bugün

bir aralar baya bi moda olan gittikçe kalitesini düşüren erkek dergisi.
Türkiye'deki çok satılan 3 erkek dergisinden biri. diğerleri için :
(bkz: fhm)
(bkz: boxer)
Bana sorarsanız,forever boxer !...
http://www.esquire.com
(bkz: marlene burns)
bir dönemin erkekçe'si kıvamında dergi.
üniversite yıllarında (ki bu 4 sene önce) yakından takipcisi olduğum erkeğin ağırlık merkezi olan derği. daha sonradan bozulmaya başladı bıraktım falan demiyecem çünkü daha sonradan internet fırladı ve ordan alabileceğim bilgilerin çok daha fazlasını anında net üzerinde bulabilmeye başladım. o dönemler derginin en güzel yanlarından birisi çok enteresan muhabbetlerin içinde geçmesiydi, yani 4 tane sap bir evde çok keyifli bir şekilde okuyorduk onu. arada sırada toplumun içinden olan kariyer yapmaya elverişli gacılarımızın çok güzel yarı çıplak hatta bazen çok çıplak fotograflarını yayınlardı. o resimler aşırı sanatsaldı ama hani hagtuna bir poz verdirtmek için saatlerce uğraşan kafayı kırmış fotografcılar olurya, onlardan vardı. ve o zamanlar hoşumuza giden bir sürü şey..

yıllar sonra tesadüfi olarak gördüğüm ve almamak için kendimi tutamadığım (sanırım nostalji olsun diye düşündüm) derği oluverdi. fakat eve gelip açtığımda birden üniversite yıllarıma kızma isteği uyandı içimde. allah allah dedim , yoksa biz o zamanlar ev ahalisi olarak bu kadar sapık mıydık? zira dün dergiyi actığımda çok fazlaca erotik ögeler karşıladı beni. zaten dergiyi öyle bir ambalaşlamışlarki, degi karton bir kağıdın içinden çıkıyor. yanında da cıplak hatunların olduğu bir ek. içini açıp öylece bir göz atıyorum ama yazılar biraz azalmış resimler biraz daha artmış. yeri gelmişken isteyen olursa bu olayı hemen akp iktidarına bağlayabilirim. neyse.

aslında bu derği önceden arşiv yapabileceğiniz türde bireydi, yani aradan bir iki sene geçse bile açıp okuyabiliyordunuz, içinde o kadar sağlam yazılar vardı, ama şimdi bir sayıyı bir sonraki ay okumak imkansızlaşır zira sayfaların hepsi birbirine yapışacagından acamazsınız bile. bayanlar bu kısmı anlayamayabilir zaten anlamısınlar olayın burası biraz hayvani duyguları barındırmakta, kendilerini tiksindirmeyelim şimdi.

içindeki erotik öğelerin bu kadar fazlalaşması beni rahatsız etmesede sanki biraz kalitesinden ödün vermiş gibi. yani ben onları zaten nette bulabiliyorum, para veripte bana farklı birşeyler gösterecek bir yapısı yok. ama bir erkek dergisi olarak kalitelidir, neti olmayanlar alıp keyifli saatler geçirebilir.
köklü bir değişimle artık kapaklarında erkeklere yer veren dergi.
bu ayki sayısında kapağında okan bayülgen olan dergi.*
Fender 'in seri olarak ürettiği ilk elektro gitar modelidir. Yanılmıyorsam 1948 de piyasaya sürülmüştür.
süpper ötesi erkek dergisi.
bu ayki kapağında hayko cepkin var. içinden röportaj çıkacak sandım, ama günlük çıktı bildiğin. çekin için anlaşma vs., tüm çekim sürecini hem editör hem hayko anlatmış. hayko'nun günlük hayatı filan da hayko'nun dilinden. pek güzel..
(bkz: hayko çepkin in seksi fotoğrafları için tıklayınız)

bööööööööööö.
son zamanlarda twitter, friendfeed gibi social media araçlarına merak salmış dergi.

http://friendfeed.com/esquireturkiye

http://twitter.com/esquireturkiye
twitter ve friendfeed hesaplarından bugün agustos sayısını dagıtan dergi.. ipuçları veriyorlar, kapaktaki ünlüyü tahmin etmeye çalışıyorsunuz, ilk doğru tahmin eden de dergiyi kapıyor. sevimli buldum, ben oynuyorum.
Turkuvaz medya grubu bünyesindeki dergilerdendir. genel yayın yönetmeni; okan can yantır isimli kişilik olan dergimiz, cok yaratıcı ve de kaliteli isimleri bünyesinde barındırmaktadır.

(bkz: uluç nurettin özcü)
zengin içeriğiyle okuyucuları kalbinden vuran dergi. sağolsun sırma suyun kampanyasıyla bizim eve ücretsiz geldi bu ay. açıp bir bakayım dedim ki hoşuma gitti gerçekten. bu ay ki sayısında christian bale ve robert de niro abimizin röportajları var. ayrıca ayşe özyılmazel ne fettan hatunmuş öyle bir pozlar efendim bir pozlar. vay vay vay kütür kütür erik gibiymiş de haberimiz yokmuş.
diğer erkek dergilerine oranla içerik olarak daha dolu, keyifli ve çıplak kadınlara az yer veren bir dergidir.
ekim sayısının kapağında burak hakkı yer alıyor.
güzel hatunları çıplak görmemizi sağlayan bir dergi.

görsel

görsel
(#41941955)

tatil ortamlarında keyif süren bir yazar.
Zengin içeriğiyle okuyucuları kalbinden vuran dergi. Erkekler için çok güzel kombin önerileri var. Bu dergiyi okuyunca tarz olmanın çok da zor olmadığını daha iyi anlıyorum.