bugün

biliyorum, belki 100. kez duyacaksınız bunu:

"neden bana biraz ilgi gösteren her kıza aşık oluyorum?"

tespit budur. nedeni de ilgi eksikliği veya asosyallik olabilir.
Nostalji kuşağında bu akşam.

Hep joel gibi hissettim;

"neden bana gülümseyen herkese aşık oluyorum"
Izlediğim ancak tam olarak anlamadığım filmdir. izleyen arkadaşlar yeşillendirirse bi iki şey sormam lazım, uyuyamicam yoksa.

Edit: kafamda kurguladığım kadar karışık değilmiş. Ama bence teknik bir hata var olayda.

--spoiler--
Filmde olay sıralamasında bi sıkıntı var. Filmin başında adamın kızı sildiği ve yeniden tanışması ile kızın adamı birden sildiği sahne arasında bi ayrım olmalıydı. O bağlantıyı koparmadıkları için sanki o olayın devamıymış gibi anlaşılıyor.

Edit 2: aslında ayrım varmış ben fark etmemişim, filmin ve oyuncuların isminin gösterildiği yerden itibaren başlıyormuş.
--spoiler--
Ismi güzel okunuyor kendisi de güzel izleyin.
Über akıllı yazarları ortaya çıkarmış filmdir. O çok üst düzey anlama kabiliyetlerini aptal dedikleriyle paylaşsalar da mezara götürmeseler keşke.
(bkz: Kız etkileme garantili filmler)
Çok güzel bir film 4 kere izlemiştim .
ilk izlediğimde zaman kaybı olduğunu düşünmüştüm ama olgunlaşınca ve bir ilişkinin ne ifade ettiğini anlamaya başlayınca her sahneye de yavaş yavaş anlam yüklemeye başlıyorsunuz.
Ayrıca erkek arkadaşıma 1 kere de söyleyebilirse her istediğini yapıcağımı söyledim . (Hala üzerinde çalışıyor)
Türkçeye (bkz: sil baştan) olarak çevirilen, dönemin ilgi çekici filmlerinden.
Başroller efsane.
Başıma bir şey gelmeyecekse eğer;

Üçüncü izleyişimde anlayabildiğim filmdir.

Lan o kız her gün saçlarını mı boyatıyor falan demiştim*
itörnılsanşaynofdısıpotlısmaynd.
Soundtrackinde bir adet şebnem ferah şarkısı bulunur.

Edit: bu arada 9 kez izledim

Ayrica bu filmin cekim sirasinda kate winslet kanser oldugunu ogrenmis fakat yine de film basariyla tamamlanmistir.
birazdan izlemeyi düşündüğüm film.

edit: hiç düşünmeden izleyin.
erkeklerin aradığı kadın özellik seviyesini bi hayli yükselten film.

neyse ki oğlan sıradan olduğu için kızlarımızda böyle bi etki görülmemektedir.
bende bu kadının aynı modelinden vardı, pek matah bir şey değil. tavsiye etmem. böyle ilk başlarda baya heyecanlı oluyor ama sonra baya baya çok iyi normal davranan ruh hastası olduğunu anlıyorsunuz. aaaa, aynı filmdeki gibi yani. aynen.
Aşk acısı çekilen günlerde izlemeniz tavsiye edilmez. ama güzel film allah var.

Edit: ateyizim.
Aklıma hep leyla ile mecnun dizisini getirir.
film.

bi' ben anlamadım bu film neden bu kadar efsane.
Efsanedir, anlamayanlar küçük boklar atabilir.
Efsanedir.
Aklıma bu sahneyi getiren filmdir. https://youtu.be/BzrIfb5KX0k
Efsane için lütfen;

https://youtu.be/BzrIfb5KX0k
(bkz: overrated) gereksiz abartildigini dusundugum filmdir. Flipped bile beni bundan daha cok etkilemisti.
tıpkı forrest gump gibi bir Hollywood zırvasıdır.
görsel
güncel Önemli Başlıklar