bugün

*ot da bir canlı değil mi, azizim?

Son yapılan çalışmalarla da ispatlandığı üzere; bitkiler de birbirleriyle iletişim kuruyorlarmış efenim.

Bu duruma, beslenme şekli faşisti olan veganların tepkisi, merakla beklenmektedir.

https://www.youtube.com/watch?v=nojFWtMoTVw
ağzı ingiliz - kıçı fransızdır.
hayvan sever diye bir kavram olması anlamsızdır. kedileri severim köpekleri sevmem, hamsterları severim fareleri sevmem, insanları sevmem ama hümanistim. insanlar da bir hayvan türüdür. elbette ki et bir insan olarak en sevdiğim yiyeceklerden birisidir. Bu danaları veya kuzuları sevmiyorum anlamına gelmez. aksine bence gayet sevimli hayvanlar. ama bu onları yememe mani değil. a dan z ye bütün hayvanları seveceksiniz diye bir şey yok. bu saçmalıktan vazgeçilmesi gerekiyor.
Yerken de severik. Ne var yani. Bazı hayvanlar kebap, bazi hayvanlar buğulama, bazi hayvanlar kavurma kızartma formunda da çok tatlı oluyorlar yani. Bunun farkında olmayan da ne bileyim... mal falandır herhalde.
ağzı ingiliz- kıçı fransızdır.
Kuzu sevmek suç olmamalı.
benimdir hatta dün otobüsteyken yandan arabada bir köpek vardı çok tatlıydı maşallah. kedi de gördüm dün.
Sevdiğim hayvanları yemiyorum ;)
Özellikle kuzuları çok seviyorum ya mis gibi sulu sulu.
Köpeğim var benim.

Beraber et yiyoruz.
lan hayvan eti yemiş diye kızın sırıtacaktır.
benimdir. et yememekle hayvansever olunmuyor. hayvanseverlik et yememek değil. et yenilerek de hayvanlar sevilebilir.
iki yüzlüdür. biri sağ diğeri sol tarafda olmak üzere iki yüzü vardır.
kendiyle çelişiyordur.
kedilerde etten başka bişey yemez o zaman kedilerdemi hayvan sevmiyor?
hayvansever diye tüm hayvanları insan mertebesine koymayacak kadar beyni vardır.

içeride sevdiği kedi bıraksa kuşları, fareleri yemek bir yana, öldürene kadar yok gözünü oydum kalanı zıpladı, yok kulağını kemirirken çırpındı, can çekiştire çekiştire saatlerce oynayacaktır.

olm ben tüm insanları yaşatmaya değer görmüyorum bir de tüm hayvanları mı kendimle aynı mertebeye koyacağım.
(bkz: gerçek hayvanseverlik bu değil)
ben... severim de yerim de. çünkü kendim kadar sevmem.
Her et sevmeyen hayvan dostu mu.
her et yiyen hayvan düşmanı mı?
Sonuçta dana veya kuzu eti yiyorum. Kedi köpek yemiyorum.
hayvanseverler et met fln yemezler. gerçek hayvan sever değildir. eğer süt ürünleri (bkz: peynir) (bkz: ayran) falan tüketiyor olsaydı belki.
herhangi bir semavi dine inanıyorsa, o hayvanın etiyse sütüyle derisiyle onu beslemek için yaratıldığını savunur ve yer, gayet normal bir durumdur.

buna karşı çıkanlar sebze de yemesin eğer çevreci iseler. sadece kuru bakliyatla beslensinler ki aslında onlar da bitki.
Kedi seviyoruz diye dana eti yiyemeyecek Miyiz amk bu nası bi kafa?
çok güzel yerim.