bugün

evde para saklama dönemi mi kaldı ya, 50 lirayı cebimde bıraksam dışarı çıkmadan 5 lira oluyor.
Boş yere evde saklayıp kendinize heyecan yaratmayın. Yatırım yapın yada altın vs hesabı açın. Yani demem o ki nesne olarak evde tutmayın. Evlendiğimde tee yıllar önce kına yakılırken avuca konan çeyrek varya işte onu kıyamıyıp evde saklayalım dedim. En sevdiğim kullanmaya kıyamadığım çorabın içine koyup attım çorapların içine. Tabi zeki hırsız bulmuştu.. bak yine aklıma geldi benim yerime bildiğiniz tüm küfürleri hırsızlara gönderin..
inanmayın beyler başlığı açan hırsız bi arkaşımız.
itina ile alkole yatırılır, saklamaya değmez..
bilgisayar kasası. sadece para değil, birçok eşya saklanabilir.
100 tl üzeri için eski ve atmaya kıyamayıp sakladığım ödev arşivimin olduğu bölüm ve 5 - 50 tl arası olanlar da şuanki telefonumun darbelerden koruyan kılıfı. bunun dışında güvenli yolum şuan yok ve bana uyan ortak fikir varsa agaya iletebilirsiniz.
banka hesabına koymak en iyisidir.
bir devlet bankasında kasa kiralayın, oraya koyun derim.
Cüzdandir.
Priz arkasına.
Direk kapı girişinde portmanto ya koyarım,Herhalde hırsız bukadar salak olacağımı düşünmez ve oraya bakmaz.
seneler evvel bir hırsızla röportaj yapılmıştı: günlere katılıyorlarmış, mahalleliyi, buz dolabında altın saklandıkları yalanına inandırıp, bunu yapmaya yönlendiriyorlarmış. böylece herkes kendini güvende hissediyormuş. sonuçta hırsız ve ekibi, altınları elleriyle koymuş gibi buluyorlarmış.
Ben evde para tutmam, en idaal yer ciciklerim.
Hırsızlar bunu beğendi. Bravo arkadaşlar, bütün sırrı bozdunuz!
Parke altı.
lise yıllarında para için annemize başvururduk.
babanın verdiği harçlık okul için, annenin verdiği zevkimiz için harcanırdı.
annem daima babamdan fazla harçlık verirdi. para istediğimizde bir iki kem küm eder sonra arkasını döner göğsünden çıkardığı parayı bize verirdi.
neyse...
konuya dönersek; para evde saklanmaz. çomarlığın lüzumu yok, banka veya bir yatırım aracında paranızı tutunuz.
tabi ki uyuşturucu silah kadın ticareti yapmıyor, kara para aklamıyor, rüşvet parası olup sıfırlama derdinde değilseniz.
tabi ki evde en fazla 3 bin lira gibi bir para kaza bela tamirat vb işleri için bulundurulur. bunun haricinde para altın vb değerler evde tutulmaz.
o 3 bin lirayı da evde anneniz mi, eşiniz mi, kızkardeşiniz mi kim varsa ona verin o saklasın. inanın kadınlar bu konuda bizden akıllı.

pazar günü bina da ana su borusu patladı. ustaları çağırdık, boruyu değiştiler, katlar da su saati vanaları bağlantılarını da her ihtimale karşı değiştiler. zemin de duvar da tamirat işi de çıktı, bütün masraflar 1000 tl tuttu. ustalara kredi kartı uzatıp buradan çek diyemezsiniz. nakit vereceğiz bina da herkes tatilde ve cebimiz de olan 200-300 lira para. bankaya da gitmeye erindim.
evde ki parayı aradım didik didik ettim bulamadım. hatun babasının evinde, telefon açtım ki para nerede diye "kışlık kazakların içinde dedi.
inanın paranın yerini tarif ettiği halde parayı zor buldum.
diyeceğim; evde para saklamayın, ille de saklayacağım diyorsanız bu işi kadına verin.
Canımın içi.
Yeni evlerde yoktur ama eski evlerde soba borusu için bırakılan boşluk çok makul bir gizli kasa görevi görebilir. Benim param olsa oraya saklardım ama yok.
halının altı orta kısmı.
kirli çamaşır sepeti içindeki 15 gün bot içinde kullanılmış kirli çorap.
Duvarda acilan bi deligin icine para konulur uzerine tablo asilir. Film gibi saklama taktigidir.
yatağın altına dikilen küçük fermuarlı bir ceptir.
sütyenin içi.
Çamaşır makinesinde biriken kirli don ve çorapların arası.

Şaşıp düşüp makineyi çalıştırmamanız kaydıyla tabi.
rulo halinde şişme kadının içinde.