ailesi ve evcil hayvanlarıyla vakit geçiren insandır.
kitap okumayı sever ve kendini geliştirir.iyi bilgisayar kullanır çoğu.iyi kalpli olmasına rağmen yalnız ve arkadaşsızdır.çünkü kendi gibidir ve yapmacık değildir.
şahsımın içinde bulunduğu gruptur.
Mantıklı olanı yapan insandır. Boş yere sinirlerini dışarıda karşılaşacağı yığınla enerji emicilerden korumakla birlikte bok mu var dışarıda gibi benzetmelere sahip olması muhtemeldir.
parası olmayan insandır. yoktan yememek için çıkmıyordur.
Ev çok güzel.
Asosyaldir. Bir asosyal olarak söylüyorum ki yalnızlık çok güzeldir, evde günlerce vakit geçirebilirim fakat bir yerden sonra insan boğuluyor be abi. Beyni duruyor. Gördüğün bir insan yok, bir farklılık yok. Hayatın hep aynı. Tekdüze. insan düşünmekten yoruluyor.
parası bitmiş insandır.
canı dışarı çıkıp arkadaşlarla bir çay kahve içmek istediği zaman da arkadaşlarını eve çağırır ve balkona masa atıp orda çayını kahvesini içer.
fakirlik zor zanaat ama kriz yönetimi planlamasını öğretir, alternatif çözümler bulmayı sağlar. *
Yapacak işi varsa sorun olmayan insandır. Takipte olduğun diziler vb.
Çalışman gereken dersler falan fistan.
Zaten okul gibi işleri varsa veya işi varsa bu yerlerde yeteri kadar sosyalleşir. He yoksa o zaman kendisine bir iş edinmesi gereken insandır.
sebebi çok basit ''samimi'' arkadaşının olmamasından kaynaklanır.. diğer sebepler de etken olsa da arkadaş olayı tecrübeyle sabittir.. çok samimi olmasına da gerek yok en azından yanında rahat olabileceğin, kasmadan saçmayalayabileceğin her türlü muhabbeti yapabileceğin dün tanıştığın kişi bile olabilir samimi den kasıt.. dışarıya çıkarsın herkes sağda solda kankalarıyla muhabbet yapar kimi sevgilisiyle yiyişir, 5-6 arkadaş oyun oynarlar falan sen mal gibi tek gezersin.. bugün en özgüvensiz, en kendini ifade edemeyen, en asosyal bir birey bile grup ortamında bir canavara dönüşebilir.. insan grup psikolojisine göre varlığını sürdüregelmiştir.. zamanla diğer nesillere geçen bu genetik aktarım insanı bireysel olmaktan çıkarmış sosyal bir varlık haline getirmiştir.. özellikle günümüzde sosyalleşmenin bir çığ gibi büyüdüğü bir dönemde eğer birey bu sosyal olgunun içinde ''tek'' ise istediği ortama girip çıksın ''yalnızdır'' zaten asosyal ve özgüvensizliğe iten sebeplerden biri de çocuklukta arkadaş edinmekte zorlanma veya var olan arkadaşlardan kopma veyahut başka bir şehre taşınma gibi sürekli iletişim kesintisi ile büyüyen çocukları görürüz.. birey zamanla bu sosyal olguda kendine yer bulamaz ve tamamen yalnızlığa eğilim gösterir.
insanları taniyodur.
Evin rahatlığını hiçbir yerde bulamayacağını bilen insandır.
Calismayan insandir. Yoksa mumkun degil.
Arkadaşım 10 katlı kırk yıllık bina da oturuyorum hem de 4. katında. Deprem olsa çöktüm gittim. Evin neresi güvenli özellikle istanbulda