1. 1.
  ermenilerin türk düşmanlığı, türklerin ermeni düşmanlığından daha haklıdır illaki bir kıyaslama gerekiyorsa. biraz araştıran her kişi, doğudaki rus ermenilerinin çeteleri türklere zarar verdi diye istanbul' daki aydınlardan tut, tüm bölge ermenilerine hepsinin türk topraklarından sürgün edildiğini, koca bir ermeni halkının üç beş ermeni çetesi yüzünden kaderinin değiştirildiğini, yazgısının bozulduğunu bilir. ve göç edenlerin çilesini, yolda kalanların, sıtmadan açlıktan soğuktan ölenlerin çilesini bilir.
  tarih bilincinden yoksun, tarihiyle hesaplaşamamış faşist kurtçuklar da ermeni düşmanlığı yaparak devletin resmi tezlerini, yusuf halaçoğlu' nun 'şu dönme bu kürt- alevi, şu ermeni' mantığıyla savunmaya devam ederler.
  ermeni soykırımını türkiye tanısın dedim mi?
  demedim.
  peki türkiye' nin ermenilere bir 'özür borcu' var mıdır?
  kesinlikle vardır.
  - türkiye' de kürtler, resmi dinimiz olan 'sünni islam' a bağlı oldukları gerekçesiyle 'nispeten' yumuşak ve şefkatli 'devlet baba' ile karşılaşıyorlar mı?
  evet.
  - peki ermeniler islamla da alakaları olmadığı ve ortada bir soykırım çatışması olduğu için türkiye tarafından devlet destekli cinayetlere kurban gidiyorlar mı?
  evet.
  o halde ermeni düşmanlığının sebebi nedir?
  sen git gene türk lobisi kur, git gene 'soykırım yoktur' demeye devam et. makyavelist politika bunu şart koşar, bilhassa bu tarz konularda. ama bir özürü de çok görme be kardeşim. millet- i sadıkandan bir özür dilemişsin, çok mu?
  damı çatlak olduğu için paraya ihtiyaç duyan ermeni çocuk yurduna bir vakıflar yasası geçirmişsin, üstelik eski aldıklarını, varlık vergisinden tut da 74 kıbrıs müdahalesi ortamında el koyduklarını da geri bile vermemişsin, çok mu be çok mu ulen!?
  4 -1 ... dekadans
 2. 2.
  olmayan düşmanlık... en azından kendilerinin bizlerden nefret ettikleri kadar değil. ciddi ciddi ermenilerin bizden ölesiye nefret ettiklerini düşünyorum ben. öyle ya, adamların ülkelerinin kuruluş felsefesi bile soykırıma üzerine dayalı yahu. soykırım gibi abidik gubidik bir argümanları olmasa başka da tutunacak bi' dalları yok. ha ben nefret ediyor muyum? hayır. gözümde sadece diğer yabancı milletlerden biri gibi kendileri.

  en azından uçakta yanıma bi' ermeni oturduğunda nazik oluyorum. konuşmaya çalışıyorum. öyle çemkirip yerimin değiştirilmesini istemiyorum. ya da "hey siz, yalancılar bik bik.." diye küfür etmiyorum. ve herhangibir ermeni gördüğümde selam veriyorum. surat bi' karış çemkirmiyorum. onlara diğer millet mensuplarına nasıl davranıyorsam öyle davranıyorum.

  hem bence biz ermeniler çok seviyoruz. nefret filan etmiyoruz. aha..inanmıyo ya. olm örovizyonda bile 12, 10 filan veriyoruz lan.
  2 ... ehl i dil
 3. 3.
  (bkz: kan davası)
  -2 ... pecos kid