bugün

eski sevgili ya kaçıyordur, ya da sizinledir. **
(bkz: halüsinasyon)*

(bkz: sanrı)*
güzeldir. hala aklınızda zihninizde kalmıştır. nefret duymamışsanız, içinizi burkar uyandığınızda.
ben bunu yaşadım.aradan 10 sene geçmişti,herkes kendi yolunu çizmişti hatta onun bir kızı vardı.
Rüya çok gerçekti ve dün gibiydi.Farklı kentlerde yaşıyorduk.aradan geçen onca zaman rağmen zuladaki defterden cebini buldum ve her şeye rağmen aradım.Uygun olup olmadığını sordum,uygundu belliki heyecanlanmıştı.
Rüyamı anlattım,şimdi nasıl kanıtlasam boş ama bende dün gece seni gördüm dedi.
Yalandan hal hatır sorduk,ses tonlarımızdan onca zamanın neler getirip götürdüğünü anlamaya çalıştık.kapattık.
Bu arada başlığa baktım,seneler boyunca diye bir ayrım varmış.
Tabi eski sevgili rüya filan deyince akıl parlamış o an...
birde ruyasinda eski sevgiliye nasihat verenler vardir seneler boyunca: kizimmm, onunla cikma o sana yillar evel soyle boyle yapmisti, kizimm yakisiyormu sana sarhos sarhos dans etmek hic yapmazdin benimleyken, kizimmm ona ilk cikmada sakso yapmisin bana bir opucuk bile vermedin. uzar gider bu. boktan bir durumdur.
size attığı kazığın acısını çıkarırcasına her gece rüyada işkence yapıp, sabahları huzurla kalkmaktır.
mümkün olmayan bir durumdur.

senede bir kere görüp onu sene olarak sayarsak belki birkaç sene de birer kez gördüğümüz de mümkün olabilir...

değil kara, zifiri sevda olsa rüyalar da görmek mümkün değildir.

öyle ki, bütün gün birşeyi görebilmek için düşündüğünüzde bile hiç düşünmediğiniz birşey görüp .mcıklama geçiriyorsunuz...

istihareye yatayım desen, o da yemez!
pek bir mümkün durum olup, imkansız değildir.*
vay be ne eski sevgiliymiş denilir. ***
basligi gorunce dumur yaratan konudur.
bir kac ayda bir ruyanizda baristiginizi gorursunuz sabah uyanirsiniz 15 saniye icin uyku sersemligi yuzunden icinizde sacma bi ferahlik vardir sonra cisinizi yaparken hasktir ya ruyaydi lan dersiniz uyanirsiniz.

bi sure sonra sirin gelmeye baslar 'ulan hala goruyorum ya hehe ne alem adamim' dersiniz.bunun itici yada korkutucu oldugunu dusunmezsiniz cunku sizsinizdir bunu yasayan.allahtan ona asik degilsinizdir (mi?)

acaip sacma sapan bi durum aslinda ne zaman biticek bilemiyorum gercekten asik olabilince tekrardan sanirim.
ilk aşksa, sehırler ayrıysa kişi kendi kendine bu savunma mekanizmasını geliştirir; ölmemek için, susuz kalmamak için. bir nevi tatmin aracıdır rüya. bilincaltı onu gormek ıstıyorsa ne guzel. eger unutulmak ıstenen kısıyse rahatsız uyanılır; seneler boyu da gorulmez zaten; kişi o kadar süre bır karın agrısına katlanamaz. kesin gorulmesı ıstenen kişidir, kesin.
acı vericidir.
elini ayağını bağlayan saçma bi paradoks a sebep olur. karşına çıkan (çok duygusuzca ama en uygunu) fırsatların hepsini kaçırmana sebep olur. o kişiyi görüncede, tependen kaynarsular dökülüyomuş gibi olursun. ne biçim bi ironi ise, sen orda yanıp tutuşurken, karşındaki buz gibidir.

-hayat işte, anlamsızlıklarla anlam kazanıyor-
(bkz: ilk sevgili)*
(bkz: eski sevgiliye kafam girsin)
eski sevgilinin takıntı halini alması olayıdır. benimki aralıklarla 7 sene filan sürmüştü. sonra bir gün rüyamda bir arkadaşıma "evet onu çok seviyordum ama biliyor musun, artık sevmiyorum" demiştim. uyandığımda gerçekten de öyle hissediyordum. evet, bir gecede takıntım geçmişti. son 2 senedir çok rahatım...*
kabustur, kabus!
başlamadan biten gün.
gün içindeki hareketlerini ruh halinide etkileyen berbat bir durumdur.
.

Gidecek bir neden göremiyorum
Ayrılığa bir neden bulamıyorum
Aylar oldu yıllar oldu gelmedin
Senin kadar hiç kimseyi sevmedim
Birgün olsun kıymetimi bilmedin
Ahhhhhhhhh özledim

Gülmedi şu bahtım hergün ağladım
Söylede bileyim sana ne yaptım
içimde sönmeyen ateş bıraktın

Gidecek bir sebep bulamıyorum
Ayrılığa bir sebep bulamıyorum..

(bkz: müslüm gürses)
rüyadan hiç uyanmamak istersin ama uyanırsın işte o an bi sigara yakarsın ve o rüyada yaşamak istersin tüm kabusları kabul ederek..
sevgilinin eskimediğinin kanıtı.
(bkz: ancak rüyanda görürsün zaten)
rüyada eski sevgiliyle konulu film çekme çabasıdır. eskidir, unutulasıdır. lanet olsun.
içinde yavaş yavaş bitireceğinin göstergesidir. bir süre sonra rüyalar bitecek ve olmayan o insan artık kafanın içinde fotoğraf kareleri gibi kalacaktır. Hatta yıllar sonra karşılaştığınızda eskiden aşık olduğunuz insan yani ayrıldıktan sonra kafanızda yarattığınız insanla o aynı kişi olmayacaktır. Bu sayede o'nu ve o heyecanı kaybetmek çok da zor olmayacaktır.