bugün

diğer erkekleri kendine rakip olarak gören erkektir. erkeklere güvenme diye öğüt verirken tabi ki kendisini istisna kapsamında bırakır. "ben onları bilirim, içlerindeyim çünkü" şeklinde anlatımlarla elini güçlendirmeye çalışır
erkeğe güvenme diye öğütlediği kıza ufaktan ufaktan asıldığını gösterir davranış.
eğer bir erkek bir kıza bunu söylüyorsa bu muhabbetin sonu yatakta biter, son tahlilde.
genelde tüm erkeklerin yakın kız arkadaşım diye nitelendirdikleri kızlara söylediği klasik laftır. çoğunlukla 'ama sen de erkek değil misin?' diye sorulan soruya 'ben farklıyım' diye yanıt gelir. ne yazıkki hepsi aynıdır. (bkz: üzgünüm)
-onun seni bir kez daha üzmesine izin vermemelisin burcucum.

herhangi bir yer, herhangi bir zaman,*meriç.
her abini yaptığı şeydir.
gerçeğin ta kendisidir. anlayıp uygulayana ne mutlu.
karşısında ki hatunu bak diğer erkeklere güvenilmez ben bunu sana söylüyorum ve seni tavlıcam gibisinden yalakalık yapan erkektir.
bir de bunun bir üst modeli vardır. "erkeklere güvenme, buna ben de dahilim". * *
Bu öğütün açıklaması aslında bu lafı eden erkeğe güvenilmemesini gösterir.
kızı tavlamak için yapılan taktiktir.
saçma öğüttür. doğrusu "her erkeğe güvenme" olmalıdır. doğruluğu tartışılır.
onu diyen bunu da dedi. (bkz: babana bile güvenme)
kanka ayağı göt ayağı taktiğidir.
bazı şerefsiz hemcinslerimin kızlara güven vermek için yaptıkları harekettir. sonrası malum zaten kendisine güvenen kıza hayatının kazığını atacaktır.
yanlış öğüttür...
(bkz: kişi kendinden bilir işi) *
erkeğin erkeğe nasıl baktığı hakkında bir takım ipuçları veren durumdur. erkeğin, erkeğe kız gibi görünmesi durumu söz konusu olabilir.
Sevgilinle aranızın açılmasına neden olan öğüttür. Seni sınıfınızla oturduğunu görür erkek arkadaşlarda tabi dahil olur bunun içine erkek arkadaşlarına sen güvenirsin hatta sevgiline onlar benim 9 senelik arkadaşlarım dersin ama o ''erkeklere güven olmaz nerden bileceksin sana yan gözle bakmadıklarını'' der. Ve ayrıldıktan sonra öğrenirsin ki oda kız arkdaşlarından biriyle çıkmaktadır. (bkz: Gerçekten erkeklere güven olmazmış!)
5198464984 tane erkek tanımış içlerinde bulunmuş erkeğin gördükleri sonucu elde ettiği bulguları güme gitmesini istemediği kızlarla paylaşmasıdır.
(bkz: erkek milletine güven olmaması)
bunları söyleyen erkeğe de güvenilmemesi gerekir.
konusan erkek, dinleyen erkeği tuzağa düşürebilmek için yol yapmaktadır.
final sözüde hazırdır.
- ben demiştim.
çok çelişkili bir ifadedir. şimdi kişi bunu söyleyen erkeğe güvenmeli midir güvenmemeli midir? karar vermesi çok zordur.
olayın birkaç farklı yönü vardır aslında. eğer ki bunu söyleyen erkek karşısındakini kardeşi yerine koyuyorsa ya da çok yakın arkadaşı ise bu telkini yapmakta sakınca yoktur ki kızlar da aynı şeyi hemcinsleri için yapmaktadır.gayet normaldir. ama yok durum öyle değil de erkek kıza yavşamak için söylüyorsa yavşaklığın önde gidenidir.