bugün

Bir anda o koku burnunuza gelir, eski bir alışkanlık oldugundan. Sanki yanınızdaymış gibi hissedersiniz bi heycan kaplar bedeninizi ama bittiği akla geldiğinde bir keder çöker.
belki de başka kokulara karışmıştır üstelik
(bkz: eski sevgiliyi özlemek)
(bkz: eski sevgilinin eski sevgilisini özlemek)
(bkz: eski sevgili sendromu)
(bkz: sözlükçülerin eski sevgili sendromu) * *
nasıl ki baktığın heryerde onu görüyorsan,
nasıl ki her ses sana onun sesi gibi geliyorsa,
her nefes aldığında da kokusu burnuna gelir.

öyle bir nefes alırsın ki, ciğerin nefesinle dolar, ama o koku kesilmesin diye, tüm vücudunu onunla dolurmak için, bırakmassın nefes almayı, bir daha hiç nefes almıyacakmış, son nefesinmiş gibi. * *
aşktan âma olmuş kimsenin mutluluğu sevdalının konusunda bulma özlemi.
yeni kokulara alışamayan kişinin başına gelen, allah yardım etsin dedirten durum. hem burnu hem yüreği sızlar insanın.
Eski sevgiliyi unutamama durumunda ortaya çıkar şizofreni ile devam eder lakin sevgilinin kokusunu duymaya başlayan kimse yolda gördüğü kızların/erkeklerin büyük çogunlugunu eski sevgiliye benzetir ani kalp ancıları çeker sonra bazen benzettiği kişinin arkasından bile koşar ama nafiledir aşık şizofrenisi denen dönemsel olan bir sanrısal durumla karşı karşıyadır aynı zamanda algıda secilik artar mesela kişi sevgilinin adın yazdığı her tabelayı türk filmlerindeki kahramanların adlarını gazetedeki isimleri sevgilinin ismi varsa hemen farkederek okur.

(bkz: yazıktır günahtır)

(bkz: ben böyle aşkın ızdırabını)
(bkz: özledim teninin kokusunu özledim) *
insana acı verecek bir durum olduğu kesindir.Ama hala deli gibi sevmenin belirtisidir.insan böyle severken ayrılmak zor olur heralde...
en olmadık anda o koku burna gelir , bu en olmadık an yeni sevgilinizin yanınızda olduğu andır. bu yeni sevgilinizin eski arattığını göstergesidir. burnunda tütmek böyle bir şeydir. o koku çok acı verir. sersemleştirir. kendine hakim olamamanın nedenidir.
eski sevgilinin kukusunu özlemek olarak algılayıp, "oha lan madem özleyeceksin niye bırakıyorsun? pis abaza herif" diyerek yorum yaptığım, girilen entryleri okuduktan sonra, "haaaa" dediğim başlık.
yeni sevgiliye +bu koku kötü deyip eski sevgilinin parfum markasını verip geçiştirilecek olay.
(bkz: feromon)
eski sevgili size nefret duyuyorsa anında bırakmanız gereken duygusal eylemdir.**
koku ve tatin bir donem sonra tekrar algilandiginda, insani o ana alip goturdugu bilindigi gercegi uzerine, hos bir surpriz mi? yoksa bir nevi iskence mi? oldugu tartisilasi durum.

ama heyecan vericidir. cok pis ic sizlatir.
otobüste falan burnunuza geldiyse bu koku hemen kimden geldiğini anlamaya çalışıp etrafı koklamaya başlarsınız şaşkın bakışlar altında.
ayrıldıktan sonra herşey bir anda karanlıga bürünür herşey bir tatsız gelir hiç birşey mutluluk vermez böyle bir zamnda yolda yürürken burnunuza tanıdık bir koku gelir aslında ertık yabancı bir kokudur fakat 3 sn sonra herşey hatırlanır derin derin nefes alınır kokunun devam etmesi için fakat o kokuda gidenler gibi arkasına bakmadan gitmiştir.
uzun bir süre aklınızda dolaşır o koku etkisini yitirmez cünkü hala bir yeri vardır kalbinizde yola küçük bir tebessümle devam ettirrse ne mutlu size.
ya$amak için oksijene duyulan ihtiyaç gibi olan hede.
bazı insanlar için bir or.spunun kokusun özlemek de olabilir ki olmaz lan öyle şey saçmaladım. akşam akşam ağzımı bozduran sözlük yazarlarına teşekkür ediyorum ayrıca. hay eski sevgili kadar başınıza taş düşmesin. bu sözlükte yazdıkça unutmak daha da zorlaşıyo, her gün sol frame de aq.
hmm..şu 'eski sevgili' denen şey nasıl bir meretse bir şekilde sürekli aklımıza geliyor ya; bu da yaptığımıza bulduğumuz kılıflardan sadece biri...kokusunu özledim,tenini özledim,ulan ben küfredişini bile özledim,gri çizgili kazağı geldi aklıma falan da filan.

sen bir sokak oluyorsun bazı
bazı bir koku
birinin saçına sinen
sen bir şaka oluyorsun bazı
durup dururken aklıma gelen
sen bir çift göz oluyorsun bazı
bir tek sözü bile aklında tutamayan
herkes kötü davranıyor bana
sözüm kesiliyor
ve kanıyor en zayıf harfinden
saçım çekiliyor
yüzümden
herkes bana kötü davranıyor
yalnızlığım ki,yirmidört saat birlikteyiz
kendisiyle
kaşlarınızı kasılır, gözleriniz kısılır ve dudaklarınız haykırır; seni hala çok seviyorum..
gece gece insanı dertlendiren, kaderine öfkelendiren, keşkelere boğan özlemdir.