bugün

a milli takımımızın iyi oyuncularından sadece bir tanesidir. son maçlarda pek fazla top kullanmaması dikkatlerden kaçmamıştır.
bu turnuvada hücumun en önemli silahlarında olmasına rağmen istenileni verememiş oyuncu.efes pilsende ne yapıcak çok merak etmekteyim bu turnuva bitti zaten .ömüzdeki şampiyonalara bakalım artık.
milli takıma katkıları çok fazla olan ama daha bu yıl kendisine hala daha gelememiş basketbolcu. özlüyoruz o eski ersan ı . üçlük atmaktan çekinir oldu. bir performans düşüklüğü, bir güvensizlik... bu takımı kurtarsa kurtarsa ersan kurtarır.
hemen hemen her röportajında "ya sonuçta" diye başlayan ve çok fazla "artık, sonuçta " kelimelerini kullanan basketbolcu. *
artık kaçırsa bile şut atmasını istediğim oyuncu. buradan sesleniyorum kendisine muhtemelen duymaz ama olsun: allah aşkına ersan şut at... kaçırsan da ersan kaçırdı lan olsun deriz. sen şut atmadıkça biz 60 sayılarda gezinmeye devam ederiz çünkü.
kendini eskiden olduğu gibi belli edeceğine inancım sonsuz.
alçakgönüllülüğü ve konuşmasıyla da taht kurmuştur.
iyi oyuncumu değilmi, hala karar veremediğim basketbolcu.
milwaukee de harcanıyor bu adam. daha taşaklı bir takıma gideceği günü heyecanla bekliyorum.
ne yazık ki turnuvada son derece formsuzdu.
ben geleceğin dirk nowitzki'si olacak derken bu adam aşama kaydedememeye başladı. inşallah aşar bu günleri.
orhun ene'nin cizdigi piskopat oyun nedeniyle elestirileri hazmetmeye calisacak adam.

tamam iyi oynamadi ama sut tercihlerini siksinler orhun ene'nin, turnikeye gitmek varken.
yine son topu iyi kullanamayışımızın günah keçisi seçilecektir.

lakin o topu o şutla potaya sokabilecek tek adam nowitzki'dir. Yaptığı tercih şampiyonaya veda etmemize neden oldu. Potaya gitse uzatmaya taşıyabilirdik.
bugünkü sırbistan maçında beni deli etmiş basketbolcudur.
zamanında göklere çıkarılan, şimdi ise yerin dibine sokulan adam. aynı arda turan, aynı emre belözoğlu vs. gibi...

arkadaşlar, onlar türkiye cumhuriyeti' nin evlatlarıdır. onlar ülkemizi kendi branşlarında en üst seviyede temsil etmiş ve hala da temsil eden oyunculardır. bizim görevimiz onlara siktir git demek değil, onları bağrımıza basmaktır. bugün ersan atamaz, yarın burak penaltıyı kaçırır. önemli olan bizim onlara verdiğimiz destektir!! unutulmamalıdır ki ersan ve arkadaşları dünya ikincisi oldular...
boşu boşuna suçlanan basketbolcu. Son oyunda şutu kendi kendine değil, koçun oyununa göre oynamıştır. Bir de formsuz diyorlar. Hata benzinsiz arabada mı, yoksa o arabaya binende midir?
(bkz: yüz karası)
ruhunu kaybetti hükümsüzdür diye ilan verilmesi gereken arkadaştır. içinden gelmeden oynadığı yüzünden ve tavırlarından her şekilde belli olan ersan en büyük umudumuz iken şimdi düşman olmuştur. ruhunu bulursa çok iş yapacağından şüphem yok ama dediğim gibi ruhunu kaybetti bulan ersana ulaşmalı!
orhun ene'nin çizdiği oyun neden.. vs vs...
ya bir tek ben mi düşünüyorum son hücumda öyle belirli planlı bir şey olmadığını. orda herkes adamıyla boğuşmaya başladı ersan boşa çıkınca topu o aldı. atabilirdi de, olmadı. ama bu takımda plan falan yok. duyulan bir mola konuşması şu şekildeydi geçtiğimiz maçlarda: " şimdi sen topu alcan, olmadı oğuza da ver yani o da olur bence, olur yani olmazsa sen al, o da olur bak atarsın atarsın, yani olmadı pas da verebilirsin." çizilen son hücummuş falan, yok o.
bu turnuvayı kötü geçirmiş olabilir ama her zaman yıldız sporcumuz olacaktır. son topta ersan kullanamadı diye adamı suçlamayın. orada yılların starı hidayet yoktu. mecburdu bir yerde.ersan'a da başka şans bırakmadılar. o topu ya kullanacaktı ya kullanacaktı.
milli takımımızın en önemli oyuncularındandır.
orada emir ve hidayet gibi hücum oyuncuları oyundayken ersan gibi daha çok savunma yapan bir oyuncuya top bıraktılar.
daha fazla konuşmak istemiyorum...
sevinirken zıplayamayan dev adam.
tüm turnuva boyunca kendini arayan adamı oynadı. gözlerimiz geçen sene dünya şampiyonası'nda leblebi gibi üçlük atan ersan'ı aradı durdu. bugünkü sırbistan maçında ayrıca kötüydü. kaçırdığı 4 faulün birisini sokmuş olsa en azından uzatmalara götürebilirdik maçı. ama ona zerre kadar da kızmıyorum. gününde olmadığı bu kadar belli bir adamı ısrarla oyunda tutmak onu bataklığa saplamaktan farksızdı. ersan bu bataklıktan kurtulmak için eline gelen topları potaya yolladı durdu. her kaçırışında o batağa daha da çok gömüldü. oysa onu rahatlatmak için en azın bir periot oynatmasa ve motive etselerdi belki kazanabilirlerdi. belki de hastaydı, bilinmez. son topu kullanamadı diye bu atışı kullanan oyuncuya suçlama yapılamaz. o oyunun nasıl oynanacağını kenar yönetim belirliyor. orhun polonya maçında da, almanya maçında da bu tür setler için hiçbir hazırlık yapmadığını bize kanıtladı zaten. ersan, milli takım için formasını terletmeyi göze alan değerli bir oyuncumuzdur. bundan sonraki yıllarda ondan daha çok şey bekliyoruz.
Türkiye'nin Eskişehir şehrinde dünyaya gelmiştir. 2003 yılında Türk vatandaşlığına geçirildi. Kırım'dan Özbekistan'a sürgün edilen Kırım Tatarı bir ailenin çocuğudur. Babası Enver ilyasov ve annesi iraliye ilyasova Kırım dönüş yasaklarının kalkmasından sonra sürgünden Kırım'a dönmüştür.

Genç yaşta yeteneği keşfedilerek Ülkerspor altyapısı tarafından yetiştirilmeye başlandı ve Türk Vatandaşlığına geçirildi. Asıl adı Arsen ilyasov olan Ersan ilyasova 2004 - 2005 sezonunda kısa süreler de olsa Ülkerspor'da forma şansı buldu.

2005 NBA Seçmeleri'nde Milwaukee Bucks tarafından 36. sıradan seçildi. Bir çok otorite tarafından bir sene daha Türkiye Basketbol Ligi'nde tecrübe kazanması gerektiği yorumu yapılmış olsa da 23 Ağustos 2005 günü Milwaukee Bucks ile iki yıllık kontrat imzaladı. Ancak sezon başlamadan, tecrübe kazanması amacıyla, NBA takımlarının daha çok genç oyuncularını yetiştirmek için kullandığı NBA Development League takımı Tulsa 66ers'a gönderildi. Bu takımda bir sezonda oynadığı 46 maçta 12,5 sayı ve 7,0 ribaund ortalamayla oynadı.
Her zaman boşken şut atmayıp rakibine fake atan milli basketbolcumuz son topta topu aldığı anda potaya yakın ve 3 saniye olmasına rağmen direk tercihini şuttan yana kullanması bizi üzmüştür. Sırbistanla yapılan maçlarda hep etkisiz kalmıştır sebebini bilemicem.
efes'te 21 numara. hayırlı olsun.
gerek milwaukee bucks, gerek barcelona, gerekse anadolu efes'te inişli çıkışlı performans göstermiştir. önce sevdirir sonra sövdürür denecek cinsten bir oyuncudur.