bugün

Korkaklık.

Evet, çok sevince üzülme ihtimalin vardır.
Ama çok sevmezsen mutlu olma ihtimalin yoktur.
Göze alacaksın. Reddedilmeyi de, terkedilmeyi de..

Çünkü kaybetmeyi göze alamayan, asla kazanamaz.
Can Yücel 'bağlanmayacaksın' demiştir, iyi şairdir.
Ama mutlu bir evliliği olmamıştır hiç.

Şair mi, yoksa mutlu mu, yoksa huzurlu mu olmak istediğine karar vereceksin ki,
neyin hata olduğunu anlayabilesin.
ilişkiye girmiş olmak birinci hatalarıdır zaten.
tutamayacakları sözler vermeleridir. insan önce bi düşünür, yapamayacağın şeylerin sözünü verip, ah almaz.
üstteki 15 maddeye ek olarak ''özgürlüğünden bir gram feragat edememek.'' bahanesi olarak da ''ben erkeğim'' şeklinde gider koymak. (bkz: özrü kabahatinden büyük)
daha taptaze terkedilmiş biri olarak kesinlikle; çok sevmek ..
büyük taviz vermek.
"sensiz olamam , öldüm , bittim sen olmadan ben bir hiçim" dediğiniz anda tekmeyi yersiniz.
"sensiz de olur , senle de olur , ben olmazsam sen hep eksiksin , kimse sana verdiğim şeyleri veremez" mesajı vermelisiniz.
kadını baş tacı yapmaktır. Şimdi dişi yazarlar en samimi duygularıyla düşünüp sorgulasınlar, her istediğini yapan bir sevgili? Gerçekten?
gurur ve önyargı.
ilişkide olduğu kadınla sanki askerlik arkadaşlarıyla konuşuyormuş gibi kaba konuşmak. romantik konuşma yapacağım derken de aşırı yapay, iğreti konuşmak... ses tonundan, jest ve mimiklere, göz temasından, dokunuşlara kadar karşındakine özel bir kadın olduğunu hissettirememek.

:günlük, rutin konuşmalardan bahsediyorum.
bir ilişkiye hazır olup olmadıklarına karar vermeden balıklama sevgili olaylarına girmeleri, daha sonra tarzım değilmişsin benzeri bahanelerle kızı sepetlemeleri. hataları saymakla bitmez ama, başlangıç için bu yeterli olur sanırım.
aldatmak, aptal yerine koymaktır.
karakterinde öküzlük olduğunun farkına varamamasıdır. sonra aldatılmasının acısını yaşar, aldatanı haklı görmüyorum yalnış anlaşılma olmasın.
pes oynarken oyunu durdurup gelen mesaja cevap verecek kadar sevmek.
ön sevişmesiz direk ahıra dalar gibi girmek.*
Hop diye cinsellik olaylarına girmeleri.
Vıcık vıcık kadının ayağında köpek gibi davranmaları(Erkek dediğin ağır başlı oturaklı olur az)
Kızın yanındayken başka hatunları kesmeleri.
diye devam ettirilebilir.