bugün

çok fazla ethereum var piyasada. toplam üretilecek ethereum miktarı da bitcoin gibi çok da sınırlı değil. o sebeple pek tutmam. teknoloji iyi olduğu için ve diğer kripto paralar için altyapı sağlama özelliği olduğu için 2. sıradaki kripto para olarak görülüyor.
ileride piyasalar bu tür paralar ile dönmeye başlar da kağıt para tarih olursa, o para da vatandaşlık kimlikleriyle sadece kullanılır durumda olursa, o paranın merkezi ve tüm yedek bilgiler bir bombardıman veya başka bir şekilde kaybolursa, insan ticarette gene özüne, altın, gümüş ve takas yöntemlerine dönecektir.

tarihe not düşün arkadaşlar.
almak isteyenler banka hesabıma ateşlesin.

ortadoğu ve balkanların şıhıyım

pardon yetkili müdürüyüm.
Sevgili bakanimiz aciklmis
Bitcoin ve eth. Gibi kripto para devri bitti diye
Syn.Zeybekci btc bilmem de eth. Yılbasindan beri
%62 degerlendi
Var mı böyle
Getiri
Size kalsa tum birikimimizi
O ucube 300-500 binlik
Evlerinize yatıralım demi...

Ben de Halk deyimiyle
Diyorum ki;
Ha s..kktir boook...
Kurucusu Vitalik Buterin açıklamasında ‘’eğer bitcoin altınsa, litecoin gümüş, ethereum da petroldür, ethereum‘un altında yatan sistem internet dünyasının yakıtı olacaktır’’ diyerek bitcoin ile karşılaştırmalara önünü kapamıştır. Bence bu ve diğer coin’ler para birimi değil değer saklama aracıdır. Bir metanın para birimi olabilmesi için alışverişlerde kullanılabiliyor olması gerekiyor. Bugün yatırayım %20 kâr’da çıkarım mantığı para birimi olduğu anlamına gelmez.
2015 yılında piyasaya ilk çıktığı zaman 1 doların altında fiyata sahip olan kripto para. Smart contract (akıllı sözleşme) sisteminin atası, kripto piyasasının iki numarasıdır. 2017 yılının sonunda tarihi zirvesini görerek 1450 dolara yükselmişti. Elbette ki 1 doların altından alıp da bu kadar süre elinde tutabilen yok denecek kadar azdır. Çoğu kişi 100 dolar olduğunda elinden çıkartmıştır. Bugünlerde ise 200-250 dolar arasında gezinmektedir. Eski tarihi zirvesini tekrar görebilmesi ve hatta geçebilmesi muhtemeldir.
Toplam arzı bilinmeyen, enflasyonu Allah'a emanet olan leş bir kripto paradır. Gönderimlerdeki işlem ücreti fahiş fiyatlara ulaşmıştır, 2.0'ın da uzun süre daha gelemeyeceği kanaatindeyim.
son hard fork ile difficulty %50 düşerek üretimi tekrardan aşırı karlı hale gelen dijital kripto para.
ani düşüş ve çıkışlar paniklendirmesin, sakin kalmakta yarar var. 12. ayı bekleyin. bir gün önce 1200$ lara kadar düştü. bugün 1600$ gördü. istikrar abidesi değil ama hangisi istikrarlı ki zaten.

t: digital para birimi.
dün aksam arkadaslarla muhabbet esnasinda coinler hakkinda konusurken; "battik lan!" muhabbeti cevirmemize sebep oldu. baya gülüyorduk halimize. simdi dalgalanarak yol aliyor. ileride ne olacak bilemeyiz.
coinlerin genelindeki büyük düsüslerin sebebi cin´e ait olan neo coin´in devlet tarafindan kontrol altina alinmak istenmesi. bununla birlikte büyük paralarla oynayanlarin sene basinda paralari direk borsa hisselerine cekmeleri. aldiklari hisseler ile elde edecekleri bonuslari düsünmeleri. bir nevi spekulasyon yaparak, coinlerin degerini düsürüp, tekrar coin almalari.

kücük oynayanlara tip:
almis iseniz, uzun vadeli tutun. coinleri oradan oraya ziplatarak hic bir sey kazanamazsiniz!
cünkü; siz kici kirik 50000 $ ile baska coine gecis yaptiginizda, bir baskasi sizin sattiginiz coine 70000 $ basarak giriyor.
Asil oyunu oynayanlar ve cok kazananlar ise; iceriye milyonlari sokanlar.

illaki ziplatmak istiyorsaniz, milyonlarca dolar degerinde coin alip, sattiginizda hatiri sayilir bir düsüs yasansin ki; kazanc elde edebilin. aksi taktirde kimin ne zaman ne yapacagini bilemezsiniz. bu yüzden haberleri ve özellikle büyük yatirimcilarin hangi coinlere yöneldigini cok iyi takip etmek cok avantajli.
miningi hala çok çok karlı olan dijital para. bitcoinden sonra piyasanın kralıdır.
almayı düşündüğüm kripto para.
ama hangi cüzdan daha sağlam.
hangi site az komisyonla çekim yatırım yapıyor
o kadar şey okudum ki kafam karma karışık.
bu işlere elini atmış ve tecrübesi olmuş kişilerin yeşillendirmesi iyi olurdu.
internette bir çok kazandırıyor haberlerine rağmen. ben mağdurları merak ediyorum.
(img:#1618609)

Ethereum bitcoin gibi değerli olmasa da ve çok fazla dikkat çekmese de bu sene gerçekten yükselişe geçecek diye tahmin ediyorum ki gördüğünüz gibi 2-3 gündür takipteyim 600-700 lira civarında bir artış sağlandı. Diğer arkadaşların yorumlarına pek kulak asmıyorum. Haklıda olabilirler fakat durum Ethereum’un değerleneceğini gösteriyor. Yatırım yapın demiyorum ama değerlendirebilirsiniz. Şunu da not olarak belirtmek isterim ki bu sene Ethereum 10 bin lira seviyesini ya yaklaşacak ya da geçecek. Euro = BTC ise Dolar = ETH’dir.
An itibariyle çok ilginç mevzular dönüyor. Son 15 dakikada dipten adeta bir torpido gibi çıkıyor.
geçen hafta almaya niyetlenip almadığım, bugün rekora gidince üzüldüğüm sanal para.

ocak gibi alacağım. düş tekrar, sonra yine yükselirsin. *